Chatyliovas: Į C-400 įdėta hypergarsinių taikinių sunaikinimo technologija

Vašingtonas ne juokais sutrikęs dėl to kad Rusija savo artimiausiems sąjungininkams pardavinėja naujausią zenitinę-raketinę sistemą C-400 «Triumf» (С-400 «Триумф»). Neseniai mūsų šalis pasirašė trijų milijardų dolerių ginklų eksporto sutartį su Kinija.  Indija ir dar  eilė šalių jau nusipirko C-300 ir nori pirkti naujausią  priešlėktuvinės-priešraketinės gynybos sistemą C-400. Federalinės Naujienų Agentūros (Федерального Агентства Новостей) korespondentas apie C-400 galimybes kalbėjosi su buvusiu Rusijos specialiųjų KOP vadu Sergejumi Chatyliovu.

orig-600x3381450805280sergey-hatylev-1450805200

Kaip rašo Vakarų spauda, Vašingtonas bijo, kad, jei Rusija savo sąjungininkus aprūpins C-400 sistemomis, tai karo atveju JAV karo aviacija patirs milžiniškus nuostolius.

Visas C-400 pavadinimas — tarprūšinė artimo ir tolimo veikimo zenitinė raketa (межвидовая зенитная ракетная система большой и средней дальности). Jos paskirtis numušti visus skraidančius daiktus – balistines raketas, lėktuvus, sparnuotąsias raketas, nepilotuojamus lėktuvus ir dar kuriamus hypergarsinius skraidymo aparatus. Ji veikia 1,5 karo efektyviau nei jos pirmtakė C-300. Rusijos kariuomenė C-400 pradėjo gauti nuo 2007 metų. Pirmiausia jas dislokavo prie Maskvos, Tolimuosiuose Rytuose, pietuose ir Kaliningrade.

2015 metais C-400 sistemomis buvo jau ginkluoti 12 pulkų išdėstytų prie Maskvos (Elektrostalis ir Zvenigorodas), Nachodkoje (Primorjės kraštas), Kaliningrade, Novorosijske, Kuriluose, Poliarne (prie Murmansko), Kamčatkos Petropavlovske, Novosibirske, prie Peterburbo, Vladivostoke, Naujojoje Žemėje ir Tiksyje (Jakutijoje Lenos deltoje). 2016 metams planuojama C-400 sistemomis apginkluoti dar penkis pulkus, o iki 2020 metų dar 56 divizionus.

Nepatvirtintais duomenimis Alžyras C-400 sistemomis jau apginklavo 3-4 pulkus. Su Kinija jau pasirašyta C-400 pardavimo sutartis. 2015 gruodžio 18 Indijos Ginklų Pirkimo Taryba pritarė pirkti C-400 sistemas. Tariamasi, kad draugiška Rusijai Indija pirks sistemų penkiems pulkams ir 10-iai divizionų, o bendra sandorio kaina 6 milijardai dolerių.

„Contra Magazin“ korespondentas Markas Majeris rašo, kad jei bus sukurta visą Aziją apimanti Priešlėktuvinės-priešraketinės Gynybos Sistema, tai JAV su savo sąjungininkais (tiksliau klapčiukais P.V pastaba) negalės bombarduoti Azijos, nes lėktuvai, nepilotuojami aparatai ir raketos bus numušti. Jei Indija ir Iranas nusipirks C-400, tai jie kontroliuos Pakistano ir Afganistano oro erdvę, kas Pentagonui kelia didžiausią siaubą.

Ką tokio stebuklingo turi ši zenitinių raketų sistema? Kalbėdamas apie «Triumfą» Sergejus Chatyliovas neslėpė pasididžiavimo; jis pabrėžė C-400 — unikalus daiktas.

Analogų nėra. C-400  apsaugota nuo triukšmo ir trikdymų. Pirmoji sistema buvo C-300, o tobulesnė antroji C-400. Jos galimybės iki galo dar neišnaudotos, nes buvo šaudoma pik poligonuose į įvairiausių tipų raketas.

Ji tiek už kitus pranašesnė, kad gali būti naudojama ir kaip politinis ginklas, nes ji būdama arti valstybės sienos ar fronto neleidžia dirbti „avaksams“, t.y. tolimojo sekimo ir skrydžių valdymo lėktuvams, kurie skraido priešo teritorijoje, bet gali viską ir ore ir žemėje sekti už 600 kilometrų nuo savęs (AWACS radiolokacinės žvalgybos lėktuvas. angl. — Airborne Warning and Control System). Avaksas valdo karo aviacijos skrydžius ir savo lėktuvus veda iki taikinių esančių ore ir žemėje. Taip pat Avaksas savo naikintuvams parodo taikinius ore, o bombonešiams taikinius žemėje. C-400 neleidžia Avaksui priartėti arčiau kaip 600 km., t.y. Avaksas visiškai negali atlikti savo paskirties. Vertinant C-400 kovines savybes ir atsparumą trikdžiams, tai labai galingas ginklas. Tokio pasaulyje daugiau niekas neturi.

Taikinius gali numušti arčiausiai esančius už 2-ų km, o toliausiai – už 400km. Vienu metu gali apšaudyti 80 taikinių.

C-400 gali sunaikinti balistines raketas jų leidimosi fazėje. Iš 70 kilometrų aukščio besileidžiančias balistines raketas ji sunaikina 100%. Bet mes einame į priekį: 4200 m/s tai hypergarsinis greitis; tokiu greičiu skraidančių aparatų dar nėra, bet C-400 tokiu greičiu skrendančius gali numušti.

Primenu, kad Sirijoje jau dislokuota C-400. Apie tai metinėje spaudos konferencijoje sakė prezidentas Vladimiras Putinas: „Mes savo karinę bazę sustiprinome. Padidinome lėktuvų skaičių ir išdėstėme PLG sistemą C-400“.

C-400 dislokuota rusų „Cheimim“ bazėje Sirijoje prie Latakijos miesto. Pradėjo veikti 2015 lapkričio 26 dieną. Transporto lėktuvai An-124 priešraketinės gynybos pulką pervežė iš pamaskvės.

Kalbant apie «Triumfo» pardavimą kitoms valstybėms, reikia pasakyti, kad tai normalus dalykas, o kad nebūtų atskleistos paslaptys eksportuojame šiek tiek kitokį C-400 variantą.

Straispnis originalo kalba čia:

http://riafan.ru/491741-hatylev-v-s-400-zalozhili-unichtozhenie-giperzvukovyh-celej-kotorye-eshe-nigde-ne-primenyayut

…………………………………………………………………….straipsnio↑↑↑pabaiga………………………………………………………………………..

Tuo metu 2015 lapkričio 24 dieną, kai Turkijos naikintuvas numušė Rusijos bombonešį SU-24, Sirijos pasienyje virš Turkijos skraidė amerikiečių Avaksas. Be jo pagalbos turkų naikintuvas nebūtų aptikęs rusų bombonešio jau nekalbant apie jo numušimą…

Jei tiesa ką čia kalbėjo rusų generolas, tai JAV ir NATO greitu laiku pavirs į popierinį tigrą. Kol kas jie dar gali sunaikinti, subombarduoti, sugriauti visą Aziją ir kitas pasaulio vietas išskyrus Rusiją. Bet jei Rusija azijiečius ir kitus savo sąjungininkus apginkluos C-400 sistemomis, JAV ir NATO taps bejėgiais ir nesugebės sukurti „Naujosios Pasaulio Tvarkos“ kaip parašyta ant jų dolerio (NOVUS ORDO SECULORUM), o taip pat ir demokratijos eksportas nutrūks. Ne tik nutrūks dem′eksportas, bet prasidės pasaulinis demokratijos atoslūgis.

Todėl karą JAV ir NATO turi pradėti kuo skubiau, nes kiekviena diena artina jų pačių mirtį be jokio karo.

Gal būt todėl Vatikane Švento Petro aikštėje susirinkusiems žmonėms popiežius Pranciškus vakar sakė: „Šios Kalėdos gali būti paskutinės. Trečias pasaulinis karas jau prasidėjo“. Plačiau apie popiežiaus kalbą rašo http://yournewswire.com/pope-says-christmas-is-cancelled-now-that-world-war-3-has-begun  (Pope Says Christmas Is Cancelled Now That World War 3 Has Begun). Kalbos neverčiu, nes viską pasako straipsnio pavadinimas, kurį sugalvojo ne žurnalistai, o tai paties popiežiaus žodžiai. Popiežius kalbėjo, kad taiką išsaugoti maža vilties, nes visos galingosios valstybės labai nori karo; iš karo naudą turės tik ginklų prekiautojai — jie susigrobs visus pasaulio turtus, o visiem kitiems likusiems tarp gyvųjų atiteks tik griuvėsiai.

Kuo remdamasis popiežius paskelbė, kad karas jau prasidėjo, jis nesakė.

Pranas Valickas  

Leave a Reply