Antausis Merkel

Angelos Merkel partija patyrė žeminančius nuostolius svarbiausių federalinių žemių parlamentų rinkimuose. Sekmadienį įvykę rinkimai yra vertinami kaip referendumas dėl „Atvirų durų politikos“, kurios pasekmėje į Vokietiją atvyko per 1 milijoną migrantų, kurios pasekmėje krito žmonių saugumas, valstybės ekonomiką.

084d4fba963377ee600fb7dd0bd

Angelai Merkel politikai buvo suduotas skambus antausis: Alternatyva Vokietijai (AfD) Saksonijoje-Anchalte preliminariais skaičiavimais surinko 23% balsų, Baden-Viurtemberge- 12,5% o Reinlande-Pfalce- 11%. AfD dabar bus atstovaujamos 8 iš 16 federalinių žemių. Tuo tarpu Angelos Merkel partija Krikščionių demokratų sąjunga (KDS) prarado pakankamai didelį balsų skaičių.

Rinkimuose buvo užfiksuotas labai didelis rinkėjų skaičius. Viso trijose žemėse balsavo apie 13 milijonų žmonių, tai yra beveik penktadalis Vokietijos rinkėjų. Baden-Viurtemberge lankomumas buvo 70,4%, Reinlande-Pfalce – 70,8%, Saksonijoje-Anchalte – 61,8%.

Pagrindine priešrinkimine partijų programa įvykusiuose regioniniuose rinkimuose tapo migracinė krizė, panešė DW.

1359717399

Nuo jėgų išdėstymo žemių vyriausybėse priklauso sudėtis bundestago (atstovavimas federalinių žemių visos valstybės lygyje), kuris turi galimybę blokuoti daugelį federalinės valdžios iniciatyvų.

Šauksmas

Leave a Reply