Galvoti ir sakyti, kad Lietuvoje gyventi yra blogai, jau tapo sunkiu nusikaltimu

Aurimas Drižius

“Nebūkime naivūs, juk tiems devyniems asmenims, kurių pavardės figūruoja ikiteisminiame tyrime, įtaką galimai daro Rytų kaimynai. Jie mėgina formuoti nuomonę, kad Lietuvoje gyventi yra blogai, o tai, kas vyksta Kryme, yra puiku. Todėl ikiteisminis tyrimas ir pradėtas dėl antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimo ir veiklos. Tai sunkus nusikaltimas“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius.

Kitaip sakant, galvoti ir sakyti, kad Lietuvoje gyventi yra blogai, jau tapo sunkiu nusikaltimu. Su kuo jus ir sveikinu. Dabar visi galvokime ir kalbėkime, kad Lietuvoje viskas puiku. Kitaip – į kalėjimą. Tik ar užteks kalėjimų visiems? Kitas klausimas, ką veikia Seimas, kai vyskta toks siautėjimas?

humanPrezidentė Dalia Grybauskaitė atsisako duoti parodymus byloje dėl itin sunkaus nusikaltimo – valstybės paslapties išdavimo, nors jos patarėja Daiva Ulbinaitė beveik atvirai spaudos konferencijoje tai pripažįsta, ir sako, kad nemato čia jokio nusikaltimo. Kitaip sakant, D.Grybauskaitė slepia nusikaltimą, ir naudojasi savo privilegija neduoti parodymų apie šį sunkų nusikaltimą, nors prieš įstatymą ir Konstituciją visi šalies piliečiai yra lygūs.
Priminsiu – VSD pažyma apie būsimą rusų ataką prieš D.Grybauskaitę buvo parengta D.Grybauskaitės kabinete, jai dalyvaujant, ir turėjo pašalinti bet kokios kompromituojančios informacijos pasirodymą prieš rinkimus. kaip sako Landsbergis, operacija “skiepai”. Tačiau VSD-nikai nevykusiai tą operaciją atliko, jos nutekinimu nepavyko apkaltinti Seimo vadovų, o visa operacija atsisuko prieš jos organizatorius.
Net prezidentūros kameros užfiksavo, kaip vienas VSD direktorių atneša minėtą dokumentą, D.Ulbinaitė jį kopijuoja, užlenkusi kraštus, kad nesimatytų grifo “slaptai”, vėliau skambina BNS redaktorei, jai perduoda minėto dokumento kopiją, ir ši “valstybės paslaptį” paviešina.
Tačiau Vilniaus apylinkės teismas nutaria, kad minėtų įrodymų “visuma” neįrodo, kad D.Ulbinaitė padarė minėtą nusikaltimą. Tai, kad teismas šioje situacijoje neišdrįso nuteisti D.Grybauskaitės patarėjos, kuri ją iš karto gražino į darbą, rodo, kad teismas Lietuvoje jau tapo priedėliu prie prezidentūros, ir kad dabar prezidentė D.Grybauskaitės aplinka galės daryti kokius nori nusikaltimus – kišeniniai teisėjai vis tieks išteisins dvariškius. Tas precedentas, kai valstybėje nebelieka teisingumo, daro Lietuvą, kaip sakė graikai, “plėšikų gauja”, nes nuo šiol įstatymai nebegalioja tam tikrai asmenų grupei. Pamatę, kad įstatymai nebetaikomi, piliečiai turės pagrindą elgtis taip pat, nes jeigu galima ulbinaitėms, tai kodėl negalima ir jiems?
Tačiau dar didesnį pavojų kelia D.Grybauskaitės karo kurstymas ir jau pradėtas akivaizdus priešingai manančių žmonių persekiojimas.
Turiu omenyje tai, kad Vilniaus geležinkelio stotyje kariuomenės padalinys buvo apsupęs traukinį su rusų keleiviais, ir juos kratė, įtardami, kad tai “žalieji žmogeliukai”, bei tai, kad jau kratomi žmonės, kurie priešinasi karo kurstymui, kaip Giedrius Grabauskas ir Bartašiūnaitė.

Ar tik prieš kelis metus galėjome įsivaizduoti, kad žmonės, kurių nuomonė mums nepatinka, turėtų būti metami į kalėjimus, ir apšaukiami Lietuvos išdavikais? Lietuva prie Grybauskaitės labai greitai virsta nekritiškai mąstančių žmonių minia, kurie kaip užkeikimą kartoja “rusai puola”.

Šaltinis: laisvaslaikratis.lt

Šauksmas

Leave a Reply