Bžezinskis Obamai: „Nežeminkite Putino!“

Print Friendly, PDF & Email

(„The Times“, JAV )
David Taylor

„Krizė Ukrainoje turi būti išspręsta pagalba susitarimo, kuris kažką duos prezidentui Putinui, perspėja vienas iš JAV užsienio politikos gigantų“, – rašo David Taylor leidinyje The Times.

Zbignevas Bžezinskis, Amerikos prezidentų patarėjas nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais, pradedant Džonu F. Kenedžiu, mano: vietoje to, jog tiesiog kalbėti apie „sankcijas ir kartas nuo karto pasmerkti“, prezidentas Obama turi pateikti visapusišką išeities iš esamos situacijos koncepciją, priimtiną abiem pusėms.

Bžezinskio nuomone, tame turėtų būti ir aiškios garantijos Rusijai, kad Ukraina neįstos į NATO.

Bzezinskis-ccd7-11e4-_872875cZbignevas Bžezinskis | foto: Joshua Roberts/Reuters

Be to, Bžezinskis pasakė, jog, kol egzistuoja viltis paliauboms, Jungtinėms Valstijoms derėtų susilaikyti nuo ginkluotės tiekimo Ukrainai, kadangi tokie veiksmai ateityje gali būti „panaudoti kaip pateisinimas atnaujinant konfliktą“.

Jis pataria: „Mums vertėtų pasakyti Putinui pakankamai ramiai, nebandant, kaip galėtų pasirodyti, jo pažeminti: jog, jei jis pradės karo veiksmus, mums nebeliks kitos išeities, politinės arba kokios kitos, kaip tik perduoti Ukrainai tuos ar kitus ginklus“.

86-erių metų buvęs Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, kuris kaip ir anksčiau laikomas vienu iš autoritetingiausių ekspertų globaliais klausimais JAV, mano, jog Ukrainos krizė negali būti išspręsta vienpusiu sprendimu, rašo David Taylor.

Jo požiūriu, bandymas „suderinti“ JAV ir Rusijos interesus reikš pagalbos Ukrainai suteikimą tuo aspektu, kad ji taptų demokratine ES nare, tačiau, tuo pačiu aiškius signalus iš NATO Rusijai, jog ji niekada neįeis į aljanso sudėtį.

Šaltinis: sarmatas.lt

Šauksmas

Leave a Reply