Aukščiausio lygio susitikimas su penktąja Putino kolona

Tages Anzeiger, Šveicarija
2014.06.04 Bernardas Odenalis (Bernard Odehnal)

Rusų Eurazijos judėjimo vadovai dalyvavo Vienoje, kur konsultavosi su vakarų Europos kraštutiniais dešiniaisiais, aristokratais ir verslininkais, dėl Europos išgelbėjimo nuo liberalizmo ir gėjų-lobistų.

Aleksandras Duginas | © East News, Lehtikuva Oy/Heikki Saukkomaa
Aleksandras Duginas | © East News, Lehtikuva Oy/Heikki Saukkomaa

Dešimtys tūkstančių žmonių Vienoje, aplink Rotušę, susirinko labdaringame Life Ball baliuje, didžiausiame europiečių renginyje skirtame ŽIV ir AIDS infekuotų palaikymui. Scenoje dalyvavo Končita Vurst (Conchita Wurst), o prieš ją, „Malonumų sode“, apsirengę iššaukiančiais kostiumais šoko gėjai ir lesbietės. „Malonumų sodas“ – taip šiais metais skambėjo pagrindinė šio renginio tema.

Vos už kelių metrų nuo renginio vietos, Lichtenšteino kunigaikščių miesto dvare, nacionalistai ir krikščioniškieji fundamentalistai iš Rusijos ir Rytų šalių aptarinėjo tai, kaip būtų galima išgelbėti Europą nuo liberalizmo ir „satanistiškų“ homoseksualų lobistų, atstatyti šalis bei tvarką, kurią sukūrė Dievas. Susirinkimas vyko griežčiausio slaptumo sąlygomis, už uždarų durų. Pasėdžio rengimo faktas buvo patvirtintas dviejų nepriklausomų šaltinių.

Oficialia susirinkimo tema buvo istorinis Vienos kongresas, kuris prieš 200 metų sukūrus „šventą sąjungą“, suteikė kontinentui „sąlyginės taikos ir ramybės amžių“. Taip tai skambėjo kvietime. Bet iš tikrųjų, ištaigingoje dvaro salėje mažai buvo kalbėta apie istoriją, ir daug – apie ateitį. Kadangi šiandien europiečiai ir krikščionys pastatyti į tokias istorines ir geopolitines sąlygas, kurios sudaro būtinybę šventojo aljanso atgimimui.

Svečias iš Šveicarijos

Priimančiąja puse Vienos posėdyje buvo rusų oligarchas Konstantinas Malofeevas ir jo „Šventintojo Vasilijaus Didžiojo“ fondas. Taip pat Malofeevas dalyvavo ir renginio vedėjo vaidmenyje. Svečių iš Rusijos tarpe buvo pagrindinis Eurazijos judėjimo ideologas, Aleksandras Duginas, o taip pat žinomas dailininkas – nacionalistas Ilja Glazunovas. Iš Prancūzijos į renginį atvyko „Nacionalinio fronto“ atstovė – Marion Marešal Le Pen (Marion Marechal – Le Pen) (partijos įkūrėjo anūkė ir Marin Le Pen dukterėčia), bei istorikas Emerikas Šopradas (Aymeric Chauprade).

Iš Ispanijos renginį aplankė princas Sikstas Genrichas Burbonas Parmkis, vienas iš karlistų judėjimo lyderių, iš Šveicarijos atvažiavo Seržas de Palenas (Serge de Pahlen), Ženevos finansinės kompanijos direktorius ir Fiat kompanijos paveldėtojos Anieli de Palen (Marherita Agnelli de Pahlen) vyras. Iš Austrijos renginyje dalyvavo Austrijos populistinės dešinės laisvės partijos pirmininkas Hainsas Kristianas Straše (Heinz Christian Strache), jo pavaduotojas Johanas Gudenus (Jochan Gudenus), Vienos politikas iš Austrijos laisvės partijos Johanas Hercogas (Jochann Herzog).. Iš Bulgarijos atvažiavo kraštutinės dešiniosios partijos „Ataka“ pirmininkas Volenas Siderovas (Wolen Siderow). Taip pat posėdyje buvo kraštutiniai dešinieji iš Kroatijos, aukščiausių sluoksnių atstovai iš Rusijos ir Gruzijos, o taip pat katalikų kunigas.

Spauda ir visuomenė nebuvo informuoti apie susitikimą, dalyviai prisiėmė įsipareigojimus laikytis slaptumo. Įėjimą į barokinį dvarą saugojo privačios saugumo kompanijos darbuotojai. Net ir renginio dalyviams nebuvo galima fotografuoti. Kai Austrijos laisvės partijos vadovas Štrache prie konferencijos stalo padarė foto mobiliuoju telefonu, jam tuoj pat padarė pastabą Malofeevas, priminęs apie draudimą fotografuoti.

