D.Grybauskaitė vėl nutekino slaptą informaciją apie V.Gedvilą spaudai?

Print Friendly, PDF & Email
Premjeras Algirdas Butkevičius stebisi, kad spaudoje jau cituojama ta policijos žvalgybos padalinio informacija apie būsimą Švietimo ministrą Vydą Gedvilą.
“Kadangi tą pažymą apie V.Gedvilą yra gavusios tik  dvi institucijos – prezidentūra ir vyriausybė, tai man keista, kad informacija jau nutekėjo į žiniasklaidą”, – šiandien per Žinių radiją sakė A.Butkevičius. Jis žadėjo dar vieną tyrimą dėl neteisėto informacijos nutekinimo.

file46497505_4ddb12c8
Kaip žinia, dar 2013 m. pabaigoje kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad D.Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė išsikvietė pas save agentūros BNS vyr. redaktorę Damulytę ir perdavė jai slaptos VSD pažymos apie “rusų ataką prieš D.Grybauskaitę” kopiją.
 
Kilo skandalas, STT krėtė žurnalistų namus, kurie neišdavė, iš kur ta informacija nutekėjo. Nors buvo akivaizdu, kad tai D.Ulbinaitės darbas – vaizdo kameros užfiksavo, kaip ji prezidentūroje kopijuoja “slaptą pažymą”, vėliau skambina Damulytę, kuri atvyksta į prezidentūrą. Tą pačią dieną BNS paskelbė minėtos pažymos tūrinį, pažymėdama, kad tai slapta valstybės saugumo informacija.
Beje, D.Ulbinaitės teismo metu paaiškėjo, kad ta “slapta pažyma” buvo sukurta D.Grybauskaitės kabinete, jai tiesiogiai vadovaujant iškviestiems VSd vadovams. 
 
Ironiška, kad pati D.Grybauskaitė sukūrė pažymą apie rusų keliamas informacines atakas prieš D.Grybauskaitę, o paskui apsimetė, kad tai VSD “slapta pažyma”. Šis kvailokas VSD paskvilis apie tai, kad rusai rengia informacines atakas prieš D.Grybauskaitę turėjo neutralizuoti ją nuo būsimos konpromituojančios informacijos atsiradimą. Ne veltui D.Grybauskaitės krikštatėvis V.Landsbergis visą šią informaciją pavadino operacija “skiepai”.
 
Dar ironiškiau, kad kai STT krėtė žurnalistų namus ir garažus, ieškodama galų, tiek D.Grybauskaitė, tiek ir D.Ulbinaitė apsimetė, kad nieko nežino, o šiandien jau postringauja apie spaudos laisvę, ir kaip būtina ją saugoti.
 
Atrodo, kad šį kartą prezidentūra vėl prisidirbo – paviešino slaptą policijos žvalgybos padalinio informaciją apie būsimą ministrą V.Gedvilą, taip bandydama iš anksto jį sukompromituoti?
 
Tai, kad D.Grybauskaitė nemėgsta V.Gedvilo, galima būtų įtarti jau seniai, nes dar 2013 m. V.Gedvilas, būdamas Seimo pirmininku, viešai pavadino D.Grybauskaitę melage.
 
 „Sąmoningai laukiau kelias dienas, nes man buvo įdomu, kaipgi į tokius šalies vadovės pareiškimus reaguos politologai ir ekspertai, kurie mėgsta vertinti politikų pasisakymus, tačiau nesulaukiau nė vieno, – dar prieš du metus išplatintame pranešime spaudai rašė V.Gedvilas, – susidaro įspūdis, kad pagal kažkokias nerašytas taisykles prezidentė sąmoningai arba nesąmoningai gali kalbėti netiesą ir klaidinti visuomenę, tačiau tuo pačiu ji jaučiasi teisi bei visiems vienodai teisinga – taip, kaip to reikalauja Konstitucija“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigia V. Gedvilas.
Jis priminė, kad komentuodama Seime svarstomą projektą dėl PVM lengvatos nustatymo šviežiai atšaldytai mėsai, D. Grybauskaitė sakė, kad šia lengvata „suinteresuotas vienas iš valdančiosios koalicijos partnerių tiesiogiai.
Tai jeigu kitas koalicijos partneris nori dovanoti 200 mln. litų – tiek kainuotų PVM lengvata mėsai – vienam iš savo partnerių“.
„Man būtų sunku įsivaizduoti, kaip vienai įmonei iš visos Lietuvos mėsos perdirbimo šakos galėtų atitekti 200 mln. litų dėl tokių pataisų. Juk įstatyme neįrašyta konkreti V. Uspaskicho ar kieno nors kito įmonė.
Be to, pats V. Uspaskichas plenarinio Seimo posėdžio metu pasakė, kad nebalsuos už šią pataisą, nes įstatymas yra nesubalansuotas. Jis pats agitavo Darbo partijos frakciją nebalsuoti už, todėl visa frakcija jos ir nepalaikė“, – tvirtino V. Gedvilas.
Tada Seimas nutarė, kad 5 proc. lengvata vietoj dabar taikomo 21 proc. PVM šviežiai ir atšaldytai mėsai nebus įvedama. Finansų ministerija prognozavo, kad dėl to biudžetas netektų beveik 200 mln. litų pajamų per metus. Projektą dėl lengvatos mėsai Seime buvo įregistravę ir Darbo partijos frakcijos atstovai.
V. Gedvilas pirmadienį taip pat pareiškė negalįs toleruoti parlamento skaldymo bei vienos ar kitos parlamentinės grupės išskyrimo, vienus politikus žeminant, o kitus išaukštinant.
„Negaliu toleruoti, kai vieni koalicijos partneriai – socialdemokratai – yra išskiriami ir palaikomi kaip padorūs ir teisingi, o kiti – žeminami ir vadinami populistais, pabrėžiant, kaip sunku dirbti Algirdo Butkevičiaus Vyriausybei.
Niekada neprieštaravome tam, ką siūlo mūsų koalicijos partneriai ir jie neprieštaravo mūsų siūlymams. Valdančioji koalicija dirba vieningai ir stabiliai, o jos partneriai yra vienodai lygūs“, – sakė Seimo vadovas.  
Šauksmas

Leave a Reply