Rimas Armaitis: „Mano nuomone, Kremlius, teikdamas karinę pagalbą Sirijai, kartoja Donbaso scenarijų!..“

Tenka pripažinti, jog Rusijos ir JAV konfrontacijos tiek Ukrainos, tiek ir Sirijos krizės sureguliavimo klausimu artimiausiu metu, deja, išvengti nepavyks. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spalio 14 d. pareiškė: „Nėra aišku, ką JAV tiksliai veikia Sirijoje, kodėl jos daugybės karinių operacijų rezultatai tokie nereikšmingi, o „Islamo valstybė“ nenugalėta“. Dabar JAV teigia patobulinusios savo kovos su ISIS programą. Pasak S. Lavrovo, „25 tūkst. JAV karių Sirijoje galėjo visą Siriją sudaužyti į šipulius. Vašingtonas turėtų nuspręsti, ar JAV tikslas eliminuoti ekstremistus, ar naudotis jais savo politiniams tikslams“. S. Lavrovas suabejojo – ar tik amerikiečiai nenori pakeisti režimo Sirijoje, ir ar vadinamiesiems „nuosaikiems sukilėliams“ duoti ginklai nepateks į teroristų rankas?.. Rusijos užsienio reikalų ministras pasiūlė JAV peržengti savo ambicijas ir nuspręsti, kas svarbiau: neteisingas savęs realizavimas ar atsikratymas didesnės grėsmės, kuri iškilo visai žmonijai?..

Neseniai JAV davė 50 tonų amunicijos naujai sukilėlių grupuotei Sirijoje, kad ši kovotų su teroristais. Vašingtonas teigia taip patobulinęs Sirijos sukilėlių rengimo programą. Pasak pulkininko Stivo Voreno, atsakingo už operaciją Inherent Resolve, 50 tonų amunicijos skirta Sirijos arabų koalicijai (Syrian Arab Coalition, SAC), kuriai priklauso 5000 kovotojų. Jiems atiteko rankinės granatos, minosvaidžiai ir kiti ginklai, su kuriais būtų galima sudoroti ISIS teroristus.

Spalio 14 d. Naujienų agentūra „Reuters“ informavo, kad Sirijos armija kartu su Irano ir radikalaus judėjimo „Hezbollah“ pajėgomis ruošiasi pradėti puolimą Alepo kryptimi. Dalyvauti sausumos operacijoje į Siriją jau atvyko tūkstančiai Irano karių, kurie vaidins „pagrindinį vaidmenį“ šiame puolime, teigė pašnekovas naujienų agentūrai. Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) armiją iš oro palaikys Rusijos puolamoji aviacija.

„Siekiant išvengti absoliutaus DNR ir LNR sukilėlių pralaimėjimo Rusija teikė pagalbą Donbasui, tačiau apie pergalingą priešų sutriuškinimą kalbos nebuvo. Lygiai taip ir dabar Sirijoje. Tikėtis, kad nedideliais Rusijos karinės aviacijos pajėgų smūgiais, naujos karinės įrangos ir technikos pristatymu Sirijos armijai per trumpą laiką pavyks atkurti savo kovinį pajėgumą –  bent kiek karyboje išmanantys pasakys, jog tai tiesiog nerealu!..“, – išskirtiniame interviu „Laisvam laikraščiui“ teigia Rimas ARMAITIS.

——————————————————

Kalbant apie Rusijos prezidento V.Putino ir Kremliaus pradėtus karinius veiksmus Sirijoje, gal galėtum kiek plačiau pakomentuoti žemiau pateikiamus tris fragmentus iš paties facebook?

1. Rusija vis labiau klimpsta į karo liūną Artimuosiuose Rytuose. Kai kas dėl tokio Rusijos ėjimo, matyt, iš laimės tiesiog ploja katutes.

