55 procentai britų nori Didžiosios Britanijos išėjimo iš ES

Artėjant Breхit – Britanijos referendumui dėl išėjimo iš Europos Sąjungos, kuris įvyks birželio 23 dieną, laikraštis „The Independent“ surengė on-line 2000 britų apklausą, kuri parodė, kad 55 % respondentų palaiko išėjimą iš ES, šiandien praneša Frankfurter Allgemeine Zeitung.

nichts-wie-weg-aus-bruessel

45% britų pasisakė už tai, kad Britanija liktų ES dalimi. Dar balandžio mėnesį pasisakančių už išėjimą iš ES buvo 51%, už pasilikimą – 49%.

Tai ne nuostabu. Britanija į bendrą ES katilą įneša 11,2 milijardus eurų, o atgal iš ES biudžeto gauna tiktai 6,5 milijardus eurų. Buvęs Londono meras Boris Johnson, išėjimo iš ES šalininkas, klausė: „Kodėl britai turi finansuoti ispanų koridą?“

Artėjant referendumui Didžiojoje Britanijoje dėl išėjimo iš ES sudėties, skeptiškos nuotaikos plinta ir daugelyje kitų Europos valstybių. Kaip byloja rezultatai apklausos, kurią atliko amerikiečių Sociologijos institutas Pew Research Center dešimtyje ES valstybių, Vokietijoje į ES pozityviai žiūri tiktai 50 procentų apklaustųjų. Praėjusias metais ES pasitikėjo 58 procentai vokiečių.

Apklausų rezultatai, kurie buvo paskelbti trečiadienį, birželio 8 dieną, parodo, kad Prancūzijoje pasitikėjimo ES lygis per praeitus metus krito 17 procentinių punktų iki 38 procentų. Dabartiniu metu blogiau ES vertina tiktai ekonominės krizės nukamuotoje Graikijoje (27%). Didžiojoje Britanijoje ES negatyviai vertina 48% gyventojų, o pozityviai – 44 procentai. Aukštesnė ES reputacija yra naujose ES valstybėse, Lenkijoje (72%) ir Vengrijoje (61%).

Manoma, kad pasitikėjimas ES sumažėjo dėl gyventojų nepasitenkinimo Briuselio struktūrų veikla sprendžiant migrantų antplūdžio problemą, o taip pat dėl ekonominės ir valiutos krizės. ES ekonominei politikai nepritaria 65 ispanų, 66% prancūzų, 68% italų ir 92% graikų. Vokietijoje nepatenkinti tik 38 %.

Nepatenkinti tuo, kaip ES bando sureguliuoti migracijos krizę, 67% vokiečių, 77% italų, 88% švedų ir 94% graikų.

A.L.

Šauksmas

 

Leave a Reply