Gilėja skilimas Vokietijos valdančioje koalicijoje

Bavarijos premjeras, Horstas Zeehoferis (Horst Seehofer) pareikalavo iš Angelos Merkel sumažinti migrantų antplūdį į Europą. Koalicijos partijų CSU/CDU nesutarimai gresia koalicijos skilimu.

2016-01-26T164800Z_1007000001_LYNXNPEC0P15H_RTROPTP_2_CNEWS-US-EUROPE-MIGRANTS-G

CSU partijos pirmininkas Horstas Zeehoferis laišku kreipėsi į Vokietijos kanclerę, CDU pirmininkę Angelą Merkel, kad ši imtųsi skubių priemonių nekontroliuojamai migracijai stabdyti. Jis pareikalavo, kad į jo laišką kanclerė atsakytų iki penktadieno, pranešė agentūra Reuter.

Jis pagrasino jai ir jos vyriausybei teismu, jeigu pabėgėlių srautas nebus sustabdytas. Laiške, atsiųstame į Merkel ofisą faksu antradienį, Zeehoferis kviečia ją pasienyje su Austrija kurti centrus, kurie galėtų pagreitinti migrantų deportaciją, neatitinkančių politinio prieglobsčio gavėjų reikalavimų.

Kaip praneša Bavarijos premjero kanceliarija, Merkel turi į laišką atsakyti iki penktadienio, po ko jis bus paskelbtas.

Thomas Oppermann, Socialdemokratų (SPD) parlamentinės frakcijos lyderis „grasinimo laišką“ kanclerei pavadino kaip faktinį „paskelbimą skilimo koalicijos viduje“.

Sausio viduje Zeehoferis jau buvo paskelbęs Merkel ultimatumą, pažadėjęs kreiptis į Vokietijos konstitucinį teismą, jeigu laike dviejų savaičių tvarka Vokietijos pasienyje nebus atstatyta. Pirmadienį jis paskelbė, kad jis pasiruošęs imtis bet kokių politinių ir teisinių veiksmų, kad pakeisti dabartinį vyriausybės kursą.

Vokietija 2015 metais priėmė 1,1 milijoną prieglaudos prašytojų. Po Vokietijos teritoriją, be to, dar šlaistosi 300000 neregistruotų migrantų. Dauguma Vokietijoje kritikuoja Merkel už migracinę politiką, tačiau kanclerė Merkel atsisako ją keisti.

Šauksmas

Leave a Reply