Austrijos užsienio reikalų ministras: Mes praradome sienų kontrolę

Šiandien Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastian Kurz susitikime su savo kolegomis Liuksemburge, kalbėdamas apie dabartinę ES pasienio kontrolės būklę pasakė: „Mes praradome kontrolę“, – rašo Austrijos dienraštis Krone.

Kurz_Wir_haben_die_Kontrolle_verloren-Asylkrise_in_Europa-Story-516003_630x356px_5401a54ec45b50c6454c3648dc66c9db__kurz-klartext_1-s1260_jpg

Austrijos užsienio reikalų ministras yra pasiūlęs migracijos reguliavimo planą:

Plano tikslas:

  • Sukurti galingą bendrą  ES išorės sienos apsaugą. Trumpai: „Australijos pavyzdys rodo, kad jūros sienos gali būti kontroliuojamos.”
  • Europa pati sprendžia, kas bus įleidžiamas, o ne lems užgriūnanti migrantų lavina.
  • Gelbėjimas nuo nelaimės „negali tapti bilietu į Europą“ (dabar kontrabandininkai sąmoningai apverčia laivelius su nelegaliais migrantais).
  • Teikimas pagalbos ir teisinio registravimo konfliktų zonose, nes labiausiai pažeidžiami žmonės neturi šanso ją gauti, o tik jauni vyrai, kurie yra pakankamai pasiruošę atlaikyti kelionės sunkumus. Būtinos nacionalinių valstybių priemonės, kaip antai viršutinė imigrantų priėmimo riba, kuri turi apsaugoti valstybes nuo perkrovimo migrantais.

Priemonės sienoms sutvirtinti:

  • Bendras ES šalių pasieniečių, policijos ir karinių pajėgų korpusas, kuris nuolatos saugotų ES sienas.
  • Glaudus bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis, pavyzdžiui, su Libija, kad kartu dalyvauti kontroliuojant šių valstybių pakrantę, siekiant užkirsti kelią kontrabandininkų valčių su migrantais buksyravimui prie ES krantų. Šiuo klausimu ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini jau buvo Tripolyje ir kontaktavo su šios šalies vadovybe.

Siūlomas principas – Salos pabėgėlių priėmimui

Trumpai: Dauguma jūrų sienų buvo apsaugotos „jūros salos“ principu. Neatsitiktinai, kad Ellis sala daugelio dešimtmečių (1982-1954) bėgyje buvo JAV vartai. Kiekvienas, neteisėtai patekęs, turėtų atsidurti viename iš patekimo į ES taškų, esančių salose, pavyzdžiui Lesbo arba Lampedūzos. Jie liktų salose tol, kol negrįš į savo tėvynę laisvanoriškai (finansiškai padedant) arba bus pagal sutartį išsiųstas į trečiąsias šalis. Nebūtų jokio jų transportavimo į Europos žemyną.

Šį Sebastiano Kurz planą palaikė Austrijos Vidaus reikalų ministras Volfgangas Sobotka ir Gynybos ministras Hans Peter Doskozil.  Austrijos ministras pareiškė viltį, kad ir kitos ES valstybės pritars jo planui ir nekontroliuojamas nelegalių migrantų srautas į Europą bus pagaliau sustabdytas.

Šauksmas

Leave a Reply