Bavarijos vidaus reikalų ministras Joachim Herrmann: Ansbacho teroristas buvo „Islamo valstybės kareivis“

Ištyrę Ansbacho teroristo telefoną Bavarijos pareigūnai jau neturi jokių abejonių, kad tai buvo teroristas, islamo kareivis, bombų gamintojas. Jo telefone rasti Islamo valstybės kreipimaisi vykdyti terorą Vokietijoje, bombų gaminimo instrukcijos.

Tai kas tada yra Angela Merkel, kuri organizavo ir lyg šiol organizuoja teroristų perkėlimą į ES? Juk tai teroristų bendrininkė ir jos vieta – kalėjimas? O kas yra mūsų veikėjai, kurie sankcionavo pabėgėlių – potencialių teroristų perkėlimą į Lietuvą?

Bavarian Interior Minister Joachim Herrmann, center, briefs the media in Ansbach, Germany, Monday, July 25, 2016. Bavaria's top security official says a man who blew himself up after being turned away from an open-air music festival in the southern German city was a 27-year-old Syrian who had been denied asylum. (AP Photo/Matthias Schrader)
Bavarijos Vidaus reikalų ministras Joachim Herrmann

Telefone keršto vokiečiams siužetas

Telefone žudikas video skelbia kerštą vokiečiams, todėl kad jie žudo musulmonus, – pasakė Herrmann. Arabiškame tekste nusikaltėlis sakosi veikiąs Alacho vardu. Yra žmonės, kurie galėtų sunaikinti pasaulį, – citavo video ministras Herrmann. Vokiečiai daugiau negali ramiai miegoti, rašoma Krone.

Reuters rašo : „Pirminis vertimas ir vertėjas nurodo, kad jis (teroristas, A.L.) tiesiai skelbė, kad veikė Alacho vardu, ir prisiekė ištikimybe (islamo valstybės) lyderiui Abu Bakrui Al-Bagdadi… tai buvo keršto aktas prieš vokiečius, nes jie stoja skersai kelio Islamui“, – pasakė spaudos konferencijoje ministras  Joachim Herrmann. „Aš manau, kad po šio video nėra jokių abejonių, kad antpuolis buvo teroro aktas su islamo fonu“, – pasakė jis.  Pagal agentūros Amaq pranešimą, Islamo valstybė prisiiėmė atsakomybę už šį teroro aktą.

Prievarta ir video medžiaga skirta gaminti savadarbes bombas

Telefone, kuris buvo rastas Ansbacho viešbutyje, kuriame gyveno teroristas, buvo daugybė Islamo valstybės video, taip pat savadarbių bombų gaminimo instrukcijos. Šis teroristas 2014 metais prašė suteikti jam prieglobstį Austrijoje.

Vokietijos Federalinis vidaus reikalų ministras Tpmas de Mezjer patvirtino, kad 27 metų teroristas prieš du metus atėjo į Vokietiją. 2013 metais jis buvo pripažintas pabėgėliu Bulgarijoje ir privalėjo būti iš Vokietijos į ją deportuotas. Pakeliui į Vokietiją jis taip pat buvo užregistruotas ir Austrijoje, kur jis taip pat pateikė prašymą suteikti jam prieglobstį.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply