Generolas R. Požėla: jokie rusų agentai ar diversantai, mūsų tarnybos duomenimis, į Lietuvą nesibrovė

Balandžio 7 d. valstybinis transliuotojas LRT paskelbė, jog darbietis Artūras Paulauskas pranešė, kad Juodkrantėje galėjo būti išsilaipinę rusų diversantai. Į šią informaciją iti aštriai sureagavo tikrieji Lietuvos patriotai konservatoriai, kviesdami NATO partnerius tarptautiniu lygiu nedelsiant ir griežtai reaguoti į darbiečio paskelbtą informaciją, buvo keliami klausimai ar diversantai buvo sulaikyti, ar nušauti.

generolas-01

Ekspertai.eu balandžio 8 d. kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadą generolą Renatą Požėlą.

Paklaustas, ar VSAT fiksavo kokį nors rusų diversantų ar panašų incidentą, R. Požėla kategoriškai tai paneigė. Ne, tikrai mūsų tarnyba jokiomis priemonėmis tokio incidento nefiksavo. Jokie rusų agentai ar diversantai, mūsų tarnybos duomenimis, į Lietuvą nesibrovė“, – pasakė generolas.

VSAT veiklos tikslaiužtikrinti valstybės sienos neliečiamumą; pagal savo kompetenciją užtikrinti Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, įstatymų, Europos Sąjungos ir kitų teisės aktų valstybės sienos teisinio režimo klausimais vykdymą; pagal savo kompetenciją užtikrinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, atskleidimą ir tyrimą, žmogaus teisių ir laisvių apsaugą, viešąją tvarką ir visuomenės saugumą; pagal savo kompetenciją užtikrinti Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, įstatymų, Europos Sąjungos ir kitų teisės aktų migracijos procesų kontrolės klausimais vykdymą; pagal savo kompetenciją įgyvendinti Lietuvos Europos Sąjungos politiką.

VSAT prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM), kaip ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie VRM, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Policijos departamentas prie VRM, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vadovybės apsaugos departamentas prie VRM bei Valstybės saugumo departamentas, yra operatyvinės veiklos subjektas, arba, paprastai kalbant, iš dalies slaptoji tarnyba, kuri, saugodama Lietuvos Respublikos valstybės sieną, turi teisę naudotis visomis operatyvinės veiklos subjektų teisėmis ir vykdyti operatyvinės veiklos subjektų pareigas.

šaltinis: http://www.ekspertai.eu/generolas-rpozelajokie-rusu-agentai-ar-diversantaimusu-tarnybos-duomenimisi-lietuva-nesibrove/

 

Leave a Reply