Tiesiog įdomu, kaip visa tai pateiks rusiška agitacija ir propaganda, kaip Rusijos žmonėms paaiškinti, kad Rusijos pagalba labai reikalinga dar ir Irako šachtininkams. Suvokiant tai, kad Donbaso šachtininkams tokios pagalbos buvo atsisakyta?..

2. Kaip jau rašiau, Donbasas niekam nerūpi – ten jau viskas aišku. Media paveikslėliai Donbaso tema beveik išjungti… Dabar eilinė Rusijos pergalė bus transliuojama iš Damasko. Taip sakant, Donbase priešai nugalėti ir visi išgelbėti. Galima konstatuoti, kad Donbaso „rusiškas pavasaris“ ir „rusiškas pasaulis“ yra nuleistas į unitazą…

Korespondentams Sirijoje galima palinkėti tik sėkmės – jų profesijoje sėkmė labai svarbus dalykas. Reportažų užsakymams įtakos jie neturi, jie tik kuria reportažus pagal užsakymus. Kalbant apie Donbasą, dabar pagrindinis klausimas – rinkimai ir kas bus po rinkimų?

Yra du scenarijai. Pirmas – pusiau autonominio oligarcho Achmetovo anklavo kūrimas, kuris palaipsniui integruosis į Ukrainą, vėliau palaipsniui likviduojant paties Achmetovo imperiją. Tokio scenarijaus baigtiniu etapu taps DNR ir LNT likvidavimas, tai turėtų įvykti maždaug iki kitų metų vidurio.

Antras scenarijus – Minsko susitarimų vykdymas, Ukrainai perimant pilną pasienio kontrolę. Šiuo atveju viskas vyks žymiai greičiau. Bus atlikta visapusiška apimtimi „antiteroristinė operacija“, likviduojant nelegalias ginkluotas grupuotes Donbase. Greičiausiai tokia ATO bus atlikta tų pačių oligarcho Achmetovo imperijos sargų rankomis, t. y. brigadomis „Vostok“ ir „Oplot“. Tai jiems bus kaip kaltės išpirka krauju už išdavystę.

3. Tikslas – Rusiją įklampinti į eilinę karo avantiūrą, klampinimas vyksta labai sėkmingai… Tiesiog smalsu, kaip į šią informaciją sureaguos Rusijos pasaulio profesionalūs patriotai..? Gal eilinį kartą teigs, kad tai eilinis V. Putino „gudrusis planas“, ar sudainuos kitą dainelę..?

Nejau iš tikrųjų manai, jog kažkas bando įklampinti Rusiją į eilinę karo avantiūrą Sirijoje?

armaitis— Kažkurį laikotarpį buvo labai sudėtinga suprasti, kas iš tikrųjų vyksta Sirijoje, kas ten ką atakavo. Mano žiniomis, aktyviausi mūšiai Sirijoje vyko tarp Bašaro al-Asado pajėgų ir Al-Nusra bei „Islamo fronto“ pajėgų.

Nors „Russia Today“ informavo, kad Rusija atakavo būtent „Islamo valstybės“ pajėgas, o Russia 24 ypač akcentavo, kad Bašaro al-Asado pajėgos daugiausiai kovoja su „islamistais teroristais“, tik neįvardijo kokiais. Nebe pirmą kartą pastebiu, kad šis keistas ir makabriškas karas pristatomas, kaip kova su radikaliaisiais islamistais-ekstremistais, tačiau neįvardijamos konkrečios pajėgos, su kuriomis kovojama. Taip sukuriamas apgaulingas įspūdis, jog kovojama su „Islamo valstybės“ pajėgomis.

Bet jeigu Rusijos lėktuvai atakavo „Islamo valstybės“ pajėgas, kodėl Vakarų remiamos ir į JAV koaliciją įeinančios „Islamo fronto“ pajėgos paskelbė karą Rusijai? Kodėl Vakarų remiamas ir į JAV koaliciją įeinantis Al-Nusra frontas paskelbė premiją už pirmąjį Rusijos belaisvį kareivį?

