Angela Ferkel – JAV vergė, kuri, tenka apgailestauti, yra Vokietijos kanclerė

Operacinės sistemos iOS Siri virtualus pagalbininkas prajuokino Vokietijos vartotojus savo atsakymu į klausimą „Kas tokia Angela Merkel?“, pranešė vokiečių laikraštis Der Spiegel.

Atsakymas buvo: „Angela Ferkel – JAV vergė, kuri, tenka apgailestauti, yra Vokietijos kanclerė“.

1241773064

Penktadienį Siri į šį klausimą talpino tekstą, kuriame „Angela Ferkel“ (nuo vokiškai Ferkel – paršiukas) buvo pavadinta „vokiška melage ir JAV verge“. Buvo sakoma: “Nuo 2005 gruodžio 22 ji, tenka apgailestauti, yra Vokietijos kanclerė“.

Kaip rašo Der Spiegel, nesusipratimas įvyko, nes kažkas „pataisė“ Wikipedia straipsnį, skirtą VFR kanclerei. Būtent Wikipedia pagalba Siri atsako į vartotojų klausimus. Sprendžiant pagal  pakeitimų istoriją  straipsnis apie Angelą Merkel buvo perrašytas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, bet kitas vartotojas, praėjus 27 minutėms, sugrąžino jį į pirmapradę būklę. Pakeitimas Siri pagalbininke buvo ištaisytas tik po kelių valandų.

Vokiškojo Twitter reakcija buvo žaibiška – vartotojai tuojau pat ėmė siuntinėti nuotraukas su Siri klaida. „Gerai, Siri, aš supratau“, – parašė vartotojas Sven.

Su Svenu sunku nesutikti. Šios ponios veikla, daranti didžiulę žalą visai ES, tikrai primena vieno nekošerinio gyvūno elgesį.

CPwOABrWoAAXIRh

CPugK1vW8AAI5uw

paruošė Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply