Bašaro Asado interviu Čekijos televizijai

Gruodžio 30 dieną Čekų televizija parodė fragmentą iš užrašyto interviu su Sirijos prezidentu, kuriame jis įspėjo, kad apsimetę pabėgėliais iš Artimųjų Rytų į Europos valstybes patenka teroristai. Pilna pokalbio su Sirijos prezidentu Bašaru Asadu versija buvo parodyta naktį iš gruodžio pirmosios į gruodžio antrąją.

1054935343

Sirijos prezidentas Bašaras Asadas pasakė:

Žinoma, dabar, karo įkarštyje, aš negaliu pasakyti, kad dėl kažkokių priežasčių palieku savo postą, nes aš tapčiau išdaviku. Bet kada ateis eilė rinkimams, tegul sirų tauta priima sprendimą. Panorės mane matyti šalies vadovu – aš su malonumu pasiliksiu savo poste. Nepanorės- su malonumu atsistatydinsiu. Su tuo aš neturiu jokių problemų.“

Atsakydamas į klausimą apie tai, kokią jis mato savo šalį po 10 metų, Sirijos prezidentas pasakė, kad pagrindiniu ir alternatyvų neturinčiu tikslu yra pergalė prieš terorizmą. Antras pagrindinis tikslas – „ išlaikyti sekulerią visuomenę visoje jos įvairovėje. Ir, trečia, – įvykdyti būtinas politines reformas, kurių siekia Sirijos piliečiai“.

Nėra abejonių, kad būtent rusų dalyvavimas, jų padarytas kovos su terorizmu frontas tapo svarbiausiu faktoriu“.

Komentuodamas Rusijos lėktuvo numušimo incidentą, Bašaras Asadas pasakė:

Vienok, galvoju, kad pademonstravo tikrus Erdogano kėslus. <…> Erdogano nesivaldymas <…> reiškia jo politinės karjeros pabaigą. Jis norėjo padaryti bet ką, kad užkirsti bet kokią Sirijos sėkmę – todė padarė tai, ką padarė“.

Aš nemanau, kad incidentas pakeis jėgų santykį, karas su terorizmu tęsiasi. Rusijos pagalba bus dar stipresnė, ir aš negalvoju, kad čia egzistuoja kelias atgal“.

Jeigu jūs norite iš tikrųjų kovoti su jais ir nugalėti juos, tai turite užkirsti kelią tiekimams ginklų, finansų ir rekrutų, kas vyksta, pagrinde, per Turkiją, palaikant Saudo Arabijai ir Katarui. Tai pirmas žingsnis, kurį reikia žengti, pradedant kovą su terorizmu. Priešingu atveju jūs su jais kariaujate, o jie turi tuo pat metu neribotus tiekimus iš įvairių šalių, visų pirma, mūsų regiono, padedant ar užsimerkus Vakarams. Tiksliau, iš kai kurių jų šalių“.

O kada mes kalbame apie sukilėlius, kurie turi ginklus tam, kad puldinėti sirų tautą ir jo kariuomenę, naikinti visuomeninį ar privatų turtą – tai terorizmas“.

Kitu naturaliu opozicijos aspektu turi būti patriotizmas, pas opoziciją, ne suformuotą Prancūzijoje, Katare, Saudo Arabijoje, JAV arba Didžiojoje Britanijoje. Tikroji Sirijos opozicija turi atsirasti Sirijoje, ir tokia egzistuoja. Kitas klausimas, kiek ji plati ir stipri.“

Bašaras Asadas pažymėjo, kad taika ateis į Siriją tiktai tada, kada JAV ir jos sąjungininkai liausis remti teroristus šalies viduje.

1310735410

Paruošė Algimantas Lebionka

Šaltiniai 123.

Šauksmas


Leave a Reply