Renginio žvaigždė buvo svečias Aleksandras Duginas, 56 metų publicistas iš Maskvos, nacional-bolševikinės partijos bendraįkūrėjas, ir pagrindinis Eurazijos judėjimo ideologas. Duginas propaguoja europietišką – azijietišką sąjungą, kuriai vadovautų Rusija. Jo idėjos buvo pastebimos kaip ir Rusijos Prezidento Vladimiro Putino pasisakymu metu, po Krymo prijungimo, tiek ir Rusijai, Baltarusijai ir Kazachstanui įkūrus Eurazijos Sąjungą. Savo TV kreipimesi balandžio mėnesį Duginas pasiūlė taikiu būdu pervesti Europą į rusų protektoratą ir tuo pačiu apginti ją nuo vienalyčių santuokų, Pussy riot ir jos pačios. „Mes turime užkariauti ir prisijungti Europą“. „Mus palaiko prorusiška penktoji kolona Europoje. Tai Europos intelektualai, kurie nori sustiprinti savo identitetą“, – teigia Duginas.

Pagyrimai Putino regento adresu

Ar jau tada Duginas užsiminė apie Vienos susitikimo dalyvius? Pavyzdžiui, apie italų istoriką Roberto De Matei, kuris žemės drebėjimą ir cunamį Japonijoje pavadino Dievo bausme, o Romos imperijos žlugimą susiejo su jos tolerancija homoseksualizmui? Ar pavyzdžiui bulgarą Siderovą, kurio partija laiko save tvirtove kovoje prieš turkų ir žydų žygį į Europą?

Austrijos laisvės partijos vadovybė vargu ar gali priimti Dugino pasisakymus savo adresu. Bet ir pas ją puikūs kontaktai su Rusija. Posėdžio dalyvį Johaną Gudenusą 2012 Grozne priėmė Putino regentas Ramzanas Kadyrovas. Po to susitikimo jis ėmė manyti, kad Kadyrovas nieko nepersekioja. 2014 metų kovą Gudenus išvyko kaip stebėtojas į tarptautiniu lygiu nepripažintą referendumą Kryme. Ir ten jis nepamatė „nei spaudimo, nei prievartos“. Į leidinio klausimus susitikimo Vienoje atžvilgiu Genusas atsakyti atsisakė, teigė, kad tai buvo privatus renginys.

39 metų Konstatintas Malofeevas sukūrė savo kapitalą dėka investicinio fondo Marshall Capital. Jis taip pat įsteigė labdaros fondą, ligoninių, mokyklų ir stačiatikių cerkvių palaikymui. Jam svarbus tradicinių rusų stačiatikių vertybių perdavimas. Financial Times leidinyje jis vaizduojamas kaip „šiuolaikinis Rasputinas“, kuris pažįstamo vienuolio padedamas turi tiesioginį kontaktą su Putinu.

Rusų MIP įtaria Malofeevą prorusiškų separatistų finansavimu Rytų Ukrainoje. Leidinio bandymai susisiekti su Malofeevo biuru buvo nesėkmingi. Interviu rusiškoje žurnalo Forbes versijoje Malofeevas patvirtino, kad Donecko liaudies respublikos premjeras Aleksandras Borodajus yra jo buvęs bendradarbis ir palinkėjo jam tolimesnės sėkmės darbe, dėl to, kad tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, „turi jaudinti kiekvieną rusą“.

Žymiai mažiau susirūpinęs atrodė Ilja Glazunovas. Kai pasirodė pranešimai apie Krymo prijungimą prie Rusijos, jo „akyse iš laimės pasirodė ašaros“. Interviu Rusijos televizijai prieš kelias savaites dailininkas pateikė savo monumentinius darbus apie rusų herojus bei Šventuosius ir pareiškė, kad niekas nesugebės naujosios Rusijos parklupdyti ant kelių. Pasak jo, geležinė Putino valia – tai stebuklas. „Aš giliai žaviuosi jo nepajudinamu tikėjimu ir jo veiksmais stiprinant rusų tautos vienybę“, pasakė Glzunovas.

Suplanuotas susitikimas Maskvoje

Ir kiti Lichtenšteino kunigaikščių dvaro banketinės salės svečiai sakė pagiriamuosius žodžius Putinui. Vienas iš oratorių pamatė Rusijos prezidento asmenyje „gelbėtoją“ ir Aleksandro I reinkarnaciją. Caras sudarė šventąją sąjungą prieš Napoleoną ir Vienos kongrese pakvietė link to, kad Prancūzija vėl būtų priimta į bendriją. Ir posėdžio dalyviai 2014 metais sveikino savo gretose „Nacionalinio fronto“ atstovus.

45 metų Emerikas Šopradas, naujai išrinktas Europos Parlamento deputatas ir istorikas, yra intelektualas ir patinka Duginui. Šopradas gina nacijų Europos, turinčios ypatingai glaudų ryšį su Rusija, idėją. 24 metų Marion Le Pen dalyviams priminė apie tai, kad nereikėtų pamiršti ir jaunimo. Buvo pasiūlyta „gyvybės maršo“ po Europą mintis. Tokiu būdu galima motyvuoti Vatikaną dėl palaikymo.

Nacionalistų posėdis baigėsi klasikiniu koncertu. Sekantis susitikimas planuojamas sausį, greičiausiai, jis įvyks Maskvoje. Organizatorius pasiūlė susitikimo vietą daryti Kryme, bet kiti dalyviai pasisakė prieš. Žiemą ginčytinas pusiasalis yra per daug drėgnas ir nekomfortiškas.

sarmatas.lt

Leave a Reply