Die Welt: Lavrovas kviečia Vokietiją elgtis „pagal civilizuoto pasaulio taisykles“

Vokietijos dienraštis die Welt sausio 28 dieną informavo skaitytojus apie Rusijos Užsienio Reikalų ministro Sergejaus Lavrovo atsakymą savo kolegai Vokietijos ministrui Valterui Šteinmaieriui dėl išprievartautos mergaitės Lizos bylos.

4173526

Die Welt pateikė video siužetą, kuriame S.Lavrovas pasakė:

„Aš įsitikinęs, kad jeigu mums Vokietijos Federatyvinės Respublikos atatinkami organai teiks reikiamą informaciją, tai bus mažiau nesusipratimo. Kadangi kalbama apie Rusijos Federacijos pilietę mes turime teisę ne tiktai laukti, kada pasibaigs tyrimas, mes turime pagal visas normas, kurios egzistuoja civilizuotame pasaulyje, būti informuoti apie vieną ar kitą incidentą, kuris įvyksta su Rusijos Federacijos piliečiais, ko šiuo atveju nebuvo padaryta visiškai. Būtent todėl kilo šios situacijos įvairios interpretacijos“. Ministras pažymėjo, kad „šiuo atveju mes gavome informaciją ne iš oficialių VFR struktūrų, o pirma iš rusakalbių bendruomenės, vėliau iš šios šeimos advokato, po to iš Lizos tėvų. Kuo daugiau čia bus skaidrumo, kuo daugiau bus informacijos apie mūsų piliečius, kurie patenka į nestandartines situacijas, tuo labiau į tokias rimtas situacijas, tuo geriau bus mūsų santykiams ir pas nieką nekils kokie nors klausimai apie tai, kas yra propaganda, o kas yra kišimasis į vidaus reikalus“.

„Aš negaliu sutikti su tuo, kad Frankas-Valteris Šteinaieris kažkaip kietai sureagavo į mano komentarus. Jis pasakė, kad būtina sulaukti tyrimo rezultatų ir neišpūsti propagandinę kompaniją masinės informacijos priemonėse. Mes lygiai to ir prašome, kad tyrimo rezultatai, kaip galima greičiau atsirastų“.

„Šauksmas“ yra labai nuodugniai papasakojęs apie trylikametės Lizos išprievartavimo istoriją (1 , 2 , 3).

A.L.

Šauksmas

 

Leave a Reply