Al-Nusra frontas paskelbė, kad milijonas Sirijos lirų apdovanojimas atiteks tiems, kurie pirmieji sučiups rusų karo belaisvį. Milijonas Sirijos lirų – tai maždaug 4,5 tūkstančiai JAV dolerių, o Sirijos lygmeniu tai labai dideli pinigai. Vidutiniškai džichatistams mokama 100-150 JAV dolerių per mėnesį, suprantama, sumokama tik tiems, kurie išgyvena iki algadienio…

Rusijos gynybos ministerijos pranešė, kad karinė aviacija atakavo „Islamo valstybės“ pajėgas Dayr-hafir, Al-Bab, Aleppo, Ldlib provincijose. Bet štai 10 dienų Rusijos operacijos Sirijoje rezultatas:

Ir ką gi mes matome šioje ekspozicijoje, viską palyginę, atradę Rusijos atakuotus taškus? Pasirodo, Rusijos pajėgos atakavo ne „Islamo valstybės“ pajėgas, o būtent Vakarų ir JAV koalicijos sąjungininkus, t. y. Al-Nusra bei „Islamo fronto“ pajėgas!..

Kai rusai rugsėjo 30 d. oficialiai įsijungė į karą Sirijoje, Vakarų pasaulio „demokratizuota“ Irako vyriausybė, pamačiusi kaip rusų kariniai lėktuvai sėkmingai naikina Al-Nusra fronto ir „Islamo fronto“ pajėgas, pagalvojo ir nutarė paprašyti analogiškos Kremliaus pagalbos Irako teritorijoje. Viskas daroma labai mandagiai, politkorektiškai, laikantis reikiamų politinio mandagumo procedūrų. Manau, galimas sekantis žingsnis: Rusijos Dūmoje jau svarstoma – ar Rusijos savanoriai artimiausiu metu galėtų atsirasti Sirijos armijoje? Taigi, apie galimą Rusijos dalyvavimą sausumos operacijoje pradedama kalbėti viešai.

Manau, tikrai nereikėtų pamiršti, kad Kaukazo džichadistai prisiekė ištikimybę „Islamo valstybei“. Rusijos teritorijoje gyvena virš 14 milijonų sunitų, o Rusija įsivėlė į karą Sirijoje palaikydama šiitus. Toliau tęsti ar jau pakaks?.. Tai labai rimtas faktorius, kurio negalima ignoruoti, tačiau apie kurį, deja, viešai beveik nekalbama.

Šiais laikais nuslėpti aukų skaičių neįmanoma. Dabar ne 1979-1989 metai, kai aukų skaičių per karą Afganistane dar galima buvo nuslėpti. Dabar gi, kai internetinius youtube, facebook, linkedIn, twitter ir kitus socialinius tinklus užtvindys filmukai ir nuotraukos, kur bus pavaizduota, kaip rusų kareiviams pjaunamos galvos, kaip jie deginami gyvi, ar daug atsiras norinčių kariauti už „Gazpromą“, „rusišką pavasarį“ ar „rusišką pasaulį“?!.. Gal į tai galėtų atsakyti ponas V.Putinas ar piliečių zombinimo dėžė „Russia 24“?..

Kiek visa tai tęsis ir kuo viskas baigsis?..

— Iš tikrųjų labai sudėtinga prognozuoti ateitį. Čia viskas priklausys nuo daugelio galimų veiksnių, faktorių ir būsimų sprendimų. Bet jeigu atvirai, mano nuomone, Kremlius, teikdamas karinę pagalbą Sirijai, kartoja Donbaso scenarijų!.. Kodėl rusai bombarduoja Sirijos opoziciją? O gi todėl, kad priverstų juos atsisėsti prie derybų stalo. Paskui su Sirijos opozicija bus sudaryta kokia nors sutartis, panaši į Minsko-2 susitarimus, štai ir viskas. Skirtumas tik toks, kad Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas ne Kremliaus statytinė marionetė, kaip DNR ir LNR vadai Donbase. Todėl dabar esminis klausimas: kaip šioje situacijoje pasielgs Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas?

