Kremliaus agentų daugėja arba apie šešėlius ir tupyklas

Print Friendly, PDF & Email

Audronių Ažubalį pirmą kartą sutikau dar dirbdamas Aukščiausioje Taryboje, kai jis buvo paskirtas V.Landsbergio atstovu spaudai. Tada, pamenu labiausiai nustebino jo darkyta anglų kalba.

Pastaruoju metu neteko girdėti A. Ažubalio kalbant angliškai, todėl visai įmanoma, kad jo anglų kalbos žinios patobulėjo. Tačiau jo mąstymo įgūdžiai ir intelektinis potencialas per tuos beveik 25 metus akivaizdžiai nepasikeitė.

Racas-320x210Tuo įsitikinau šiandien perskaitęs, kaip buvęs konservatorių užsienio reikalų ministras (dabar tupintis šešėlyje) apkaltino Europos Sąjungos ambasadorių Rusijoje Vygaudą Ušacką skleidžiant Rusijos propagandą. Jei tai būtų pasakęs koks kitas konservatorius – M.Adomėnas, A.Anušauskas ar M.Čigriejienė – dar būčiau supratęs, nes jie visą laiką virė ir tebeverda savo sultyse, o pasaulis jiems baigiasi sulig Seimo nario kėdės ranktūriais.

Bet iš A.Ažubalio tikėjausi daugiau – palankiai susiklosčius aplinkybėms jis turėjo galimybę nemokamai pasivažinėti po užsienį, dalyvauti tarptautiniuose susitikimuose ir konferencijose bei klausytis, ką ten kalba protingi ir užsienio politiką bei pasaulio realijas suprantantys žmonės. Per ketverius metus, net ne ypač gerai mokant anglų kalbą, vis tiek turėtum ko nors išmokti ir pradėti ką nors suprasti.

A.Ažubaliui, panašu, ketverių metų užsienio reikalų ministro poste nepakako. Nes visiškai akivaizdu, kad jis iki šiol nesupranta, kas yra Europos Sąjungos ambasadorius ir kam jis atstovauja bei kaltina V.Ušacką dirbant Kremliui vien todėl, kad šis viešai įgarsino didžiųjų Europos Sąjungos valstybių poziciją dėl Ukrainos ir Rusijos konflikto.

Ta pozicija yra gana aiški: ginklų tiekimas Ukrainai nėra geriausias prieš metus prasidėjusio konflikto sureguliavimo būdas. Apie tai yra viešai pareiškę Vokietijos kanclerė A.Merkel bei šios šalies užsienio reikalų ministras F.W.Steinmeieris, tokiai pozicijai pritaria Prancūzija, Austrija, Italija bei daug kitų ES valstybių.

Todėl bent kiek mąstančiam ir minimalų supratimą apie tarptautinius santykius ir diplomatiją turinčiam žmogui, nekiltų jokių klausimų, kodėl panašią poziciją dėsto ir ES ambasadorius.

A.Ažubaliui kyla. Nes jam tikriausiai atrodo, kad ES ambasadorius turėtų įgarsinti vienos mažos ES šalies vadovės isterišką klykavimą nuo bačkos, kuo dauguma tos pačios ES valstybių stebisi, o kartais gal net ir juokiasi. Tiesa, ne visos – kokios trys ar keturios iš 28 tai pozicijai pritaria. Laimei, ES yra tokia sąjunga, kurioje politika lemia ne vienas rėksnys, o blaiviai mąstančių konsensusas.

A.Ažubalis, beje, turėtų tai žinoti, nes pats asmeniškai dalyvavo parėkavimuose dėl ES ir Rusijos santykių, kuriuos viena maža ES valstybė prieš kelerius metus bandė blokuoti.

Tikriausiai žino, bet apsimeta. Kaip kad bandė apsimesti, jog jo vadovaujama Užsienio reikalų ministerija reikalauja Rusijos atlyginti okupacijos metu Lietuvai padarytą 20 mlrd. JAV dolerių žalą, nors būdami opozicijoje konservatoriai šiuo klausimu pareiškimą skelbdavo ne rečiau nei kas mėnesį.

A.Ažubalis šiandien piktinasi, kad V.Ušackas pasisako prieš priemones, kurios gali pagilinti konfliktą Ukrainoje ir turėti neigiamų pasekmių ES ir Lietuvai bei aiškina, kad “V.Ušacko niekas neįgaliojo įsitraukti į viešą diskusiją ir mėginti ją paveikti”.

Laimei jis klysta. Nes V.Ušackas šiandien įgaliojimų turi kokius 577 kartų daugiau nei šešėlyje tupintis A.Ažubalis. Todėl ten ir tupi, bei, kaip ir visi konservatoriai, skaičiuoja Kremliaus agentus. Tokia šiandien jų vizija ir misija.

Tikėtina, kad A.Ažubalis, kuriam diplomatija ir tarptautiniai santykiai, panašu, susiveda į asmeninių bei grupinių interesų atstovavimą arba atnašavimą tiems, kas garsiausiai rėkia, ir toliau liks savo tupykloje.

Ir tikriausiai jau niekada nepajėgs suprasti, kodėl V.Ušackas, neįtikęs vienos mažos ES valstybės vadovei, yra tinkamas dideliai sąjungai, kurią sudaro 28 valstybės. Nes pripratę pritūpti ir daugiau rėkti nei galvoti, ko niekada nesupranta.

Artūras Račas

http://faktai.lt/lietuva/kremliaus-agentu-daugeja-arba-apie-seselius-ir-tupyklas/

Leave a Reply