Demokratijos priešai kandžiojasi

Print Friendly, PDF & Email

Tikriausiai taip būtų galima pavadinti laisvo žurnalisto Kazimiero Juraičio kvietimą pirmadienį į Vilniaus vyriausiąjį policijos komisariatą. Dingstis – neva gautas (nei konkretaus skundo, nei skundėjų pareigūnai neparodė) skundas elektroniniu būdu dėl internetinėje svetainėje „Šauksmas“ paviešintų straipsnių, kurių turinys gali skatinti neapykantą ir kurstyti nesantaiką.

  • Man buvo pasakyta, kad gautas skundas, – portalui Šauksmas pasakoja žurnalistas. – Konkreti priežastis – Šauksme paviešinti du straipsniai su „Lietuvos saugumo vadu – generolu Krūmu“, kuriame šis personažas skelbia, jog ieškomi kai kurie asmenys, kurie vasario 15 dieną mitinge už taiką ir prieš NATO Kaune reiškėsi itin agresyviai arba neetiškai.
  • http://sauksmas.lt/lietuvos-valstybes-saugumo-komitetas-iesko-video.html
  • http://sauksmas.lt/generolas-krumas-skambino-lietuvos-karo-ministrui-video.html
  • Policijai paaiškinau, kad tie straipsniai buvo savigynos reakcija į itin agresyvų ( buvo tiesiogai grasinama fiziniu susidorojimu, užpulta operatorė Vaida Juozapaitytė ir apgadinta filmavimo aparatūra, spjaudoma ir bandoma psichologiškai palaužti renginio organizatorius). Kadangi renginio dalyviai kauniečiai tvirtino, kad patys aktyviausi ir agresyviausi akcijos dalyviai jiems nepažįstami ir yra nevietiniai, pasirinktas toks gynybos būdas – viešumas. Tikėjomės, kad tai šiuos demokratijos nemėgstančius piliečius atgrasys nuo nepriimtinų savo nuomonės reiškimo būdų, – Šauksmui pasakojo Kazimieras Juraitis. – Kai pareigūnai paklausė, kodėl nesikreipėme į policiją, jiems paaiškinau, jog sprendžiant iš renginio atmosferos, policija aiškiai buvo smurtautojų pusėje. Tas aiškiai matyti filmuotoje medžiagoje: bandant jėga atimti ir sulaužyti kamerą iš operatorės, teko garsiai šauktis policijos pagalbos, nors pareigūnai stovėjo netoliese ir puikiausiai viską matė. O kada pareiškiau pretenzijas dėl jų pareigų nevykdymo – ir mane patį bandė psichologiškai paveikti, kad nesiskųsčiau. Susidarė bendras įspūdis, kad Lietuvos valstybė, naudodamasi jėgos struktūromis (policija ir KAM, nes po pirmojo straipsnio paviešinimo atsirado informacijos apie galimas smurtautojų sąsajas su šia ministerija) – stengiasi užgniaužti bet kokius jai neparankius protesto balsus. Todėl kreiptis į oficialias valdžios institucija manėme esant neracionalu, – Šauksmui pasakojo K.Juraitis.

Pasak žurnalisto, policijos pareigūnai su juo apklausos metu elgėsi korektiškai.

Šauksmo redakcija pažymi, kad pastaruoju metu internetinėje erdvėje sparčiai pagausėjo vizualinės medžiagos, kuri ne tik įžeidi ir skatina neapykantą konkretiems asmenims, bet gausiai padabinta įstatymo draudžiama fašistine arba tarybine simbolika.

https://criticismoflife.wordpress.com/2015/03/09/kas-yra-sauksmas-lt-tolimesnis-nacistu-gaujos-atskleidimas/

Todėl savo skaitytojus raginame : Jeigu Tu – ne nuobodžiaujantis paskalų rinkėjas, o savo valstybės pilietis – pasinaudok teisėtais demokratinės valstybės svertais ir pareikalauk, kad tokios informacijos teikimas būtų nutrauktas. Tą padaryti gali ir nevykdamas į policijos komisariatą, o elektroniniu būdu pranešdamas policijai apie nusikaltimą.

Šauksmas

Leave a Reply