Interviu su Lietuvos patriotu

Šiandien dienraščio „Respublika“ interneto puslapyje skelbiamas interviu su Biržų meru V.Valkiūnu. „Biržų rajono meras V.Valkiūnas: kuo blogas projektas „Lietuva“?“

photo_for_gallery_1_21476479

Tai interviu, kurį verta perskaityti. Mero mintys artimos daugeliui lietuvių, mylinčių savo valstybę ir sunerimusių dėl jos naikinimo, dėl priverstinio kolonistų iš Afrikos ir Artimųjų Rytų vežimo į mūsų Tėvynę.

Į žurnalisto klausimą, kodėl nukabino ES vėliavą, meras atsakė:

Nukabinau ne šiandien ir ne vakar – gegužę ar birželį, tik kažkodėl paskelbė dabar ir užsipuolė: tu neišprusęs, tu grubus, tu nemokša, netoleruoji naujovių, tu nemodernus… Sakykit, ką aš bloga padariau? Įstatymas dar, ačiū Dievui, leidžia, nors nežinia, kas bus toliau. O kodėl ją užkabino? Kodėl pataikauja, bėga prieky garvežio, kodėl? Juk Lietuva neprijungta prie Europos Sąjungos. Vietoj ES vėliavos iškėliau Vytį, kas bandys nuimti, eis prieš Lietuvą, skandins jos valstybingumą. Kol kas laikausi. Ir prie kultūros centro iškėliau didelę Trispalvę, kurios ten niekada nebuvo. Gražu. Net iš turgaus matyti, kaip ji plevėsuoja. Daugiau Lietuvos Biržuose“.

Apie savo darbą Seime, Europos reikalų komitete meras papasakojo:

Į tą grupę buvo susibėgę proeuropietiškai, proimperiškai nusiteikę Seimo nariai, ir visada buvo balsuojama į vienus vartus. Pavojingiausias, mano nuomone, šiandien yra liberalanarchistinis sparnas, į kurį susimetę net iš skirtingų partijų Seimo nariai, kuriems Lietuva – tik geografinis dėmuo. Jų projektas yra globalus pasaulis be valstybingumo, be tautų, be identiteto, – tik minia vartotojų, aktyvių ciklo „pinigai – vartotojai- pinigai“ dalyvių. Jų tikslas – dar daugiau Europos Sąjungos, dar daugiau integracijos, dar mažiau Lietuvos. Ką reiškia daugiau? Išnykti, ištirpti Europos Sąjungoje, kuri veda į chaosą ir suirutę; tai liudija jos beviltiška politika vadinamųjų pabėgėlių, kuriuos aš vadinu kolonistais, atžvilgiu. Gal ten yra dešimt procentų pabėgėlių, o 90 proc. yra kolonistai naujakuriai. Jie nori kolonizuoti Europą. Jų civilizacijos kodas kitoks – jie nepakantūs, nekantrūs, agresyvūs; jie ateina ne prisitaikyti, o pritaikyti Europą savo reikmėms. Ar to mums reikia?“

Apie situaciją su nelegaliais migrantais Europoje V.Valkiūnas papasakojo:

Na, Europos Sąjungos vertybės jau yra degradavusios, galbūt apie jas kaip vertybes galėjome kalbėti iki šio amžiaus pradžios, paskui jos kaip tas vaisius sirpo sirpo, prisirpo, ėmė vysti, o dabar pūti. Kokios dar vertybės? Liberalizmas gali būti pateisinamas tik kaip alternatyva, kaip aštrių kampų sušvelninimas, gyvenimo lankstumas, bet iki ko dabar nusirideno Europa? Reklama, narkomanija, žmonių grobimas, homoseksualizmas, šeimos ir krikščionybės niekinimas, ištvirkimas kaip siekiamybė – tai vertybės? Visos jos vertybės melagingos ir sunku buvo tikėtis, kad jos nepagimdys chaoso, suirutės, kad teroristai be jokių kliūčių kirs jos sienas.