Bent jau šiuo metu Kremlius yra pasiruošęs deryboms su Bašaro al-Asado opozicija. Kaip informavo rusų žiniasklaida, V. Putinas įvardijo pagrindinę Rusijos karių užduotį Sirijoje – tai teisėtos valdžios šalyje stabilizavimas: „Mūsų tikslas yra stabilizuoti teisėtą valdžią ir sukurti sąlygas politinio kompromiso paieškoms“, – pasakė Rusijos prezidentas spalio 11 d., duodamas interviu TV laidai „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“.

Rusijos karių veiksmus Sirijoje V. Putinas pavadino „kruopštaus pasirengimu rezultatu“: „Viskas, kas vyksta danguje ir žemėje, yra ne spontaniški veiksmai, o parengtų planų vykdymas“, – sakė Rusijos prezidentas. V. Putinas taip pat pabrėžė, kad Maskva Sirijoje neketina vykdyti operacijos sausumoje, apie kurią šią savaitę pranešė Vakarų žiniasklaida.

Iš V.Putino kalbos darytinos išvados, kad Kremliaus tikslas Sirijoje nėra džichadistų sutriuškinimas ir ne „Islamo valstybės“ pajėgų sunaikinimas. Svarbiausia užduotis – priversti opozicijos pajėgas atsisėsti prie derybų stalo su Sirijos prezidentu Bašaru al-Asadu. Rusijos karinių veiksmų Sirijoje pagrindinis tikslas – ne pergalingi rezultatai, sutriuškinant džichadistų pajėgas, bet kompromiso siekis. Manau, tai gali tenkinti nebent tuos, kurie šitą krizę Artimuosiuose Rytuose inicijavo.

Kokios peršasi išvados išklausius Rusijos prezidento V. Putino pranešimą Sirijos karo tema? Pati įdomiausia dalis, kur yra kalbama apie terminus: „Mes negalime prisiimti perteklinius įsipareigojimus ir niekada to nedarėme. Aš iš pat pradžių sakiau, kad aktyvi mūsų darbo Sirijoje fazė bus ribojama pačios Sirijos armijos puolimo operacijos laiko“, – pareiškė V. Putinas. Šioje vietoje man kyla keli esminiai klausimai: kas iš tikrųjų turima omenyje, kai kalbama apie Sirijos armijos puolimo operacijos terminus? Kokie to puolimo tikslai, koks puolimo laikas ir kokie puolimo etapai?..

Šiuo metu Sirijos armijos pajėgos išsekintos užsitęsusio karo, visi rezervai ir ištekliai jau išsemti. Sirijos pajėgos nepajėgios tinkamai plačiu frontu kontratakuoti savo priešininkus. Esamoje situacijoje Bašaro al-Asado pajėgos gali kažkiek pagerinti savo padėtį, bet tik šiek tiek ir nieko daugiau. Mes matome situaciją analogišką Donbasui: Rusijai nenaudingas Sirijos armijos visiškas pralaimėjimas. Lygiai taip pat ir Donbase Rusijai buvo nenaudingas separatistinių pajėgų visiškas pralaimėjimas. Iš V. Putino pranešimo darytina išvada, kad pagalba Sirijai teikiama ne tam, kad pakeistų įvykių eigą ir sutriuškintų priešininkus, o tik tam, kad neleistų visiškai sutriuškinti Bašaro al-Asado pajėgas. Ir Donbase, ir Sirijoje Rusija įsikiša tik tada, kai pasiekiama kritinė riba.

