Europos komisija nori priversti ES nares priiminėti pabėgėlius

ЕК parengė du prieglobsčio suteikimo pakeitimo variantus. Abu variantai numato paskirstymą pabėgėlių tarp ES valstybių-narių. Europos komisija nori priversti ES nares priiminėti pabėgėlius. Europos komisija neatsisako nuo privalomo pabėgėlių paskirstymo tarp ES valstybių plano, nepaisant eilės Centrinės ir Rytų Europos valstybių protestų, jų skaičiuje Lenkijos.

Ermittler_setzen_nun_das_Terror-Puzzle_zusammen-Viele_Verbindungen-Story-502596_630x356px_8c91db74392f46a594caaae9e8789bec__terror-puzzle-s1260_jpg

Balandžio 6 dieną EK pristatė savo pasiūlymus, kaip reformuoti įstatymus dėl prieglobsčio suteikimo. Šiuo metu kalbama apie konkretų įstatymo projektą. Briuselis pateikė du galimus variantus, o ES valstybės-narės turės išrinkti vieną iš jų.

Pirmas variantas numato mechanizmą paskirstymo pabėgėlių tarp ES valstybių, pagal iš anksto nustatytas kvotas. Bus atsižvelgiama į pragyvenimo lygį valstybėje, o taip pat valstybės „talpumo“ rokiklį. Be to, numatoma Europos prieglobsčio suteikimo politikos agentūros sukūrimas.

Antrasis variantas yra vystymas šiandien privalomos pabėgėlių priėmimo sistemos, esant krizinei situacijai ir padidintam pabėgėlių srautui.

Radiopolska

Šauksmas

Leave a Reply