Dalai Lama apie pabėgėlių krizę: Vokietija neturi tapti arabų valstybe

Pirmą kartą nepaprastai aiškiais žodžiais pasisakė Dalai-Lama apie esamą pabėgėlių krizę Europoje. Jis skaito, kad absoliučiai būtina apriboti pabėgėlių srautus į Europą. Visų pirma jis mato skeptiškai tai kas vyksta Vokietijoje. „Vokietija negali tapti viena iš arabų valstybių. Vokietija-tai Vokietija“, – pasakė jis Vokietijos leidiniui “Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Deutschland_kann_kein_arabisches_Land_werden-Dalai_Lama_-Story-512687_630x356px_30fa67d8314085174485ee9afce1846d__dalai-deutschland_1-s1260_jpg

Dalai-Lamos nuomonė, pabėgėliams reikia suteikti laikiną prieglobstį. „Pabėgėlių skaičius Vokietijoje yra per daug didelis. Tikslas turi būti tame, kad jūs sugrįšite atgal ir padėsite atstatyti savo šalį“, – pasakė  budistų valstybės dvasinis lyderis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

„Ne visą islamą smerkia“

80 metis budistų lyderis smerkia ne visą islamo pasaulį dėl negatyvių tendencijų. „Tai individai ir nedidelės grupės, kurios vieni kitus žudo savo valstybėse. Šiitai, Sunitai. Jie neatstovauja visam islamui ir visus musulmonus”. Esmė islame yra kaip ir bet kurioje religijoje. „Niekšų yra ir tarp budistų, krikščionių, judėjų ir indusų“.

Dalai – Lama pats pats žymiausias pabėgėlis pasaulyje

XIV Dalai Lamos tikrasis vardas yra Lhamo Dhondrub, jis gimė 1935 m. liepos 6 d. viename tibetiečių kaime Takstere, Amdo provincijoje.

 1950 m. lapkričio 17 d. penkiolikos metų karūnuotas Tibeto valdovu. 1958 m. baigė Drepungo, Seros ir Gandeno vienuolynų universitetus. Intensyvaus lavinimosi dėka būdamas 25 metų įsigijo vienuolių Seros universitete aukščiausio laipsnio diplomą Lharampa Geshe. Pripažintas tibetiečių šventuoju mesiju išsikovojo pasaulinį autoritetą budizme.

Po Kinijos įvykdytos intervencijos į Tibetą, 1959 m. Kinijai numalšinus Tibeto sukilimą, Dalai Lama pasitraukė į Indiją, Dharamšalą ir aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. 1963 m. paskelbė budizmo ir Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos principais pagrįstą būsimos autonominės Tibeto valstybės konstituciją, 1987 m. sudarė 5 pakopų taikos planą, numatantį paversti Tibetą taikos zona, nutraukti Kinijos vykdomą tautinę ir religinę priespaudą, suteikti gyventojams pagrindines žmogaus teises ir demokratines laisves bei atkurti Tibeto autonomiją.

Aktyviai keliauja po Vakarų šalis skaitydamas paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. 1991 2001 ir 2013 m. lankėsi Lietuvoje.

Romos popiežius: „Galima kalbėti apie arabų įsiveržimą“

Jau kovo pradžioje Popiežius pranciškus kritiškai pasisakė apie migrantų srautus iš Artimųjų Rytų. „Šiandien mes galime kalbėti apie arabų įsiveržimą. Tai socialinis faktas.“ – pasakė Katalikų bažnyčios vadovas.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply