Egidijus Bičkauskas. Lietuvos atstovybė Rusijoje….o manęs ten nė nebuvo…? (video)

Jau porą kartų yra atsitikę, kad pakliuvau į kvailą padėtį. Apie 2000-uosius metus, prieš įsidarbinant prokuratūroje, man prireikė pažymos, jog dirbau Lietuvos atstovybėje TSRS. Užsienio reikalų ministerijoje man pasakė, jog duomenų apie tai nėra. Tokia žinia mane pribloškė. Klausiu darbuotojų: nejaugi manote, kad galėjau savavališkai vidury Maskvos pasikabinti Lietuvos iškabą ir atstovauti savo šalį?

Juk ir TSRS užsienio reikalų ministerijos išduotą akreditacijos kortelę turiu, kurioje matyti, kad aš atstovauju Lietuvą TSRS.

  • Suprantame, – sako. – Bet duomenų nėra.
  • Nuėjau į Lietuvos užsienio reikalų ministerijos archyvus ir ieškau išeinančių raštų, kuriuose būtų minimas mano paskyrimas į Lietuvos atstovybę TSRS. Peržiūrėjau visą archyvą, viskas yra, o duomenų, kad aš dirbau – nėra.
  • Na, galvoju, nueičiau aš į Rusijos ambasadą ar tiesiog raštą į Rusijos užsienio reikalų ministeriją parašyčiau – ir išduotų jie man pažymą, jog dirbau aš…bet kaipgi atrodys? –Signataras kreipėsi į Rusijos užsienio reikalų ministeriją: būkit malonūs, išduokit man pažymą, kad dirbau pas jus kaip Lietuvos atstovas. Absurdo teatras. Žinoma, numojau ranka ir viskas tuo ir baigėsi. Tik kartais galvoju, kad istorija taip ir rašoma: štai aš prisimenu, gal dar dar kas nors pamena, jog aš ten dirbau. Po kokių 20 metų niekas neprisimins, o jokių popierių nėra – kas ir kuo ten dirbo, kas ką darė. Veikiausiai – profesorius vienas viską darė…
  • Šauksmas

Leave a Reply