Didžioji Ukrainietiška partija JAV – Rusija ir Lietuviškas Gambitas

Gambitas – šachmatų debiutas, kai siekiant įgyti pozicinį pranašumą, aukojamas pėstininkas (dažniausiai). Gambitas – agresyvus, tačiau abejotinas šachmatų debiutas, kurio tąsa gali sukelti įvairių komplikacijų.

Baltusis Egidijus 03Šie gambitai, tai JAV valstybės departamento agentų ministrų kabinetas Ukrainos vyriausybėje. Kaip buvo skelbta, tai gan marga kompanija: amerikietė, lietuvis, gruzinas. Pažiūrėkime, kaip lietuviškas guru kalbasi su ukrų dvasiomis ir kokius planus haliucinacijų pavidale jam tos dvasios siunčia.

Liberalų stovyklos valdininkai ar valdininkai su JAV valstybės departamento pagalba įgytais universiteto diplomais, jau parodė, kad jie prarado nacionalinio valstybininko mentalitetą. Užsienyje jie buvo paruošti kaip specialistai negrįžtamai uzurpuoti kolonijas ir jas paversti kaip išteklių ar kitų veiksmų įrankį siekiant pozicinės naudos pasaulinėje geopolitikoje.

Šis, kaip teigiama, lietuviškas finansinis veikėjas pats sakosi turintis ukrainietišką pilietybę, nors intuicija sako, kad ši figūra turi ir lietuvišką pilietybę, na bet reikalas labai šventas, todėl Lietuvos migracijos departamentas tiesiog tegul ignoruoja šitą klausimą kieno jis pilietis esąs. Analizuojant jo ekonomikos pertvarkos žingsnius ir pasisakymus viešoje spaudoje, mane tiesiog glumina jo elgesys, arba jis nesupranta ką šneka, arba jis joks specialistas. Ukrainoje, suirutės metu, matyt labai palanku veistis tokiems Ostapams Benderiams. Kokia yra šiuo metu oligarchų su kriminaline istorija vadovybė Kijeve, kur visai neblogai šildosi užsieniečiai statytiniai, už kurių šešėlyje stovi JAV valstybės departamentas. Bet dėmesį sutelksiu į Lietuvišką veikėją Aivarą Abromavičių.

Jo citatos: ” Mes paruošėme kompleksinį planą pakeisti šiai susiklosčiusiai situacijai…..

Pagrindinės reformos kur reikia paruošti ekonomikos dereguliavimui, kad būtų galima suteikti lygias sąlygas visoms šalies įmonėms ir pagerinti investicinį klimatą, šiuo atveju mes galėsime pritraukti užsienio investicijas, mes taip pat ruošiamės atlikti reformas ir valstybinėse įmonėse…..”

Ar jums neatrodo, kad tai jau iki skausmo begale kartu girdėta iš seimo narių, ministrų, Europos parlamento deputatų ar eilinio įsikūnijusio finansinio konsultanto kaip kokio Abišalos, kuris konsultuoja kartu ir valdžios atstovus kaip atiduoti valstybinę įmonę užsienio sukčiams, kad tai atrodytų labai sėkmingas sandoris, bet tuo pačiu jis konsultuoja ir tuos užsienio gangsterius, kurie nedviprasmiškai aiškina, kad sutinka pasiimti įmonę jei Lietuvos valdžios derybininkai sutiks dar primokėti keliolika milijonų usd. Mano senelis apie tokius tipus teikdavo, kad tokių plėšrūnų šerti mėsa iš rankos negalima, tokie gali nuplėšti ir visą plaštaką, jo laikų Lietuvoje, tokiu verslininkų į padorius namus niekas neįsileisdavo.

Citatos: “Karo metu, mes suprantame, kad tai parduoti mes negalėsime pakankamai brangiai,  kad žymiai galėtume papildyti biudžetą…..

Taip, šiandien valdininkams, dirbantiems vyriausybėje, valstybės valdymo organuose, pagrindinė problema – tai jų atlyginimas. Pagal šios dienos kursą mėnesinio dydžio alga mažiau nei 200 JAV dolerių, o tai sukuria erdvę korupcijai, dėlto  mes ruošiamės atlikti administracinę reformą, tai yra sumažinti darbuotojų skaičių, o likusiems darbuotojams pakelti atlyginimą, mano vadovaujamoje ministerijoje planuojame sumažinti etatų skaičių perpus…..

Šalyje nebeliko stambių oligarchų, kadangi dėl sustiprėjusios ekonominės krizės ir tragiškai nuvertėjusios Grivinos, oligarchų verslas virto į vidutinį arba menkavertį verslą…..

Gamtines dujas šalies gyventojai gaudavo už labai mažą kainą, kurios buvo pilnai subsidijuojamos, o pramonė pirko rinkos kaina, o tai sukelia begale galimybių korupcijai. Dėlto mums būtinai reikia pakelti dujų kainą gyventojams, kurių tarifai buvo labai maži. Taip dujų įkainiai taps realūs ir bus nustatomi nacionalinio reguliuotojo. Valdžios pozicija šiuo klausimu yra labai paprasta: turtingieji negali taip pigiai mokėti už dujas kaip dabar, todėl mes dujų kainą pakelsime iki maksimaliai artimos rinkos kainai, o tada kompensuosime tiems, kuriems to reikia, o socialinės apsaugos ministerijai reikės labai pasistengti, kam reikės – padėti. Na, mes tam esame jau pasiruošę, ministerija tam reikalui jau pasiruošė priimti naujus darbuotojus, tam reikalui mes nupirksime naujus kompiuterius ir programinę įrangą. “

Nesuvokiu, koks iš jo yra verslininkas, o šiuo metu ministras, bet kai šalyje vyksta karas ir baisus ekonominis nuosmukis, kur bet kada gali laukti naujo valstybės perversmo, senieji žydų oligarchai nebepasidalindami ne tik valdžios, bet ir kurpdami naujus planus kaip apiplėšti kitą oligarchą arba imtis kito keršto dėl neparodytos pagarbos pinigais, žodžiu viskas ritasi tartararam….. ir koks nekarščiuojantis, bei nesusipykęs su savo galva investuotojas sutiktų Ukrainoje palaidoti savo investicijas?

Kas dėl Ukrainos valdininkų algos dydžio, net jei pakelsi atlyginimus 400usd ar 2000 usd, Lietuvos istorija gali paliudyti, kad Lietuviškų valdininkų atlyginimai yra didesni nei ši riba ir galiu lažindamasis patvirtinti leisdamas prišnerkšti savo kepurę. Korupcija nesumažės nė per nago juodumą, pagal Transparency International vedamą statistiką, Lietuva yra tarp pirmaujančių kaip labiausiai korumpuota šalis. Stebiuosi: ar šis lietuviškas marionetė, bent dalimi savo sąmonės suvokia, ką kalba.

Kas dėl nugriuvusios Grivinos, ir dėl to išnykusių oligarchų…… čia jau be patyčių, ar Abromavičius adekvačiai supranta, kur papuolė? Juk oligarchai, kurie valdo stambias gamyklas ir koncernus, kuriuos užgrobė subyrėjus Tarybų Sąjungai, ar šiuo metu jų verslas susitraukė iki kioskelio, kuriame prekiaujama cigaretėmis, limonadu ir kramtoma guma? Čia pravartu būtų sužinoti visiems lietuviams, kad Ukraina išėjo iš Tarybų Sąjungos sudėties kaip pati turtingiausia respublika, bet privatizacijos metu ta šalis per 20 metų nesurinko į biudžetą net 1 milijardo JAV dolerių.

Atliekant rokiruotę su dujų kainos pakėlimu, čia tik dar 1 opcija pradėti korupciją, kad gauti subsidiją iš valstybės. Principe praktika jau tai yra įrodžius, bet matyt Abromavičius desperatiškai siūlo idėjas, kurias galėčiau palyginti su sumuštinio gaminimu, nesvarbu ar sviestą tepsime ant riekutės viršaus ar apačios, bet sumuštinis ant žemės nukris vis vien sviestu į apačią….

 Na, o kulminacijai tiesiog negalėjau nepabraukti teksto. Abromavičius interviu pradžioje siūlo mažinti savo ministerijos personalo skaičių perpus, o interviu pabaigoje siūlo juos padidinti ir matyt nesuklysiu daugiau nei dvigubai, nes kalba eina apie papildomos įrangos įsigijimą papildomiems darbuotojams.

Mano logika sufleruoja apie daug rimtesnius nemalonumus pačiam Abromavičiui. Pirma, Ukrainos politinė erdvė yra labai nepatenkinta atsiradusiais naujais kolonistais valdžioje, dėl jų jie prarado papildomus postus ir įtaką, bet stebint šią situaciją struktūriškai, atsakymas yra tik vienas: visi šie užsieniečiai yra pasmerkti, patys perversmo organizatoriai žino, kad situacija tik blogės, bet kuriuo metu reikės kažkam prisiimti atsakomybę, kaip manote, kuriuos pareigūnus paaukos pirmiausia? Kas dėl socialinės apsaugos ministerijos, man tai jokių dvejonių nekelia. Šioje sunkioje partijoje jau iš anksto buvo numatyti paaukoti pėstininkai, tik nesu tikras, ar Abromavičius suprato savo, kaip Lietuviško Gambito, vaidmenį.

Žinoma, ne čia bus didžiausi lietuvių praradimai. Šiuo metu, kada jau Linkevičius atvirai dėlioja Ukrainos karo žemėlapiuose Lietuviškos kariuomenės pulkus, adekvačiai mąstantys žmonės savęs paklausia, kokia vis dėlto bus pradžia, kas pirmas pradės? Tokie pat klausymai kyla ir Rusijoje ir ten labai rimtai užduoda tokį pat klausymą savo kariams, kurie yra atsakingi atsakyti visa galia į agresiją. Ryžtingas jų atsakymas man leidžia suprasti, kad tai jie jau seniai apmastę. Jie trumpai ir aiškiai atsakė: net nedvejokite, visi scenarijai ir schemos atidirbtos iki smulkmenų…..

 Nesvarbu, kiek JAV žada į Pabaltijį atvežti NATO greitojo reagavimo dalinių, techniškai tai nieko nekeičia, nes atsakui paleistoms raketoms iš Rusijos tai jokio skirtumo, prieš iššaunant kariškiai operatoriai žino taikinių skaičių ir žino, kokią ginkluotę panaudoti, sakyčiau algoritmas tik toks, kuo daugiau taikinių, tuo daugiau žalos ir aukų. Paprasčiausiai žmonės turėtų suprasti, kad praėjusią vasarą JAV senato patvirtintas projektas S.2277 yra kasdieninėje NATO darbotvarkėje ir sėkmingai vykdomas pagal planą, prie to paties Lietuvos žmonės turėtu prisiminti dar G. Bushą Vilniuje agituojant Adamkų prisidėti sunaikinant Iraką ir Afganistaną, kurios įžanga buvo tokia: kas ne su mumis tas prieš mus, o gavęs teigiamą atsakymą, Bushas pasakė: kas taps Lietuvos priešu, tas taps ir JAV priešu. Šiandien jau nebesvarbu, ar Rusija tapo didesniu priešu Lietuvai ar JAV, po G Freedman pasisakymo Čikagoje:     https://www.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc

Lietuva šiame geopolitiniame žaidime yra tik pėstininkas, kurį reikia paaukoti. Nesuprantu tų isteriškų Lietuvos “mass” medijos pastangų neapykantos Rusijai kurstymu, šiandien tai jau nieko nebekeičia. Na nebent propagandai skiriami pinigai yra tikrai milžiniški, o informacijos blokadai iš Rusijos, remiantis pateiktais įstatymų paragrafais,(taip ir nepavyko jų pritaikyti Rusijos paskelbtai informacijai). Bet galėčiau “padėkoti” Amerikai, kuri net nesigėdija ir nebando slėpti savo ketinimo sukelti dar vieną – Trečiąjį Pasaulinį karą Europoje, dėl savo intereso turėti aukštą pragyvenimo lygį likusio pasaulio sąskaita ir dominavimą to pasaulio valdyme.

Egidijus Baltušis

Šauksmas

Leave a Reply