Hansas Verneris Sinn: “Kiekvienas pabėgėlis mums kainuos daugiau nei 450,000 €”

Miuncheno Ekonominių tyrimų „Ifo“ instituto vadovas profesorius Hansas-Werneris Sinn  „piešia niūrų vaizdą išlaidų, atsirandančių dėl pabėgėlių krizės“, – praneša didžiausias Austrijos dienraštis Krone. Pagal finansų eksperto Bernd Raffelhüschen skaičiavimus Vokietijos „gerovės valstybei“ milijonas migrantų kainuos ne mažiau kaip 450 milijardus eurų. „Tai yra 450.000 eurų“ vienam atvykėliui. Pripažįstama, kad „galima tikėtis ir daug didesnių išlaidų“.

Jeder_Fluechtling_kostet_uns_mehr_als_450.000_Euro-Explodierende_Kosten-Story-498827_630x356px_c38d41f598e57444f31dbe5bb2ba894c__kosten-deutschland-s1260_jpg

Eksperto iš Freiburgo Bernd Raffelhüschen skaičiavimais milijonas pabėgėlių per savo gyvenimą  “Vokietijos gerovės valstybei” atneštų naudos 450 milijardais eurų mažiau, negu iš jos gautų. Be to, tai įvyktų tiktai tuo atveju, jeigu kiekvienas migrantas, kaip tik įmanoma greitai bus integruotas į Vokietijos darbo rinką. Ekspertas pripažįsta, kad tai mažai tikėtina ir Vokietijos išlaidos bus žymiai didesnės.

Problema – nepakankama kvalifikacija. Pagrindinis problema yra būtent tai, kad atvykstantys pabėgėliai yra labai blogai apmokyti. “Tai yra imigracijos fundamentali problema iš ekonominės perspektyvos”, konstatuoja ekspertas. Jau ir anksčiau nepakankama migrantų kvalifikacija buvo didžiausia problema. Nors imigrantų dalis Vokietijoje sudaro 7,3 procentus visų jos gyventojų, jie sudaro 25 procentų socialinės paramos gavėjų ir 18 procentų Hartz IV gavėjų. Vien tai rodo, kad pabėgėliai kainuoja kelis kartus daugiau, negu jie atneša naudos.

Profesorius Sinn pagyrė Austriją dėl sienų kontrolės. Jo nuomone, efektyvi Šengeno sienų kontrolė turi būti pagrindiniu prioritetu, tai turi būti „visos Europos sprendimas“, o „siaubingi skaičiai“ nuostolių dėl įvedamos sienų kontrolės ir „prekybos sutrikimų“ yra visiškai pervertinti.

Suomiai susiduria su tomis pačiomis problemomis.

Marti Silvenoinen, KP korespondentas iš Helsinkio, vakar pranešė, kad Suomijos teisingumo ministras Jari Lindstriom „nelauktai aptiko“, kad tarp prieglobsčio prašytojų gana daug neraštingų, ir įdarbinti juos bus sunku. Didžioji dalis šių atvykėlių jau pavasarį atsidurs darbo rinkoje. Pas juos pasibaigia karantinas ir jie papildys bedarbių armiją. Suomių valdininkai, atsakingi už imigrantų įdarbinimą „nelauktai“ padarė atradimą, kad dauguma pabėgėlių nemoka nei skaityti, nei rašyti ir juos įdarbinti bus praktiškai neįmanoma.

Paruošė Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply