Egidijus Baltušis.Kiek žmoniškumo užtenka individui ir kiek jo pakanka valstybei

Print Friendly, PDF & Email

Debilizmo lygis Lietuvos propagandoje pasiekė iki tokio lygio, kad paneigiami net ryškiausi faktai, kurie tiesiog rėkte rėkia, o nepastebėti jų nebeįmanoma. Jei prisimintume skandalingai pagarsėjusių žurnalistų nužudymą Paryžiuje, Nemcovo nužudymą prie Kremliaus, vakarų stovykloje tai buvo išviešinta iki isterinės padalos.

Laisvais save laikantys žurnalistai bei visuomenės  veikėjai, viešai klausia savo parsidavusių kolegų dėl ignoravimo į serijos opozicionierių bei žurnalistų žudynes Kijeve.

Baltusis Egidijus 03Nebeverta to klausti, kaip nebeverta klausti moters, prekiaujančios savo kūnu, kodėl ji taip elgiasi. Deja, tokie yra didžiųjų žaidėjų interesai šioje dramoje ir jei galima prekiauti savo kūnu, tai kodėl negalima prekiauti savo sąžine?
Šitame pasaulio perdalijimo spektaklyje, kiekvienas šios sistemos sraigtelis žino savo vaidmenį ir savo dialogą, kad paprasčiau suprasti, čia toks spektaklis ir interpretacijoms dėl scenos žiaurumo epizodų vietos nėra. Spektaklio režisieriai yra numatę aukų skaičiaus ribas, negi mes jau pamiršome Malaizijos lėktuvą, kurio katastrofos tyrimas tapo kažkuo visiškai kita nei įprasta ir jau netrukus galėsime minėti šios tragedijos metines, o tyrimų rezultatų teks palaukti kartu su Kenedžio nužudymo tyrimo paviešinimu.

Taip, ši tragedija nuo pat pradžių turėjo isterinį triukšmo pobūdį iš vakarų stovyklos pusės, buvo imtasi imituoti sunkumus atvykti į tragedijos vietą, nuolaužų išgabenimas taip pat atrodė keistas. Kada sukilėliai paklausė olandų, kodėl jie palieka kitas nuolaužas su paliktomis šūvių žymėmis, čia olandai atsakė, kad šitos nuolaužos jų nedomina, matyt, jie jau tada žinojo, kad joks tikras tyrimas nebus atliekamas ir nuolaužos nebus sumontuojamos ant karkaso, greičiausiai buvo ruošiamasi viską galutinai supainioti. Šioje situacijoje keistai atrodė ir Malaizijos nustūmimas į tyrimo užribį, kuri kaip bežiūrėtume yra nukentėjusi ir kartu lėktuvo savininkė, o tokia šalis kaip Ukraina, kuria galima laikyti įtariamąja  šiame nusikaltime, gauna neišpasakytą malonę, be jos teises jokia tyrimo medžiaga negali būti paviešinama.

Belieka padėkoti likimui, kad neseniai Malaizija įgavo lygias teises į šios bylos nagrinėjimą ir jos pastangomis olandų pamirštos nuolaužos buvo atvežtos į Olandiją ir atiduotos saugoti ekspertams. Taigi kodėl ši byla yra kitokia, nei įvykusi tragedija su Vokietijos lėktuvu Prancūzijos Alpėse? Ten išaiškėjo viskas per 3 dienas, nors teko sunkiai prasibrauti kalnų tarpekliuose su sraigtasparniais? Belieka visuomenės paklausti, ar suvokiate, kad sekantį kartą gali ateiti ir jūsų eilė? Man peršasi mintis, kad valdžia savo manipuliacijomis suvaldyti šalį, tikisi visuomenei padariusi kaukolėje lobotomijos operaciją ir dabar visuomenė yra paklusni, tyli ir kvaila. Šita kolonijinė Lietuvos administracija valdoma iš JAV valstybės departamento, visuose visuomenės nustekenimo epizoduose siekia už grobį nesumokėt, praryt ir nepaspringt. Čia jau nebepakanka paaiškinti, kad visuomenė yra sutrikusi ir išsigandusi. Toks ir yra šios valdžios tikslas, jei reikės civilizaciją galima bus nustumti ir į Kreidos periodą.

Jeigu Lietuvoje pirmieji šalies vadovai bus išrenkami su tokiu individo regreso charakteristika ir toliau, tai aš žinoma už Grybauskaitę, na tikriau pasakius už Grybauskaite Nr1, nes pas Grybauskaitę Nr2 aš visiškai nebematau progresyvaus rankų, kūrybinio ir intelektualinio darbo, jos šiuo metu infantilinis mąstymas yra toks, lyg jai kas būtų davęs plaktuką ir į visus daiktus ar įvykius ji žvelgia kaip į vinis….. Nespėliosiu, galbūt ji ir buvo gera komunistų partijos pedagogikos specialistė, bet tai, ką ji daro su valstybe, ji daužo jos paskutinius valstybingumo likučius, kaip mažas vaikas plaktuku sudaužo žaislą dėl smalsumo, tik norėdamas pamatyti, kas viduje, bet neaišku, ar tą žaislą vėliau bus įmanoma sutaisyti …

Ko gero, tokiam mano sarkazmui, psich. liberalių  ES ir NATO patriotų, galimai būsiu vadinamas Lietuvos priešu, na vis dėlto save laikau Lietuvos patriotu ir su tokiu kaltinimu nesutiksiu, o šiai situacijai pacituosiu analitiko ir publicisto Džangirovo- ukrainiečių patrioto žodžius: aš esu Ukrainos patriotas ir mano kaltinimai dėl katastrofiškos šalies padėties ne ukrainiečiams, bet kaltinimai tiems, kas per Ukrainos nepriklausomybės laiką ir šios krizės periodą išplaukė kaip išmatos į Ukrainos valdžios paviršių.

Pastebėjau, šiuo neramiu šalies periodu, savo komediją bando žaisti ir Lietuvos patriarcho dinastija. Bet analizuodamas šią situaciją, iš pradžių paminėsiu taip vadinama Peterio karjeros dėsnį. Jis yra paprastas ir visiems suprantamas. Paprastai asmuo turi galimybę kilti karjeros pareigomis aukštyn iki tol, kol sugeba paskirtose pareigose sėkmingai tvarkytis, bet kada jis atsiremia į savo galimybių lubas, tokiu  atveju jo karjeros kilimas sustoja, tada jis ir paliekamas tose pareigose ilgam, arba stumdomas taip vadinamoje horizontalioje plotmėje paprastai šnekant iš tokiu pat pareigų į tokias pat panašias pareigas, o kartais net pareigose pažeminamas. Žinoma, galimas ir kitas variantas, kada toks kadras gauna gerą spyrį į užpakalį, po kurio jis pakyla karjeroje labai aukštai, bet ten jis reikalingas paprastai dėl malonumo sukiotis išrinktųjų tarpe, bet praktikoje nieko nebesprendžia.

Pamačius jo viešus pasisakymus valstybės klausymais, ypač prieš skandalą, kada senelis anūką stengėsi prakišti į ES parlamento rinkiminį sąrašą partijoje, galiu tik pastebėti- individas nei teorijos, nei praktikos, nei supratimo valstybės gyvenime visai neturi ir kalba tik nuvalkiotomis pigiomis klišėmis. Iš tiesų, patriarchas laikosi  senos žydiškos taisykles- viską lemia kadrai, nesvarbu, kad jis yra neišmanėlis, bet juo rūpinantis, jis turėtu išmokti savo darbą ir vaidmenį, o ateityje taip atsiras dar  vienas savas įtakingas valdininkas. Paskutinis patriarcho monologas, kad šioje situacijoje dėl anūko pasodinimo į partijos pirmininko kėdę jis niekuo dėtas ir jis daugiau nerimauja negu džiaugiasi dėl galimos kritikos ir ateities išbandymo savo dinastijos pratęsėjui, atsakyčiau taip: kas galėtu paneigti, kad šitas nusenęs niekšelis, niekšingai elgiasi ir toliau, pagal savo religiją  jis meldžiasi auksiniam jaučiui, bet dedasi esąs katalikų kunigas, bet šioje situacijoje vaidinimų jau pakanka, tegu apsisprendžia: arba nusisega kryželį, arba užsimauna kelnes…

Egidijus Baltušis

Šauksmas

 

Leave a Reply