F. William Engdahl. Purvini ir pavojingi Erdogano žaidimai su IVIL

Turkija yra graži šalis, turtinga išteklių ir daugybe labai protingų ir šiltų žmonių. Taip pat ji turi prezidentą, kuris, atrodo ketina sunaikinti savo kažkada didingą tautą. Vis daugiau ir daugiau detalių patenka į dienos šviesą ir atskleidžia, kad Islamo valstybė Irake ir Sirijoje, žinoma įvairiais pavadinimais kaip ISIS (IVIL), arba Daesh, yra šeriama ir išlaikoma Redžepo Taipo Erdogano (Recep Tayyipa Erdogan), Turkijos prezidento ir jo Turkijos žvalgybos tarnybos, įskaitant MIT Turkijos CŽV. Erdogano svajonės apie neo-Osmanų imperiją, nusitęsusią iki Kinijos, Sirijos ir Irako, grasina ne tik sunaikinti Turkiją, bet ir sunaikinti didelę dalį Artimųjų Rytų, jeigu jis ir toliau eis dabartiniu keliu.

Recep-Tayyip-Erdogan-300x200

2014 spalį JAV viceprezidentas Joe Bidenas susitikime Harvarde pasakė, kad Erdogano režimas palaiko IVIL “šimtais milijonų dolerių ir tūkstančiai tonų ginklų…” Bidenas vėliau atsiprašė aiškiai dėl taktinių priežasčių, kad gauti Erdogano leidimą naudoti Turkijos Indžirliko oro bazę oro smūgiams prieš IVIL Sirijoje, tačiau Erdogano IVIL palaikymo mastas, atskleistas nuo to laiko, yra žymiai rimtesnis, negu užsiminė Bidenas.

IVIL kovotojai per pastaruosius trejus  metus buvo apmokyti JAV, Izraelio ir, dabar paaiškėjo, Turkijos specialiųjų pajėgų slaptose bazėse Konya provincijoje prie Turkijos sienos su Sirija. Erdogano dalyvavimas IVIL eina daug giliau. Tuo metu, kai Vašingtonas, Saudo Arabija ir Kataras net, atrodo, nutraukė savo paramą IVIL, ji liko nuostabiai patvari. Pasirodo, to priežastis yra pagalbos mastas iš Erdogano ir jo neo-Osmaniškojo kompanjono Ministro Pirmininko Ahmet Davutoğlu pusės.

Geras šeimos verslas

Svarbiausiu IVIL šėrimo pinigų šaltiniu šiandien yra Irako naftos iš Mosulo regiono naftos telkinių pardavimas, kur smogikai turi atramos punktą. Erdoğano sūnus, atrodo, yra žmogus, kuris užtikrina IVIL -kontroliuojamos naftos eksporto pardavimus.

Bilalas Erdoğanas valdo keletą laivybos kompanijų. Jis, manoma, pasirašė sutartis su Europos naftą išgaunančiomis įmonėmis dėl pervežimo pavogtos Irako naftos į įvairias Azijos šalis. Turkijos vyriausybė perka iš Irako pavogtą naftą, kuri yra išgaunama iš užgrobtų Irako naftos gręžinių. Bilalo Erdogano jūrininkystės įmonės valdo specialias prieplaukas prie kurių švartuojasi Beiruto ir Džeichano uostuose  tankeriai, kurie veža IVIL kontrabandinę naftą į Japoniją.

Turkijos Respublikinės liaudies partijos CHP viceprezidentas Gürsel Tekin, paskelbė neseniai Turkijos žiniasklaidoje interviu, kad “Prezidentas Erdoğanas teigia, kad pagal tarptautines transporto konvencijas nėra teisinio pažeidimo dėl Bilalo neteisėtos veiklos, o jo sūnus vykdo įprastą verslą su registruotomis Japonijos kompanijomis, bet iš tikrųjų Bilal Erdoğanas yra iki kaklo įklimpęs į bendrininkavimą su terorizmu, tačiau tol, kol jo tėvas valdžioje – jis bus apsaugotas nuo bet kokio teisminio persekiojimo. “Tekin priduria, kad Bilalo laivininkystės kompanija daro naftos sandorius dėl Izidė, BMZ Ltd “, yra” šeimos verslas ir prezidento Erdogano artimieji turėjo akcijų BMZ Ltd, ir jie piktnaudžiavo valstybinėmis lėšomis ir ėmė nelegalius kreditus iš Turkijos  bankų“. 

