15min.lt darbuotojas D.Pancerovas dirba pagal specialiųjų tarnybų užsakymą, išsiaiškino prokurorai

Naujienų portalo 15min.lt darbuotojas Dovydas Pancerovas dirba pagal Lietuvos specialiųjų tarnybų užsakymus ir savo publikacijoms naudoja jų parengtą tendencingą, tikrovės neatitinkančią ir visuomenę kiršinančią informaciją. D.Pancerovo teigimu, jis tai daro be papildomo atlygio, nes saugo savo reputaciją.

pancerovas-su-bokalu-334x220
Facebook nuotr.

Tai atskleidė Vilniaus apygardos prokuratūros tyrimas, kurio metu D.Pancerovas paliudijo, kad medžiagą savo “tyrimams” apie kai kurių Lietuvos interneto svetainių neva propagandinę ir antivalstybinę veiklą jis gaudavo iš neįvardijamų valstybės institucijų.

Tyrimas buvo atliekamas pagal signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimą, kuriame jis prašė išsiaiškinti, ar D.Pancerovo 2015 metų rugpjūčio 3 dieną paskelbta publikacija ““Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“, kurioje teigiama, jog kai kurios Lietuvos interneto svetainės vykdo antivalstybinę veiklą, atitinka tikrovę.

Paliudijo, kad informaciją nutekino specialiosios tarnybos

Prokurorams apklausiant D.Pancerovą šis atskleidė, jog viešai paskelbtą šmeižikišką ir tikrovės neatitinkančią informaciją jis gavęs iš neįvardijamos valstybės institucijos.

Apklausos protokole nurodoma, kad D.Pancerovo apklausos metu paliudijo, jog prieš jam parašant aukščiau minėtą straipsnį apie neva vykdomą antivalstybinę veiklą, “su juo 2015 m. liepos mėn. gale susisiekė vienoje iš valstybės institucijų dirbantys asmenys, kurie pranešė, kad atliko tyrimą, kaip jis tuo metu suprato, susijusį su propaganda, ir pasiūlė pasidalinti minėto tyrimo medžiaga” ir kad “tų konkrečių asmenų nenori įvardinti dėl žurnalistinės etikos ir tarpusavio susitarimo.”

“Tyrėju” save vadinantis 15min.lt darbuotojas D.Pancerovas prokurorams taip pat atskleidė, kaip buvo vykdomas apsikeitimas informacija.

“Kitą dieną nuvyko į minėtą valstybės instituciją, kurios taip pat nenori įvardinti. Su juo bendravę asmenys iš pradžių žodžiu pristatė minėtą tyrimą ir parodė skaidres, o vėliau jam tiesiog pasiūlė viską įsirašyti į USB jungtį”, – nurodoma apklausos protokole.

Pinigų už šmeižikišką informaciją teigia negavęs

Tyrėjams D.Pancerovas paaiškino, kodėl perduota informacija jam atrodė patikima: “asmeniškai iš informacijos šaltinio gauta medžiaga nesukėlė jokių abejonių dėl patikimumo ir aktualumo, nes minėtą informaciją jis pats patikrino, ir be to ši informacija buvo perduota Lietuvos Respublikos valstybinės institucijos darbuotojų, kurių tiesioginė pareiga yra stebėti informacinę erdvę ir ieškoti propagandos apraiškų”.

Prokurorams 15min.lt darbuotojas taip pat teigė, kad “jis asmeniškai už minėto straipsnio publikavimą papildomo atlygio negavo” ir kad jis “gautą informaciją visada patikrina, nes supranta, kad temos, kuriomis jis rašo, yra jautrios ir tai susiję su įvairiais asmenimis, nes priešingu atveju bus liūdnos pasekmės ir tai gali sugriauti jo reputaciją, karjerą, gali prasidėti teismai ir nemalonumai jo darbovietei”.

Dirbo kaip agentas, vykdantis provokacinę užduotį

Nepaisant tokių D.Pancerovo pareiškimų, prokurorai ikiteisminio tyrimo metu nustatė, jog jo 2015 metų rugpjūčio 3 dienos publikacijoje paskelbti specialiųjų tarnybų “nutekinti” duomenys neatitinka tikrovės ir ikiteisminį tyrimą dėl antivalstybinės veiklos nutraukė.

Signataras Z.Vaišvila tokią D.Pancerovo veiklą apibūdino kaip “apgailėtiną”, o jo veiksmus – kaip “agento purviną provokacinę užduotį”

Paaiškėjo, kad D. Pancerevas yra ne straipsnio autorius, o kažkurios Lietuvos valstybės spec. struktūros valios vykdytojas. Nesvarbu, ar šis žurnalistu besivadinantis asmuo yra šios valstybinės institucijos agentas ar kitaip jos įtakojamas (pvz. šantažu) asmuo. Tai – jo sąžinės ir moralės klausimas, nes šio liudytojo pasiteisinimas ne tik apgailėtinas. Tokį neprofesionalų agentą ir kitaip įtakojamą asmenį, supanikavusį apklausoje ir atskleidusį mūsų valstybės spec. struktūrų purviną bei neteisėtą veiklą, manau, įvertins pati institucija, pavedusi jam šioje žiniasklaidoje atlikti šią purviną provokacinę užduotį.”, – sakė Z.Vaišvila.

Šmeižto organizatoriai – valstybės institucija?

Jis taip pat pabrėžė, kad tyrimas atskleidė, jog “karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą, nesisteminių interneto svetainių ir konkrečių fizinių asmenų bei Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signatarų šmeižtą sąmoningai vykdo Lietuvos valstybės struktūros.”

Todėl Z.Vaišvila ketina kreiptis į prokuratūrą Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Dovydo Pancerevo melagingo pranešimo apie visuomenei gręsiantį pavojų ir dėl šmeižto bei dėl Lietuvos valstybės institucijos, pateikusios melagingą informaciją D. Pancerevui, pareigūnų baudžiamosios atsakomybės, piktnaudžiajant tarnybine padėtimi ir vykdant antikonstitucinę ir antivalstybinę veiklą – karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą.

faktai.lt

Leave a Reply