Ar reikalingas išėjimo iš ES referendumas Lietuvai, jei įėjimas buvo laistomas alumi ir muilinamas proškais?

Daugumas ES politikų yra tuos nuomonės, kad įkandin Britanijos iš ES panorės išeiti ir kitos valstybės. Pirmiausiai Prancūzija, Olandija, Danija, Čekija ir t.t. Dauguma ES valstybių į ES sudėtį įėjo surengusios sąžiningus referendumus. Lietuvos stojimo į ES referendumą sąžiningu niekai nepavadinsi. Tai buvo referendumo parodija, referendumas „už krautuvininkų proškus ir alų“. Tai ar reikalingas referendumas išeiti, jei nebuvo normalaus referendumo įeinant? Šiandien verta prisiminti „proškų ir alaus“ referendumą, „Kaip MAXIMA per referendumą alum ir milteliais gundė“.

Nevartok. lt rašė:

maxima_referendumas

Lietuva pradėjo pirmininkavimą ES Tarybai. Tą progą daug kas prisiminė 2003m. gegužės 10 ir 11 d. vykusį referendumas dėl įstojimo į Europos Sąjungą. Jame dalyvavo 63.37% rinkimų teisę turinčių gyventojų. 91,07% dalyvavusių pasisakė už narystę ES. Štai Marius Jonaitis prisiminė labai įdomius faktus: beveik pusantro milijono balsavo už stojimą į Europos Sąjungą. Atrodo šauniai, tačiau tikrovė visai kitokia, jei įvertinsime, kad:

– balsavimas vyko dvi paras. Tai buvo vienintelis Lietuvos Valstybės istorijoje referendumas, kuris nežinia kodėl vyko ne vieną dieną, o dvi. Balsavimo laikas specialiai buvo prailgintas, kadangi pirmąją referendumo dieną žmonių aktyvumas tesiekė 17-25%, todėl buvo paskelbta, jog bus balsuojama dvi dienas. Balsuoti galėjo ir tie, kurie neturėjo paso, o tik rinkėjo pažymėjimą.
– “balsavimo punktai” buvo atidaryti prekybos centruose. Antrą balsavimo dieną, tebesitęsiant vangiam balsavimui, netikėtai į pagalbą buvo pasitelkta „Maxima“ ir jai priklausantys tinklai „T Market“. Per radiją ir televiziją buvo paskelbta, jog atėjusiems balsuoti rinkimų apygardose bus dalijami lipdukai, su kuriais „Maxima” ir „T Market” prekybos centruose už 1 centą bus suteikta teisė nusipirkti alaus butelį, šokoladuką ar skalbimo miltelių.
Apie tai greitai sužinojo įvairūs visuomenės sluoksniai, o ypač atkuto mūsų žemiausias socialinis sluoksnis – „bomžai“, kurie kaip tarakonai iš urvų pradėjo bėgti į rinkimines apygardas, jog gautų tą lipduką, kurį išsikeis į alaus butelį „Maximoje“. Tai buvo akivaizdus papirkinėjimas. Maxima žada pasistengti prisiminti dešimties metų senumo įvykius, kaip viskas buvo “su tuo alumi ir milteliais”. Lauksime komentaro.

Labiausiai nepritarė Lietuvos narystei ES Šalčininkų rajono gyventojai – ne balsavo 20,60 % rinkėjų.

Labiausiai pritarė narystei Alytaus gyventojai – taip balsavo 95,24 % rinkėjų.

Patys neaktyviausi rinkėjai buvo Visagine – 37,32 % rinkėjų.

Aktyviausi buvo neringiškiai – 79,76 % rinkėjų.

2004 gegužės 1d. Lietuva tapo viena iš 25 visateisių ES valstybių narių kartu su devyniomis kitomis valstybėmis – Čekija, Estija, Kipru, Latvija, Lenkija, Malta ir Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

Šauksmas

Leave a Reply