Apie vatnikus ir koloradus

Print Friendly, PDF & Email

DSC01260Pastaruoju metu Lietuvos viešojoje erdvėje regime specifinę situaciją-mažai svarstoma apie esmines mūsų krašto problemas. Dažniausiai regime rusofobijos kurstymą, teiginius apie tai, kad reikia kuo daugiau ginkluotis, steigti Lietuvoje amerikietiškas karo bazes, nes neva Lietuvą greitai puls Rusija. Greta pateikiama gausi informacija apie pilietinį karą Ukrainoje, tik ta informacija smarkiai vienpusiška, dominuoja Kijevo valdžios, šios valdžios įtakingų veikėjų A. Jaceniuko, D. Jarošo, I. Kolomoiskio, A. Avakovo bei kitų abejotinos reputacijos asmenybių garbinimas bei Rytų Ukrainą ginančių šio krašto patriotų – A. Zacharčenkos, A. V.Bolotovo, P. Gubarevo, A. Mozgovojaus, V. Rogovo ir kitų jų bendražygių žeminimas.
O pastaruoju metu regime tokius ryškius rusofobijos pavyzdžius-štai rugpjūčio 19 dieną Vilniaus Apygardos prokuratūra pradėjo baudžiamają bylą vilniečio Aleksandro Dolženko atžvilgiu. O rugpjūčio 22 dieną jau vykdyta krata A. Dolženkos namuose. Šis jaunas vilnietis organizavo humanitarinę misiją-rinko lėšas, už kurias buvo nupirkti rūbai ir maistas nuo karo nukentėjusiems Rytų Ukrainos žmonėms. Oligarchinė žiniasklaida jam klijuoja rusofobiškas etiketes, vadina ,,rusų separatistų rėmėju“ ir panašiai. Kai kurie interneto ,,troliai“ ji vadinu prakeiktu kacapu, koloradu ir net žeria grasinimus A. Dolženkai.   Kitas pavyzdys-po  spalio 17 d.Kaune įvykusio mitingo prieš Lietuvos narystę NATO ir gresiantį amerikiečių karinių bazių steigimą mūsų krašte kai kurie oligarchines žiniasklaidos atstovai bandė klijuoti mitingo dalyviams Kremliaus agentų etiketes, o interneto ,,troliai“ šiuos aktyvius piliečius vėl išvadino koloradais.
Nuo pat 2014 metų pradžios Lietuvoje prasidėjo staigus rusofobijos plitimas. Ir tuos procesus ypač kursto dalis Lietuvos politikų bei įtakingų oligarchų valdomos žiniasklaidos priemonės. Rusofobija plinta tarsi virusas. Rusofobija nežmogiška, ji žemina žmogaus orumą, ji skatina nuosmukį ir nesantaiką. Rusofobijos kurstymas naudingas tik siauroms suinteresuotų veikėjų kastoms ir tikrai nenaudingas daugumai mūsų šalies piliečių. Ypač plačiai paplitusio inąerneto erdvėse plinta brutalūs rusofobiniai lozungai – Kijevo chuntos politikai nepritariantys piliečiai vadinami vatnikais bei koloradais ir dar kitaip koneveikiami. Kokias tai gali duoti pasekmes? Štai Odesoje šių metų gegužės pradžioje buvo sudeginti 50 žmonių, dar daug žmonių nušauti ar užmušti lazdomis, vėliau tos barbariškos akcijos organizatoriai teigė-kad jie įvykdė ,,gerą misiją“, reikėjo pamokyti ,,koloradus“. Lietuvoje pastebima ir tokia tendencija – nuo šių metų pavasario kai kuriose mokyklose bei privačioje aplinkoje su persekiojimais susiduria ir rusų, baltarusių, lenkų kilmės vaikai, kurie vis dažniau vadinami kacapais, komuniagomis, jie patiria ir atvirus grasinimus.
Rusofobijos anatomija
Kodėl kurstoma rusofobija? Pagrindinis šio reiškinio tikslas-nukreipti demėsį nuo pagrindinių Lietuvos problemų. Juk šiuo metu jau gana daug Lietuvos žmonių pavyko įtikinti-kad visos mūsų krašto problemos tai smulkmena, svarbu ginkluotis ir rengtis karui su Rusija. Ir dar kviesti į Lietuvą amerikiečių bei lenkų kareivius, steigti Lietuvoje NATO karines bazes. Bet ar tai ne akivaizdus kvietimas vykdyti Lietuvos okupaciją?
Karinių reikmių tenkinimas jau dominuoja biudžeto svarstyme. Pranešta, kad nuo 2015 metų karinis biudžetas didinamas 550 milijonų litų. Galima atsisveikinti su parama švietimo ir mokslo sričiai, su papildomų socialinių programų vykdymu. Už tuos pinigus bus perkami tankai, šarvuočiai, automatai. Būsime basi, bet ginkluoti. Ir nesvarbu, kad galimo karo su Rusija atveju Lietuva bus užimta per parą. Svarbu, kad konservatorių vadeivos, aktyvūs neoliberalai ir neonacistai sau darosi reklamą iš rusofobijos kurstymo, dedasi dideliais Tėvynės ,,gynėjais“, nors faktiškai jie yra tikrieji valstybės naikintojai. Jie pardavė, pažemino Lietuvą, jie dirba ne Lietuvos žmonėms, o tarnauja vietinei oligarchijai, JAV slaptosioms tarnyboms ir amerikietiškoms korporacijoms.
Rusofobijos tema pridengia ir skalūnų gavybos grėsmes. Į Lietuvą vėl žengia skalūnų gavybą siekiančios vykdyti amerikiečių korporacijos. Tik viešojoje erdvėje apie tai terašo vos keli laikraščiai, ir kalbama per dvi radijo stotis. Dauguma žiniasklaidos priemonių tyli. Kodėl tylima? Priežastis paprasta-tokią komandą davė didelę dalį žiniasklaidos valdantys oligarchai. Ir antra priežastis-skalūnų gavybą besiverčiančios amerikiečių korporacijos turi artimus ryšius su JAV valdžia, o JAV valdžia turi didžiulę įtaką visoms NATO struktūroms. Ir šį kartą skalūnų gavyba Lietuvoje stumiama panaudojant dar didesnį politinį spaudimą nei tai buvo 2013 metais.
Kodėl Lietuva priklauso NATO?
Daug Lietuvos žmonių klausia ,,Kodėl Lietuva priklauso NATO blokui?“ Pagristas klausimas, tuo labiau kad referendumo dėl Lietuvos narystės NATO visai nebuvo. Rašytojas Liudas Dambrauskas dar 2000 metais rašė: ,,Nuo ko mus gins NATO ? Man atrodo kad Lietuvoje NATO reikalinga Landsbergio-Kubiliaus valdžiai palaikyti. NATO – tuščias muilo burbulas, leidžiantis politikams gražbyliauti, kalbėti apie tariamą Lietuvos interesų gynimą ir rūpinimasį jos saugumu. O faktiškai tai didžiulis lėšų švaistymas pastovioms kelionėms po Vakarų šalis. Tuo tarpu mums reikia susirūpinti socialiniais klausimais. Žmonės turi normaliai gyventi. Šianden mus supa ekonominis chaosas. Gamyklos bankrutuoja, daugėja bedarbių, ir tuo pačių atsiranda ypatingai pralobusių piliečių sluoksnis. Ar tai normalu? Landsbergio Lietuva – ne ta, už kurią disidentai savo gyvybes paaukojo. Landsbergio Lietuva yra valstybinio banditizmo, bedarbių, savižudžių Lietuva. Jo Lietuva šaukiasi NATO prieš savo liaudį. Landsbergio klaną sudaro ištikimi pataikūnai ir karjeristai, tie, kuriems tik rūpi prieiti prie lovio“.
Rusofobai bei aktyvūs NATO rėmėjai garbina ir nacistinius nusikaltėlius
Įdomu pastebėti, kasd akli rusofobai yra ne tik aktyvūs NATO garbintojai, tuo pačiu jie yra ir nacistinių nusikaltėlių garbintojai. Neseniai miręs poetas antifašistas Aleksandras Bosas pagristai rašė: ,,Kas sugalvojo sadistų išgarbinimo akciją, įvykdė prieš tautą didžiausią provokaciją“. Lietuvoje išgarbinta didelė grupė nacistinių nusikaltėlių – J. Noreika-generolas Vėtra, J. Žemaitis-Vytautas, A. Baltūsis-Žvejys, V. Vitkauskas-Saidokas, J. Krikštaponis, J. Misiūnas-Žalias Velnias, A. Starkus-Montė, J.Lelešius-Grafas, J. Augulis, P. Simanavičius, A. Gylys ir dar visa eilė jų bendrininkų. Jau galima įvardyti tuos asmenis, kurie aktyviai dalyvavo nacistinių nusikaltėlių išgarbinime-tai Landsbergis, Kubilius, Anušauskas, Batūra, Čeponis ir dar visa eilė įtakingų rusofobų bei NATO garbintojų. Įdomu pastebėti ir tokį reiškinį – NATO struktūros šiuo metu remia Kijeve įsigalėjusį profašistinį režimą, kuris organizuoja masines žudynes Rytų Ukrainoje.
Pažangių jėgų atstovai pasisako už darną ir tautų draugystę
Galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje yra žmonių, kurie rašo tiesą apie rusofobijos grėsmes, tiesą apie įvykius Ukrainoje, pasisako už tautų draugystę-tai Kovo 11-osios Akto signataras, publicistas R. Paulauskas, žurnalistai A. Drižius, J. Ivanauskas, R. Alaunis, K Apanavičiūtė-Sulikienė, politologas, filosofas M. Bugakovas ir dar visa eilė jų bendražygių. Latvijoje rusofobijos grėsmes aktyviai demaskuoja T. Ždanok, E. Graudinis, A. Gaponenko, J. Zaicevas, J. Kuzinis ir kiti jų bendražygiai. Gruzijoje rusofobijos apraiškas demaskuoja ir už tautų draugystę pasisako Š. Apchaidzė bei kai kurie jo kolegos. Dirbtinis rusofobijos kurstymas kažin ar duos labai teigiamus rezultatus, rusofobijos kurstymo užsakovams gali tekti nusivilti. Ir Lietuvoje, ir kituose regiono kraštuose egzistuoja pažangios jėgos, pasisakančios už tautų draugystę, prieš karo kurstymą, prieš rusofobijos bei kitų ksenofobijos formų kurstymą. Daug paprastų piliečių irgi palaipsniui suvokia – kas yra kas. Jie nepritaria nesantaikos kurstymui, primityvkių klišių kaip ,,vatnikai“ ar ,,koloradai“ klijavimui. Paklauskime savęs – ko mums reikia: rusofobijos, neapykantos politikos santykiuose su Rusija ir Baltarusija, plintančio skurdo, kylančio neonacizmo grėsmių? Ar tautų draugystės, gerų santykių su Rusija bei Baltarusija, ekonominio ir socialinio stabilumo?
specialiai www.sauksmui.lt
Giedrius Grabauskas

Leave a Reply