Idiotams demokratinės visuomenės tradicijos negalioja

Ne Lietuvoje, žinoma, Vakarų Europoje buvo priimta, kad „prisidirbę“ valstybių vadovai už nesėkmes prisiimdavo atsakomybę ir pasitraukdavo iš pareigų. Tokios buvo iki pastarojo meto nerašytos demokratinės visuomenės taisyklės, ir jų Europos politikai laikėsi. ES vadovais skiriamiems „junkeriams“ šios taisyklės, pasirodo, nebegalioja. ES pradėjo byrėti, bet šitie Homo briuselicus idioticus (idiotas gr. – nuo visuomenės interesų atitrūkęs žmogus) net nesiruošia trauktis.

18649_e

Briuselio idiotai junkeriai net nesiruošia domėtis, ką mano europiečiai apie ES vykstančius degradacijos procesus. „Aš neturiu su tuo jokio reikalo. Pas mane nėra jokio noro vienokiu ar kitokiu mastu būti kritikuojamam tokio pobūdžio kritika“. Štai tokia arogancija tryško šitas „junkeris“ – buvęs valstybės gnomo, valstybės ofšoro – Liuksemburgo buvęs premjeras, paskui kurį sklido ne koks jo praeities darbų kvapas.

Jis nesiruošė už nieką teisintis, juo labiau trauktis iš pareigų, netgi mėgino atlikti Sofoklio tragedijos herojaus rolę pareikšdamas, kad padarė viską, kad išsaugoti Europos vienybę. „Aš tiesiog nematau logikos tokioje galvosenoje“, pasakė šis Briuselio Dzeusas smulkiems Briuselio Olimpo dievukams ir paprastiems mirtingiesiems, užkirsdamas galimybę bet kokiems klausimams apie asmeninę jo atsakomybę.

Britų referendumo išvakarėse Junkeris ne juokais užpykdė britus, pareikšdamas, kad net negalvoja apie jokią ES reformą – „pasilikite arba išeikite.“ Dar tada, Brexit išvakarėse, Britanijos justicijos sekretorius Michael Gove apgailestavo, kad Europos komisijos pirmininkas talkina euroskeptikams: „Kompanija už Europą paskutinėmis dienomis akcentavo tą momentą, kad Europos Sąjunga bus reformuota. Junkeris labai aiškiai davė suprasti, kad tai neįvyks“. Paradoksalu, kad iš karto po britų referendumo rezultatų paskelbimo eilės Europos valstybių lyderiai pareiškė, kad ES laukia kardinalios reformos.

Junkeris nekomentavo Brexit, bet Europos parlamento deputatui Nigel Farage, vienam iš Brexit šalininkų, jis pasakė: „Ką jūs čia darote?“. Tarytum Junkeris nežinotų, kad šis Britanijos atstovas turi išpirktą kelialapį į ES sanatoriją – Europos parlamentą, Britų tautos apmokėtą 12 milijardų Eurų per metus ir čia, Europarlamente, poilsiauja, kaip ir visi kiti ten suvežti poilsiautojai. Farage taip ir paskė: „ar nors vienas iš jūsų ką nors esate gyvenime padarę naudingo, ar esate patys sukūrę bent vieną darbo vietą“?

Suprantama, Briuselio „Dzeusas“ Junkeris – svarbiausias tarp Briuselio dievų-biurokratų (arba idiotų gr.) ir jo „tauta“ gyvena ant Olimpo kalno, Briuselio kabinetuose ir koridoriuose, o visi likusieji jo požiūriu yra žemės dulkės, smulkūs Briuselio dievų sotaus ir nerūpestingo gyvenimo kenkėjai. (Pamenat vieną kuprotą apsivogusį dievuką, kuriam visi Lietuvoje -„kirmėlynas“, „patvorinai“, „šumauja“ ir t.t.?)

O kokią rolę tarp Olimpo dievų atlieka simbolinis ES vadovas – Europos Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, kuris atsako už Europos vienybę politiniame lygmenyje? Sprendžiant iš to, kad jis nuolatos žiūrėdavo į Junkerio burną, kai šis kaip beždžionė (alkoholikas, o gal narkomanas?) kraipydavosi susitikimuose su valstybių vadovais, Tuskas Briuselyje tikrai ne Dzeusas (žiūr.video).

https://youtu.be/-hNqyzQMl7o

„Kas įvyko, tas įvyko, mes turime tęsti užsiiminėti savo reikalais“, – pasakė Donaldas Tuskas, tarytum nieko svarbaus ir neįvyko.

Tokią Tusko poziciją pasmerkė Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos atstovai, kurie „Višegrado grupės“ susitikimo metu pareikalavo, kad Tuskas, Formalus ES vadovas, prisiimtų atsakomybę už Brexit. „Tuskas tiesiogiai atsakingas už „Brexit“ ir privalo išnykti iš Europos politikos, – pareiškė Lenkijos valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ partijos pirmininkas Jaroslaw Kaczynski.– Šis samprotavimas liečia visą Europos komisiją jos dabartiniu pavidalu“.

Tik nieko, ponas Kačinski, čia nepadarysi, šitų liberastinių „Augijo arklidžių“ taip paprastai neišmėši, jos neišmėžiamos, jos taip sukonstruotos, o idiotai, jie ir Briuselyje – idiotai.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply