Danų policija pirmą kartą panaudojo „juvelyrinį įstatymą“

Pirmą kartą nuo įsigaliojimo vasario mėnesį, danų policija konfiskavo grynuosius pinigus iš atvykusių migrantų pasinaudojusi garsiuoju Juvelyrinių dirbinių įstatymu.

08521f466f34a49d1e91cc83db8009bc2dfc0ded38e926280c072bdecfe90237

Danų Nacionalinė policija (Rigspolitet), kalbama pranešime spaudai, Kopengagene sulaikė penkis žmones, bandžiusius patekti į šalį su padirbtais dokumentais, informavo danų portalas Thelocal.

Du vyrai ir trys moterys 26 ir 35 metų amžiaus Irano tautybės buvo sulaikyti vakare antradienį Kopengagoje oro uoste ir pasodinti į daboklę dėl padirbtų dokumentų naudojimo.

Penki areštantai turėjo savo žinioje daugiau negu 129,000 kronų ir policija pritaikiusi „juvelyrinį“ įstatymą konfiskavo dolerius bendra 79,600 kronų suma.

Įstatymas leidžia policijai išimti grynus pinigus ir vertybes kurių vertė viršija 10000 kronų sumą iš migrantų ir prieglobsčio prašytojų.

Visi penki areštuotieji pasiprašė politinio prieglobsčio.

„Juvelyrinis“ Danijos įstatymas ES liberalios visuomenės, tos kuri suinteresuota kuo didesniu nelegalių migrantų transportavimu į Europą, sukėlė triukšmą ir visaip koneveikė šį įstatymą, jį lygino net su aukso konfiskavimu pas žydus karo metu.

Incidentas oro uoste buvo pirmas kartas, kai buvo praktiškai pritaikytas šis įstatymas.

Danijos Nacionalinio migracijos centro viršininkas pasakė: „Danijos policija skiria kasdienį dėmesį tiems žmonėms, ieškantiems prieglobsčio, ir užsieniečiams, kurie čia nelegaliai, tai turi reikšmę ir gali padėti padengti jų buvimo išlaidas. Tai štai, policija rado brangenybes, kurias galima buvo panaudoti šiems tikslams.“

Ryšium su dideliu pabėgėlių ir migrantų antplūdžiu į Europą Danija gavo pernai 21000 prieglobsčio suteikimo prašymų. Dėl priimtų pasienio kontrolės priemonių, sumažintų socialinių išmokų, prieglobsčio prašytojų Danijoje ženkliai sumažėjo. 2015 metais jų skaičius, lyginant su 2014 metais, sumažėjo 56 procentais.

Migracijos krizė privertė šią Skandinavijos šalį, žinomas savo socialine parama, sugriežtinti pasienio kontrolę, kuri nesenai buvo pratęsta iki lapkričio.

Danija kritikavo Europos Sąjungą dėl išorinių ES sienų nesaugumo.

A.L.

Šauksmas

Leave a Reply