Kai bijoma likti be išmokų, reiškia, kad mes kaip narkomanai be pinigų dozės nebegalim išgyventi? Tai dar blogiau. Tiesa yra ta, kad mes mokam ES duoklę kasmet po pusę milijardo eurų. Mūsų mokesčių mokėtojų (kaip žinom, moka ne visi), galima sakyti, prakaitu ir krauju uždirbti pinigai atiduodami kaip alimentai, kaip tėvo skola Briuseliui, kuri kasmet vis didėjanti. Tie pinigai neadekvatūs tiems, kurie ateina kaip ES struktūrinių fondų parama, kuri, ne paslaptis, taškoma ir niekiniams projektams. Aš irgi nei pakartas, nei paleistas dėl kai kurių, gautų palikimu, jaučiuosi: mūsiškiai susigundė, kad dega europiniai pinigai, ir prikūrė greitų projektų, kuriuos teks kęsti kelerius metus ir, maža to, reklamuoti, kokie jie puikūs, viešinti per laikraščius, televiziją, lenteles laikyti matomose vietose, – juk 10 proc. projekto lėšų tam tikslui reikia skirti. Vieną dieną žiūriu, darbuotojų savivaldybėje – kaip iššluota, klausiu, kur, sako, konferencijoje streso tema. Kas leido, klausiu, tai čia, sako, buvusios valdžios sutartis. Tik per mėnesį mūsų rajone konferencijoms išmesti 26 tūkst. eurų. Visi kaip užhipnotizuoti, gavom paramą, gavom paramą, o kiek iššvaistoma be naudos, niekas neskaičiuoja. Ai, sako, čia ne mūsų pinigai, čia europiniai pinigai. Palaukit, 15 proc. niekinėms konferencijoms skirtų pinigų sudaro rajono biudžeto lėšos, ką jau kalbėti apie tai, kad šitie ištaškyti pinigai įskaitomi kaip parama Lietuvai. Apskritai, kas apskaičiavo, kiek dėl šitos paramos sukeltų statybinių medžiagų ir statybos įkainių nukentėjo tie, kurie jokios paramos negauna? Jei Biržams 5 milijonais eurų padidintų biudžetą, koks jis buvo 2008 metais, mums nereikėtų europinių pinigų, mes patys susitvarkytume. Bet kol perkūnas nenugriaudės, tol niekas nesiruošia keistis.

Kartoju, aš juos laikau kolonistais. Karo pabėgėlių atžvilgiu reikėtų įstatymo, pagal kurį šalis priimtų juos laikinai, kol jų tėvynėje vyksta karo veiksmai. Iš tikrųjų galima būtų priimti juos su sąlyga, kad karui pasibaigus jie padėkoję grįš namo, o mes važiuosim į svečius, o verslininkai investuos į jų valstybės ūkį, padėdami atkurti ekonomiką. Bet diduma šitų juk važiuoja kaip kolonistai! Ar mums reikia tų naujakurių? Jei reikia, paskelbkime: mums reikia tiek ir tiek naujakurių, ir tuo viskas būtų pasakyta. Save laikau racionaliu žmogumi, ir jei Vakarų Vokietijoje chaosas, nemanau, kad jo importas Lietuvai reikalingas. Iš mūsų tikimasi solidarumo ir dalijantis chaosu?”

Paklaustas, ar Lietuva yra nelegaliems migrantams traukos objektas, meras pasakė:

Matot, jie gal čia ir nevažiuotų, bet mūsiškiai nori juos priimti. Angela Merkel jau kartą pripažino, kad integruoti svetimtaučių nepavyko, ir vėl lipa ant to paties grėblio, – tokius politikus aš laikau nevykėliais. Bendravau su atsakingų už integraciją Švedijos tarnybų specialistais, jie, saugodami darbo vietas, tiesiai nepasako, bet leidžia suprasti, kad jiems irgi sunkiai sekasi šis procesas. Kas gyveno toje pačioje Švedijoje, matė, koks jis nevaisingas, kokia sistema nevykusi, bet kas atsisakys savo valia darbo vietų? Užtat kaip penktos kolonos eiliniai liaupsina ir liaupsins sistemą, nors ji ir pragaištinga jų valstybei.“

Pilnas interviu spausdinamas šios dienos „Respublikos“ tinklapyje.


Pilnas interviu spausdinamas šios dienos „Respublikos“ tinklapyje.

P.G.

Šauksmas

Leave a Reply