Be sūnaus Bilalo neteisėtos ir pelningas IVIL naftos prekybos, Sümeyye Erdoğan, Turkijos prezidento dukra, matyt, vadovauja slaptai karo lauko ligoninei, esančiai Turkijoje, greta Sirijos pasienio, į kurią turkų armijos sunkvežimiai kasdien atveža dešimtis sužeistų IVIL džihadistų, kad perrištų žaizdas ir siustų atgal į kruviną Jihadą Sirijoje. Pagal vienos slaugytojo parodymus, kuri buvo įdarbinta dirbti ten, kol nepaaiškėjo, kad ji priklauso alavitų islamo atšakai, kuriai priklauso ir Sirijos prezidentas Basharas al-Assad, kurio nuvertimu Erdoğanas, panašu, apsėstas.

Turkijos pilietis Ramazan Başol, perimtas šį mėnesį Kurdų Liaudies gynybos YPG formuočių, kai jis bandė patekti į IVIL iš Konya provincijos, sakė pagrobėjams, kad jis buvo išsiųstas į IVIL sektos “İsmail Aga “, griežtos Turkijos islamo sektos, kuri, pagal pranešimus, susieta su Recep Erdoğan. Başol sakė, kad sekta verbuoja narius ir suteikia logistinę paramą šiai radikaliai islamistų organizacijai. Jis pridūrė, kad sekta suteikia jihadui mokymą Konya rajone ir siunčia apmokytus ten į IVIL gaujas Sirijoje.

Pasak Prancūzijos geopolitikos analitiko Thierry Meyssan, Redžepas Taipas Erdoğanas “organizavo Sirijos apiplėšimą, išmontavo visas Alepo gamyklas, ekonominėje sostinėje, ir pavogė stakles. Be to, jis organizavo archeologinių lobių vagystes ir įsteigė tarptautinę rinką Antiochijoje … Su karinio Prancūzijos prezidento patarėjo generolo Benoît Puga pagalba, jis organizavo operaciją sufalsifikavus duomenis neva cheminio bombardavimo Gutos rajono Damaske rugpjūtį 2013 metų, kad išprovokuoti karą su NATO.

Meyssan teigia, kad Erdoğano Sirijos strategija iš pradžių buvo slapta sukurta ir derinama su buvusiu Prancūzijos užsienio reikalų ministru Alain JUPPÉ ir tuometiniu Erdogano Užsienio reikalų ministru Ahmet Davutoğlu, 2011 metais, po to, kai Juppe įtikino svyruojantį Erdoganą palaikyti ataką į tradicinę turkų sąjungininkę Siriją, mainais į Prancūzijos pažadus paremti Turkijos įstojimą į ES. Vėliau Prancūzija atsitraukė, palikdama Erdoganą toliau tęsti skerdynes Sirijoje, naudojant  IVIL.

Generolas Johnas R. Allenas, Obamos taikios Irano strategijos priešininkas, dabar JAV diplomatinis pasiuntinys, koordinuojantis koalicijos prieš „Islamo Valstybę“ veiksmus, viršijo savo įgaliojimus po susitikimo su Erdoğanu ir pažadėjo sukurti devyniasdešimt mylių pločio „neskraidymo zoną“ per Sirijos teritorijoje, palei visą sieną su Turkija, tariamai skirtą padėti Sirijos pabėgėliams, bėgantiems nuo jų vyriausybės, tačiau iš tikrųjų tam, kad realizuoti „Žiupė-Raito planui”. Turkijos premjeras Ahmet Davutoğlu, atskleidė JAV paramą šiam projektui televizijos kanale „A Haber“, pradėjęs bombardavimus prieš „Kurdistano darbo partiją“, – KK.  priduria  Meyssan.

Kare nebūna nugalėtojų ir Erdogano karas prieš Sirijos Assadą ryškiai tai rodo. Turkija ir pasaulis nusipelno ko geresnio. Garsioji Ahmet Davutoğlu užsienio politika “nulis problemų su kaimynais“ virto didžiulėmis problemomis su kaimynais, dėl kvailų Erdoğano ir jo partijos ambicijų.

F. William Engdahl yra strateginių rizikų konsultantas ir dėstytojas, politologas, turintis Prinstono universiteto diplomą, bestselerių naftos ir geopolitikos temomis autorius. Straipsnis parašytas specialiai  „New Eastern Outlook.

Pirmą kartą pasirodė: http://journal-neo.org/2015/08/24/erdogan-s-dirty-dangerous-isis-games/

Vertė Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply