Donaldas Trampas: JAV turi atsižvelgti į Krymo gyventojų pasirinkimą

Kandidatas į JAV prezidento postą nuo Respublikonų partijos Donaldas Trampas vėl pareiškė savo nuomonę dėl Krymo pusiasalio priklausomybės, rašo Lenkijos radijas.

org_hqxc311

Trampo žodžiais, JAV turi atsižvelgti į Krymo gyventojų pasirinkimą ir Krymo perėjimo į Rusijos Federacijos sudėtį faktą, jeigu tai pagerintų santykius su Maskva ir sustiprintų bendrą kovą su Islamo valstybe.

Donaldas Trampas savo interviu amerikiečių televizijos kanalui ABC pareiškė mintį, kad Krymo žmonės 2014 metų referendume pasirinko Rusiją, ir JAV privalo į tai atsižvelgti. Atsakydamas į klausimą, ar politikas pasirengęs pripažinti Krymą Rusijos dalimi, jis neatmetė, kad apsvarstytų tokią galimybę.

Donaldo Trampo pozicija rimtai skiriasi nuo šiandieninės JAV valdžios politikos, kuri įvedė sankcijas prieš Rusiją dėl Krymo aneksijos. Be to, pačioje Respublikonų partijoje, kuriai atstovauja kandidatas į prezidentus, yra tie, kurie laiko Krymą Rusijos agresijos auka.

Anksčiau spaudos konferencijoje Floridoje Donaldas Trampas jau pareiškė, kad, jeigu jis taps prezidentu, peržiūrės klausimą apie tai, ar turėjo Rusija teisę užimti Krymą.

Bendrą situaciją Ukrainoje politikas įvardino kaip „balaganą“, rašo Lenkijos radijas.

Šauksmas

Leave a Reply