Dėl Nicos teroro akto sulaikyti penki įtariamieji

Paryžiaus prokuroras Fransua Molens pranešė, kad tiriant liepos 14 dienos teroro aktą Nicoje buvo sulaikyti trys išeiviais iš Tuniso ir du iš Albanijos. Visi jie yra įtariami teroro akto paruošime. „Tyrimas ženkliai pajudėjo į priekį. Dabar sulaikyti ir perduoti tardymui penki žmonės – keturi vyrai ir viena moteris“,- pranešė prokuroras.

4296989

Kaip patikslino prokuroras, trys sulaikytieji – Ramzi A., Šukri C. Ir Muchamedas Valid – gimę Tunise, iš kur kilęs ir teroristas Muchamedas Buchlelis. Anksčiau tik Ramzi buvo žinomas teisėsaugos organams. „Jis buvo patrauktas atsakomybėn šešis kartus nuo 2013 iki 2015 metų už teisės pažeidimus, susijusius su vagystėmis, prievarta ir prekyba narkotikais“, – informavo jis.

Kartu su jais buvo sulaikyta ir pora iš Albanijos – vyras ir moteris. Šie žmonės įtariami tuo, kad aprūpini teroristus Nicoje ginklais. Kaip ir du kiti tunisiečiai, albanai nebuvo anksčiau pakliuvę į teisėsaugos akiratį Prancūzijos teritorijoje. „Visi įtariamieji nebuvo pakliuvę į specialiųjų tarnybų akiratį” – pabrėžė Paryžiaus prokuroras.

Šiuo metu visi sulaikytieji yra apklausiami tyrimo teisėjų. Laukiama, kad artimiausiu metu jiems bus pateikti kaltinimai ir nustatyta kardomoji priemonė. Molenso žodžiais, visi jie įtariami dalyvavus ruošiant teroro akta Nicoje. Jiems gali būti pateikti kaltinimai pagal straipsnį „teroro akto rengimas“, „nužudymas ir pasikėsinimas nužudyti iš anksto susitarus“, „pasikėsinimas į valdžios atstovų gyvybę“, „įsigijimas, saugojimas ir pervežimas ginklo iš anksto susitarus“. „Visi kaltinimo straipsniai susieti su teroristine veikla, – patikslino prokuroras.

Teroro akto tyrimas patvirtino, kad teroristas Muchamedas Buchlelis ilgai ruošėsi atakai ir greičiausiai turėjo bendrininkus šioje veikloje, papildė prokuroras.

Šauksmas

Leave a Reply