Darja Aslamova. Reportažas iš Pegida mitingo Miunchene

“Komsomolskaja Pravda” teigia, kad dalis vokiečių jau ilgisi rusų. Darjos Aslamovos reportažas iš šią naktį (iš sausio 11 į 12) vykusio Pegida mitingo Miunchene.

big

 

Baigta su Vokietija. Vakar vakare Miunchene, riebioje atlapaširdėje dešrelinėjė Bavarijoje, aš nežinojau, verkti ar juoktis. Kur Bavarijos aludės, kuriose alaus bokalais beldžia nacionalistai ir ginčijasi dėl tėvynės likimo? Kur putlios gražuolės-oficiantės mezginiuotomis sukniomis, flirtuojančios su įkaitusiais lankytojais? Mano rajone miesto centre – vien chalelinės užeigos, kebabinės, ir netgi viešbutis „Gete“ priklauso turkams. Kamščiatraukį naktį galima surasti, tik apėjus pusę miesto, pas kokį nors barmeną.

Naktį iš pirmadienio į antradienį apgailėtina saujelė „nekenčiamų nacistų“ (taip vadina Pegidą, organizaciją prieš Europos islamizaciją, aukštakakčiai Vokietijos žurnalistai) susirinko Odeonplatz Miuncheno centre, kad pasisakyti prieš „mamą Merkel“, kuri sušildė ant savo krūtinės pusantro milijono pabėgėlių. Juk kiekvieną dieną į Miuncheną per Austriją atvyksta daugiau nei 3000 žmonių.

big (3)

 

Trys šimtus „pegidininkų“ saugo kaip minimum trys šimtai policininkų nuo penkių tūkstančių įniršusių demokratų, liberalų ir socialistų. Fone ironiškų ir besišaipančių „nacionalistų“ liberalai atrodė kaip minia esesininkų „krištolinę naktį“, kurią sunkiai galėjo sulaikyti policijos kordonas. Aš pirmą kartą taip iš arti pamačiau žvėriškai iššieptus „demokratijos“ nasrus. Tiesiog šizofreniška naktis. Liberalai murmėjo, spjaudėsi, šėlo, mėtė išmatas (aš nejuokauju), įjungė pilnu pajėgumu muziką ir tiesiogine prasme neleido „prakeiktiems naci“ ir žodžio pasakyti. Jeigu ne policija, „nacionalistus“ suplėšytų į gabalus. Aš norėjau pasikalbėti su liberalais, perėjusi pro policijos kordoną, bet mane sustabdė pavargęs policininkas. „Nereikia, – pasakė jis, – jus sumuš. Ir jūs išprovokuosite muštynes. Mes nepajėgsime tuomet jų sulaikyti. Jie šiandien ne savo kailyje“. „Bet aš žurnalistė: aš noriu būti abiejose pusėse“. „Neišeis, – pasišaipė jis. – Jums teks pasirinkti: arba ten, arba čia“.

big (1)

Nacistai“ pasirodė esą paprasti žmonės, išgąsdinti tuo, kas vyksta jų tėvynėje. Labai daug pagyvenusių vokiečių, kurie išaugo visai kitoje Vokietijoje. O jaunieji patys kažkada buvo migrantais. Ten buvo čekai, slovakai, vengrai, chorvatai, rumunai, rusai, ukrainiečiai.

Ukrainietė iš Kazachstano ištekėjo už vokiečio ir gyvena Vokietijoje. (Vyras, tarp kitko, pabijojo ateiti).

Aš tiesiog negalėjau likti namuose po to, kas įvyko Kiolne, -sako ji. – Taip, mūsų, pakaltinamų žmonių mažai. Pažiūrėkite į šią išprotėjusią kairiųjų minią. Jiems gi išplovė laikraščiai smegenis, jie stovi su idiotiškais plakatais „Miunchenas turi būti spalvotas“. Kodėl? O mes rašome ant plakatų: „Taip, jūs spalvoti, bet kvaili“. Jie klauso Bavarijos himną ir spjaudosi. Jie atmeta argumentus“.

Greta Marinos vaikinas su plakatu: „O jūs, iš tikrųjų, tikite tuo, ką skaitote laikraščiuose?“

Pas liberalus aklieji veda aklus“, – sako Sandrea, atvykusi iš Austrijos. – Pas juos putos iš burnos pradeda virsti, kada jiems sako paprastus faktus apie migraciją. Kad mes nepajėgūs visus suvirškinti. Kad kiekviena kultūra unikali, ir mes privalome gelbėti savo. Jie tiesiog pradeda staugti: „Tu nacistė, nešdinkis pas savus. Na, ir ką? Tai kalba?“ Liberalus aktyviai atveža autobusais. Jie aiškiai gerai organizuoti. Ruporai, energingas jaunimas su plakatais, skanduojanti šūksnius: „Naciai namo“ ir „Švietimas visiems. Migrantams irgi“.

big (2)

Nejauna Birgit – vokietė, emigravusi iš Amerikos. „Aš galvojau, kad nors čia rasiu ramybę. Su baltąja Amerika greitai bus pabaigta, – jų laukia pilietinis karas tarp juodųjų ir baltųjų. O dabar aš gyvenu arabiškoje ir afrikietiškoje Vokietijoje. Mano pensija – 500 eurų – mažesnė, negu pašalpa migrantams. O žinote, kuo užsiima migrantai artimiausioje stovykloje tiesiog čia Miunchene? Jie aktyviai daro vaikus. Tiktai vienoje stovykloje jau 400 nėščių moterų. Jie žino, kad nėščioms arba su kūdikiais ant rankų jų iš čia neišvarys. Vienintelė mūsų viltis – Rusija“.

big (4)
Darja Aslamova Pegida mitinge

Žinai, koks dabar populiarus pokštas apie „Pegidą“?- sako man linksmas organizacijos spaudos sekretorius Hartmut Pilč. – 1945. Siaubas! Rusai eina į Berlyną! 2015. Brangūs rusai! Na, kada gi jūs ateisite į Berlyną?!“ „Na, o mes ką galime padaryti?“ – nesuprantu aš. „O jūs jau darote: įėjote į Siriją, jūs kovojate su proamerikietiška propaganda. Čia, vokiečiams esminis žodis, padorumas. Putiną vertina už tiesią kalbą ir atvirumą. Jis nemeluoja. Jis toks, koks yra. Putinas – paskutinis vokietis Europoje“.

Vertė Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply