ES įvedė sankcijas Ispanijai ir Portugalijai

Kaip praneša BBC, Euro zonos finansų ministrai antradienį susitarė apie pradžią oficialios procedūros sankcijų prieš Ispaniją ir Portugaliją, kurios nesugebėjo sumažinti biudžeto deficito per Europos sąjungos nustatytą terminą.

2-format6001-440x173

Finansų ministrų taryba, kaip sakoma pranešime apie susitikimą, „nustatė, kad Ispanija ir Portugalija nesiėmė efektyvių veiksmų pagal jiems duotas rekomendacijas mažinti biudžeto deficitą“.

Ispanija ir Portugalija turi dešimt dienų tam, kad pateikti savo argumentus ir apskųsti nutarimą, po ko Europos komisija per 20 dienų turi priimti sprendimą dėl sankcijų.

Jeigu valstybės neįrodys, kad deficitas buvo susietas su kokiomis nors ypatingomis aplinkybėmis, tai joms gali būti skirtos baudos iki 0,2% nuo BVP (bauda gali sudaryti kelis milijardus eurų).

Iki šiol ši priemonė nebuvo taikoma ES vadovybės į bloką įeinančių šalių atžvilgių.

Ispanija ir Portugalija nuo 2009 metų turi padidintą biudžetų deficitą. Kiekvienais metais Europos komisija nustato šioms valstybėms tikslias biudžeto deficito mažinimo reikšmes, kurios turi būti pasiektos per konkrečius terminus. Per paskutinius du metus šalys jų nevykdė.

2015 metai Ispanijos biudžeto deficitas buvo 5,1% BVP, nors Europos komisija reikalavo jį sumažinti iki 4,22%. Portugalijos atveju deficitas buvo 4,4% BVP, o buvo reikalaujama 2,5%.

Šauksmas

Leave a Reply