Prisiminkime, Donbaso sukilėliams Rusija suteikė pagalba tik tada, kai jie baiginėjo visiškai nukraujuoti, kai buvo pasiekta kritinė riba, už kurios Donbaso sukilėlių laukė katastrofiškas pralaimėjimas (prisiminkime sukilėlių pasitraukimo aplinkybes iš Slavinsko). Ir tada staiga, nei iš šio, nei iš to, atsiranda gelbėtojai, Ukrainos karinės pajėgos suverda keliose katiluose (Izvailovo katilas, Ilovaisko katilas, Debalcevo katilas).

 Siekiant išvengti absoliutaus DNR ir LNR sukilėlių pralaimėjimo Rusija teikė pagalbą Donbasui, tačiau apie pergalingą priešų sutriuškinimą kalbos nebuvo. Lygiai taip ir dabar Sirijoje. Tikėtis, kad nedideliais Rusijos karinės aviacijos pajėgų smūgiais, naujos karinės įrangos ir technikos pristatymu Sirijos armijai per trumpą laiką pavyks atkurti savo kovinį pajėgumą –  bent kiek karyboje išmanantys pasakys, jog tai tiesiog nerealu!..

 Esamoje situacijoje su Rusijos teikiama pagalba Sirijos armija savo puolimu gali, geriausiu atveju, susigrąžinti savo pozicijas, kurios buvo prarastos vykstant Bašaro al-Asado opozicijos puolimams per š. m. pavasario ir vasaros laikotarpius. Tai yra Bašaro al-Asado pajėgos, geriausiu atveju, gali susigrąžinti Idlib’ą, nieko daugiau. Platesniam puolimui Sirijos armijai neužteks nei pajėgumų, nei resursų.

Labai panaši situacija buvo ir Donbase. Rusijos karinė pagalba Donbaso sukilėliams 2014 m. vasarą, švelniai tariant, buvo savotiškai keista, nes Ukrainos pajėgų sutriuškinimas katiluose tik sustabdė Ukrainos armijos puolimą bei DNR ir LNR teritorijų mažėjimą. Tačiau tuometinė „demarkacinė linija“ leido Kijevui artilerijos pagalba apšaudyti Donecką, Gorlavką, Enakievą. Per tuometines vadinamąsias „paliaubas“ civilių gyventojų mirčių buvo ne ką mažiau, nei per karo aktyvių fazių laikotarpius.

Padėtis Sirijoje vystosi labai panašiai. Galimas dalykas, tai bene vienintelis scenarijus, kuriam pajėgūs šiuolaikiniai „Kremliaus bokštai“. Tokiu atveju rezultatai Sirijoje bus adekvatūs tam, kas jau įvyko ir dabar vyksta Donbase. Nepaisant rusmedijos pergalingų pranešimų ir nuo to patriotiškos publikos psichozės, tikint viskuo, ką jiems pateikia rusų agitpromas ir tie, kurie yra visų galų specialistai ir ekspertai, galintys minutės bėgyje persijungti iš Donbaso temos į Sirijos temą. Tai taip vadinami plataus profilio – siauro proto specialistai, kurie realijose net ir su wikipedijos pagalba negali įvardinti, kuo skiriasi „Al-Nusra frontas“ nuo „Islamo fronto“ ar nuo „Islamo valstybės“.

Žodžiu, nepaisant rusų agitpromo pranešimų, iš esmės situacija Sirijoje išlieka tokia pati, prezidento Bašaro al-Asado likimas lieka neaiškus. Ir nors Bašaro al-Asado opozicija, kol kas, patiria žmogiškuosius bei materialinius nuostolius, bet Rusijos pagalbos laikas Sirijai, deja, jau pražiopsotas!.. Aš manau, tai reikėjo daryti bent jau 2012 metais. Dabar gi Vakarai aktyviai rengiasi Bašaro al-Asado opozicijos šiame etape patirtų nuostolių kompensavimui. Net jeigu Bašaro al-Asado pajėgoms pavyks susigrąžinti dalinai savo pozicijas, tai Sirijos rėžimo opozicija greitu laiku gaus visą reikiamą Vakarų pagalbą ir pusiausvyra atsistatys labai greitai. Opozicijos aktyvūs puolimai prasidės iš naujo.

