Egidijus Baltušis. Iš Eurosojuzo jau seniai reikėjo sprukti

Visuomenė, kuri palaiko tokią civilizacijos koncepciją, kuri šiuo metu dominuoja vakarų pasaulyje – pasirinko kelią į susinaikinimą. Net jei jos pragyvenimo standarto lygis šiuo metu dar neblogas, bet visiškai nekalbama apie vakarų civilizacijos kainą. Skelbiama, kad kapitalizmas yra vienintelis būdas išgyventi šios planetos visuomenei, nors kapitalizmas kaip ekonominė sistema privalo nuolat plėstis ir tik žodžiuose deklaruojama apie nevaržomą konkurencijos principą. Šioje planetoje daugiau jam plėstis jau neįmanoma ir šią sistemą karts nuo karto ištinka krizės, kurios baigiasi karu.

Didžiausia šios visuomenės tragedija – susitaikymas su šios sistemos kraugeriškomis pasekmėmis. Man šis vengimas kalbėti apie tikrąsias problemų priežastis atrodo labai šėtoniškas ir barbariškas: visuomenė sutinka vardan keleto dešimtmečių komfortiško gyvenimo, kuris baigiasi krize, sumokėti apokalipsės kainą, kada yra sugalvojami priešai ir jie žudomi, prarandami artimi ir mylimi šeimos nariai arba žūstame patys, o apie ekonominius nuostolius net nebeverta kalbėti. Kaip galima laikyti, kad tai yra progresyvi civilizacija, jei ji visas problemas sprendžia žmonių naikinimu?

foto1(1)

Lietuvoje pilna karingų „patriotų“, kurie pasiruošę jau rytoj nugalėti Rusiją ir užpilti ją storu žemės druskos sluoksniu, kad ten daugiau niekas nebeišaugtų. Pasižiūri į juos ir tegali ištarti užuojautos žodį – vargšai…. lieka tik vienas klausimas, kas iš jų po to tą druską nulaižys? O dar daugiau tų „patriotų“ seime ir valdžioje. Tokios kairės ar centro kaip ir nebėra, visi tapo dešiniaisiais.

Lietuva kariauja Trečiąjį pasaulinį karą ir labiau dešinesnių už dešiniuosius nerasi, už jų į dešinę – tik beprotnamio siena. Visas tas maskaradas jau seniai buvo pastebimas ir skirtumas tarp partijų baigiasi jų iškabomis, o realiai tai besibičiuliaujantis gyvatynas. Tautai jau seniai buvo laikas pabusti ir pagaliau suprasti – įkritus į srutų duobę, belieka išsiaiškinti tik 2 dalykus: 1 kodėl įkritai ir 2 – kaip iš tos duobės išsiropšti.

foto 2

Dėl mūsų pirmo šalies asmens grobuoniško elgesio stebėtis nereikia. Ji lieka ištikima marksizmui, viskas labai paprasta, nes kiti variantai jai yra per sudėtingi.

Taigi esame ten, kur dvokia ir labai giliai įklimpę, valdžios blaivaus požiūrio net nėra ko tikėtis. Na, pavyzdžiui įsivaizduokime, kad mūsų valdžia – tai plekšnė ir jos abi akys žiūri į vieną pusė. Priversti ją matyti, kas kitoje pusėje fiziologiškai nesigauna, tad tokia ta mūsų valdžia su baudžiauninko mentalitetu. Jie dabar sprendžia globalias pasaulio problemas, kaip nubausti prasiskolinusią Graikiją arba iškelti Rusijai tribunolo teismą. O kur jos požiūris į netolimas Lietuvos perspektyvas? Juk šiandieninė Graikija – tai rytdienos Lietuva ir dar neaišku, ar tai Lietuvai išgyvenant skolų krizės metą nereikės atsakyti kitame tribunole dėl bendradarbiavimo, sukeliant perversmą Ukrainoje ir ten vykdomą žmonių genocidą. O kur dar problemos su atsiradusiais emigrantais iš Azijos ir Afrikos, kur apokalipsę sukėlė NATO, mūsų taip dievinama organizacija…

Taigi, turime pripažinti šias liberastiškas kreivas vertybes, Afrikos emigrantams mes gyvenimo sąlygas privalėsime sukurti, o saviems, kurių jau virš milijono išvijome, to padaryti nesugebėjome. Būrai lietuviai, šitos juodos imigracijos skaičių jūs net neįsivaizduojate, Šiaurinėje Afrikoje pastoviai laukia virš milijono bandančių atsirasti ES ir jų kasdien vis daugėja, visi skaičiai apie kuriuos gieda mūsų valdžios baudžiauninkai yra susifantazuoti, tyčia jums pateikti kaip iliustracija „nereikšmingam nedideliam nepatogumui“. Atsiradus pirmiems juodiems naujakuriams, problema žvėriškai, progresiškai didės, o tas besibičiuliaujantis gyvatynas valdžioje, tik rodys viens į kitą pirštais.

foto3-1

Ekonomikoje ir finansuose situacija dar liūdnesnė. Tas šantažas, kuris vyksta Graikijoje, kaip indėlių bankuose ir verslo lėšų nusavinimas, pelningiausių įmonių (energetinio sektoriaus) ir žemių atėmimas už skolas, nedirbantys bankai blokuoja visus verslo finansų judėjimus ir tas apiplėšimo procesas, patikėkite,labai greitai ateis ir pas mus, o kas yra tas procesas? ES biurokratai palieps, o mūsų valdžios prostitutės nurodys jums pragyvenimo limitą šiame ES Lietuviškame konclageryje.

Nebedaug liko laukti, kada ES paramos finansavimas Lietuvai baigsis. Broliai Lietuviai, ar jūs suprantate, į kokią kabalą pakliuvote? Bijau jums būti blogu pranašu, bet pats geriausias šios problemos sprendimo terminas jau baigėsi pernai ir būsiu atviras: reikėjo kuo skubiau sprukti iš sadomiškojo Eurosojuzo. Visas šių susimovusių šalių, gyvenančių iš kreditų gelbėjimas, baigiasi tų pačių šalių sąskaita.

Humoro dėlei – Graikijos finansines reformas ir imamus kreditus galima būtų palyginti su kastuvu, kuriuo šalis kasasi sau ekonominę duobę, o atėjęs kreditorius nelaimėliui pasiūlo: nebevark, kad tau lengviau būtų, aš tau duosiu didelį kastuvą, kad tu greičiau tą duobę išsikastum…. kas dar esate naivus, kapitalizmas – tai dar viena religijos forma, kuri nė velnio nieko neišsprendžia ir man tai daugiau primena užmaskuotą vergijos formą. Graikijos neišgelbės, net tai jei visa visuomenė sutiktų tapti pyderastais (kalbu ta kalba, kuria kalbėjo mano seneliai), žinoma, iš Briuselio juos labai palaikys, bet skolų Briuselis tikrai nenurašys.

foto 4(1)

Situaciją tarp JAV, ES ir Rusijos pas mus supranta vienetai, praktiškai ir visuomenėje, ir pačiuose aukščiausiuose valdžios ešelonuose, tesugeba kažką kliedėti apie sudėtingą hibridinį karą. Žinoma, mes pastebime ideologinį konfliktą, bet tai tik ledkalnio viršūnė, o tas kas yra po vandeniu? Šnekama terminais dėl tarpusavio naudos arba nuostolių, o mes, prasčiokai, kovojame kaip pasakoje su slibinais….

Aš nieko prieš ir nuomonę, kad Lietuvos valdžia visa „pakabinta už giesmės“. Na, kaip pavyzdžiui, po Graikiško referendumo atvažiavo teta Vika (Victorija Nuland) ir Graikiškas ažiotažas išėjo per garlaivio švilpuką… Žinoma, vėliau Varoufakis komentavo Nuland grasinimus, kad už išėjimą iš euro zonos JAV fiziškai susidoros su visa Graikijos vyriausybe. Taigi įsivaizduokite ir čia: atvažiuoja teta Vika ir tarp kitko perduoda mūsų valdžios paršams JAV teisingumo departamento laiškus dėl iškeltų bylų, plaunant pinigus ar dalyvavimą kitose kriminalinėse schemose, juk JAV baudžiamoji praktika veikia jau visame pasaulyje, arba kuriam nors mūsiškiui pirdžiui prasitars, kad turi nufilmuotą filmą iš serijos „žydroji lagūna“. Mūsų ištvirkėliai puls teisintis, kad tai ne jie ir tiems berniukams gerokai virs 18, Vikai beliks pasakyti – labai puiku, jei ten tikrai ne jūs, tada mes galime laisvai publikuoti porno tinklalapiuose…

JAV elgiasi visada grubiai ir žiauriai, bet čia ne mano problema. Jūs valdžia pasirinkote šį Didįjį Brolį. Tarp kitko, teta Vika turi didelę praktiką dirbti su buvusiais Lenino anūkais, dar 1982 metais, pagal studentų mainų programą, ji dirbo stovykloje Jaunoji Gvardija pionierių vadove Odesoje, tuometinėje Ukrainos tarybinėje respublikoje, taigi darbinių įgūdžių ir keiksmažodžių ji turi pakankamai, su buvusiais taip vadinamais pionieriais, kurie šiuo metu yra Ukrainos valdininkai ir oligarchai, o ir pažvelgus į klausimą analitiškai, aš nematau didelio civilizacinio skirtumo tarp Ukrainietiško buvusio pionieriaus ir tarp Lietuviško buvusio pionieriaus, šiuo metu esamo kurio nors Socdemų ar Konservatorių partijos nario, o kur dar visokie buvę konservatorijos socializmo etikos pedagogai…

Klausimas, vertas gyvybės kainos: ką daryti visuomenei su šiais valdžios kadrais? Kadaise, buvusioje SSSR, rašytojų sąjungos pirmininkas Fadejevas skundėsi Stalinui dėl prastos situacijos SSSR rašytojų sąjungoje: pirmas alkoholikas, antras morališkai iškrypęs ir nesuprasi, su keliomis ar keliais jis miega, trečias – ideologiškai nestabilus, kitas iš vis velniai žino ką rašo ir Stalinas jam atsakė- kitų rašytojų sąjungos narius mes neturime, todėl teks dirbti su tuo ką turime…

Egidijus Baltušis

Šauksmas

Leave a Reply