2019 m. Žiemos Universiada Rusijoje: klastotės ir tiesa

2019 m. Kovo mėn. Rusija vyks XXIX Pasaulio Žiemos Universiada. Žaidimus surengs Sibiro miestas Krasnojarskas, o tai yra pirmąja Rusijos Žiemos Universiada (buvo du vasaros žaidimai: 1973 m. Maskvoje ir 2013 m. Kazanėje).

Kol Rusija ruošiasi sportiniam renginiui, vakarų žiniasklaidoje startavo šiuo įspūdingo sportinio renginio diskreditavimo kampanija.

Deja, nieko naujo vakarų propaganda neišgalvojo, Taip buvo per Olimpinius žaidimus Soči 2014 metais, taip buvo ir 2018 metais per Pasaulio futbolo čempionatą. Ir dabar, Krasnojarsko Universiados išvakarėse, užsienio žiniasklaida įsijungė senąjį dainele: Rusija negali tinkamu lygiu organizuoti tarptautinio sporto renginį.

Klastote apie ekologines problemas

Krasnojarske įsikūrė didžiausia Rusijos aliuminio gamykla „Rusal“, priklausančia Rusijos milijardieriui  Olegui Deripaskai. Vakarų žiniasklaidos duomenimis, bendrovė tiek daug teršia orą, kad Krasnojarskas yra ant aplinkos katastrofos ribos. Internete rašomos „siaubo istorijas“, kad žmonės po kiekvieno pasivaikščiojimo plauna savo gerklę, o kiekvieną dieną jie taip pat plauna butuose grindis, nes dulkės prasiskverbia per uždarytus langus. Bet ar šiandien taip viskas blogai ir baisu? Pasirodo, kad pastaraisiais metais buvo investuota, net ir Europos mastais, didžiulė suma Krasnojarsko aliuminio gamyklos aplinkos modernizavimui — 400 mln. dolerių. „Užbaigtas pirmasis ekologinio modernizavimo etapas, investavome 300 mln. dolerių“, — sakė prieš metus „Rusal“ prezidentas Vladislav Soloviev, — antrajame etape gamykla bus visiškai modernizuota ir įvyks perėjimas į „ekologinio Sodebergo“ technologiją, kuri leidžia efektyviau surinkti dujas ir sumažinti teršalų išmetimą. Antrasis etapas, kuriame investuosime 100 mln. JAV dolerių, bus iki 2018 metų pabaigos baigtas“. Pasirodo, kad 2019 metu pradžiai Žiemos Universiados sostinė yra ekologiškai švari. Bet Vakarų žiniasklaida apie tai nieko nenori žinoti .

 Melas apie korupciją 

Vakarų žiniasklaida rašo, kad Krasnojarsko Universiados išlaidos nuolat augdavo, todėl žurnalistai daro išvadą – dėl korupcijos. Iš tiesų, jei pažvelgsite į Rusijos vyriausybės išlaidas, patvirtintas 2016 metu rugpjūčio mėnesi, iš federalinio biudžeto buvo planuojama išleisti 31 mlrd. rublių (500 mln. JAV dolerių). Tačiau praėjus dvejiems metams, 2018 metu rugpjūčio mėnesi Krasnojarsko teritorijos valdytojas Aleksandras Ussas sakė, kad universiados kaina viršija 80 mlrd. rublių (1,2 mlrd. JAV dolerių).

 Bet jei pažvelgsime į tai, kas buvo pastatyta ir rekonstruota per šiuos dvejus metus, klausimai apie išlaidas išnyks patys. Taigi, Krasnojarsko Universiadai, buvo pastatytas sporto kompleksas „Žiemos sporto akademija“, sporto ir pramogų kompleksas „Platinum Arena Krasnojarskas“, ledo – „Crystal Arena“, kompleksas „Biatlono akademija“, taip pat buvo rekonstruotas sporto ir poilsio parkas „Bebrų slėnis“, kompleksas „Arena-North“ ir stadionas „Jenisėi“. Be to, visiškai iš naujo buvo pastatytas 2019 m. Žiemos Universiados kaimas, įsikūręs prie daugelių slidinėjimo objektų. Jei palyginsime šiuos Universiados išlaidos su 2013 m.

Vasaros Universiados Kazanėje, jie bus 228 mlrd. Rublių (3,6 mlrd. JAV dolerių) kuklesnės. Išlaidos Universiadai Krasnojarske atrodo visiškai kuklios, ir vis dėl to tolimame Sibiro mieste (4000 km nuo Maskvos) tokių valstybės investicijų į miesto infrastruktūrą niekada nebuvo. Reziumuojant, galima teigti, kad Rusija, dėka pasauliniam sportui, vysto savo miestus vis toliau ir toliau nuo centrinės šalies dalies.

Linda Konezka

Добавить комментарий