Kaip jau minėjau, prezidento Bašaro al-Asado vadovaujama Sirijos armija jau išnaudojo turimus rezervus ir esamomis pajėgomis jie negalės nei atremti, nei sustabdyti naują opozicinių pajėgų puolimą. Tokiu atveju, siekiant išvengti Bašaro al-Asado galimo pralaimėjimo scenarijaus, 20 Rusijos karo aviacijos lėktuvų tikrai nepakaks. Teks Bašarą al-Asadą atiduoti nukryžiavimui arba įvesti naujas – rusiškas jėgas į Sirijos konfliktą, ir tai jau bus sausumos pajėgos. Štai taip dabartiniam etape man atrodo „Kremliaus bokštų“ „gudrusis planas“. Tad iš anksto  kažką prognozuoti labai sudėtinga. Mums tik belieka laukimo salėje užimti stebėtojų vietas bei sekti tolimesnius įvykius.

Keistokai samprotauji  apie DNR bei LNR likvidavimus. Nejau iš tikrųjų manai, kad Kremlius ir Putinas Donbaso atžvilgiu elgiasi negarbingai?

— Pradėkime nuo Rusijos prezidento V. Putino kalbos 2014 m. kovo 4 dieną, kai jis pasakė: „Jeigu rytinių regionų žmonės paprašys mūsų pagalbos, o oficialų legitimaus Ukrainos prezidento (V.Janukovičiaus) kreipimąsi mes jau turime, tai mes pasiliekame teisę panaudoti visas turimas priemones tam, kad apgintume tuos piliečius“. Argi ne šitie prezidento V. Putino žodžiai paskatino Donbasą pasipriešinti?!..

Sekantis veiksnys, kurį ko gero visi pamiršo, 2014 m. gegužės 12 d. surengtas referendumas dėl DNR suvereniteto, po kurio DNR ir LNR pareiškė norą įstoti į Rusijos federaciją bei apsijunti į Novorosiją. Projektą „Novorosiją“ Donbase kuravo buvęs Ukrainos Dūmos deputatas Olegas Cariovas. Šiai dienai projekto „Novorosija“ tema, kaip ir pats O.Cariovas, rusmedijose yra „išjungtas“.

Ir štai kokią situaciją mes turime dabar: separatistų pajėgos Donbase palaipsniui nuginkluojamos ir išformuojamos. Donecke vyksta separatistų brigados „Vostok“ nuginklavimas ir išformavimas „Šiaurės vėjo“ pajėgomis. Kai pilnai ir nepriekaištingai vykdomi Minsko susitarimai, nepasakysi, jog tai kažkokia išskirtinė naujiena, greičiausiai tai tik pradžia. Logiškai mąstant, projektas „Novorosija“ pilnai likviduojamas be galimų liekamųjų reiškinių. Dabar visais būdais bandoma sumažinti projekto „Novorosija“ neigiamą poveikį. Taip pat yra bandoma sumažinti nekontroliuojamą ginklų judėjimą.

Realiai separatistų nuginklavimo ir išformavimo procesai prasidėjo š. m. vasaros pradžioje, tai buvo pridengiama performavimo procesais. Brigada „Vostok“, kaip Oligarcho Achmetovo turtų saugos struktūra, matyt, tapo nebereikalinga, nes savo vaidmenį jau atliko. Ir tai nepaisant to, jog visą karo Donbase laikotarpį brigada „Vostok“ turėjo išskirtinį statusą.

Maskvos ir Kijevo „partneriams“ bendromis pastangomis vis tiktai pavyko pasmaugti taip vadinamą Donbaso sukilimą!.. Dabar neutralizuojami sukilimo galimi liekamieji reiškiniai. Galiu drąsiai konstatuoti, jog Donbaso perdavimas Kijevo kontrolei šiuo metu vyksta visa apimtimi pagal Minsko susitarimus. Dabartiniame etape likviduojamas bet koks galimas pasipriešinimas. Ir tai labai racionali taktika. Technologiškai viskas buvo daroma nuosekliai: pradžioje buvo likviduojami galimi pasipriešinimo centrai, tiksliau – buvo atšaukti, o kas nepakluso, „Šiaurės vėjo“ pagalba buvo likviduoti „nesisteminiai“, bet labai autoritetingi separatistų vadai.

Štai tie, kurie po „Kremliaus bokštų“ pasiūlymo, kurio nebuvo įmanoma atsisakyti, buvo priversti palikti Donbasą: DNR gynybos ministras Įgoris Strenkovas (Girkinas), DNR žvalgybos vadas generolas Petrovskis ir Gorlavkos separatistinių pajėgų gynėjų vadas Igoris Bezleris

O čia tie, kurie nesuprato „Kremliaus bokštų“ signalų, kad reikia keisti retoriką ir „Šiaurės vėjo“ pagalba buvo likviduoti: LNR gynybos ministras Aleksandras Bednovas (Betmanas), Eugenijus Iščenko (Pervomaisko liaudies meras, separatistų kazokų gvardijos pasižymėjęs vadas) ir brigados „Prizrak“ vadas Aleksejus Mazgovojus.

Toliau, prisidengiant performavimo procesais, vyko personalo maišymas, kurio metu dar karo eigoje susiformavę koviniai vienetai, su jų rusų pasaulio brolybės ir bičiulystės jausmais, buvo išbarstyti – išmėtyti po kitas naujai formuojamas separatistinių pajėgų grupuotes. Taip buvo išskaldyti bei palaužti galimi jų tarpusavio solidarumo ir pagalbos ryšiai. Dabar vyksta galutinis etapas – nuginklavimas ir išformavimas. Visa tai daroma palaipsniui – etapais, labai logiškai. Šiam etape iš nuginkluojamų separatistų pajėgų pusės jokio pasipriešinimo tikrai nebus. Nors pro Kremliaus agipromą retkarčiais dar prasiskverbia nedideli vilties spindulėliai, tačiau mažai kas tiki, kad tai įmanoma. Bet yra kaip yra. Realiai žmonės kovoję ir žuvę už „rusų pavasario“ ir „rusiško pasaulio“ idėjas yra apgauti, liaudiškai tariant „išdurti“. Todėl visos Donbaso aukos buvo ir yra beprasmiškos!.. Šiuo metu „rusų pavasario“ ideologinis tinklapis, galima sakyti, pilnai persijungė ant Sirijos temos, o Donbaso tema praktiškai jau išjungta.

Iš separatisto Gennadijaus Dubovojaus naujausio komentaro facebook paskyroje galima daryti išvadą, kad Donbase visi priešai nugalėti, visi išgelbėti, tad šiuo metu vyksta totalus teritorijos valymas, tvarkymas pagal Minsko susitarimus.Gan nesudėtinga suprasti, kaip juos Kremlius „neišdavė ir neapgavo“. Jeigu separatistai rašo, kad viskas jau buvo aišku dar prieš metus, tai labai daug pasako.

Gennady Dubovoy – karo korespondentas (savanoris), kuris paskutinių metu tarnavo Donbaso motorizuotame batalione „Vikingai“. Tas batalionas buvo suformuotas praktiškai vien iš Rusijos savanorių. Tiksliau, pats batalionas „Vikingai“ yra buvusio DNR gynybos ministro Igorio Strelkovo (Girkino) suformuoto bataliono likučiai po jo pasitraukimo į Rusiją.

Tad ką daugiau šia tema galima komentuoti?..

Dėkoju už pokalbį.

Juozas IVANAUSKAS

LAISVAS LAIKRAŠTIS, 2015 m. spalio 17-23 Nr. 39, http://www.laisvaslaikrastis.lt/

Leave a Reply