Įspūdingas karinis paradas Pekine

Drįstu teigti, kad tai įspūdingiausias pastarųjų dešimtmečių karinis paradas. Be idealios karių rikiuotės, žiūrovams buvo pademonstruota naujausia Kinijos karinė technika, dauguma kurios (85%) buvo parodyta pirmą kartą.

2b4f879fed5ff0Kariniame parade, kuris buvo skirtas Antrojo Pasaulinio karo pabaigai ir pergalei prieš japoniškus grobikus paminėti, dalyvavo 12 tūkstančių kariškių.

Parade dalyvavo ši nauja Kinijos technika: tankai 99A, amfibijos 05A, šarvuočiai 04A, savaeigiai 155 mm pabūklai 05A.

995113

Raketiniai kompleksai: operatyvinės-taktinės raketos DF-15B, strateginės sparnuotosios raketos DF-10A, vidutinio nuotolio balistinės raketos DF-16, DF-21D, DF-26, o taip pat tarpkontinentinės balistinės raketos DF-5B ir DF-31A.

995110

Kinų kariuomenė parado metu pademonstravo tolimo veikimo zenitinius kompleksus HJ-10, bepiločius orlaivius Yilong.

Virš Pekino skrido: naikintuvai-bombonešiai JH-7A, AVAKS tipo lėktuvai KJ-500, lėktuvnešių lėktuvai J-15.

995111

Svarbiausia strateginiu požiūriu Kinijos parado naujiena – raketa „lėktuvnešių žudikė“ „Dunfen-21D“. Raketos greitis viršija garso greitį 10 kartų ir ji negali būti sunaikinta jokiomis priešlėktuvinės gynybos priemonėmis. Veikimo nuotolis iki 1,5 tūkstančių kilometrų. Kinai neslepia, kad potencialūs šių raketų taikiniai yra JAV lėktuvnešių grupės.

Kinijos kariškiai nemirksi parado metu, kad žiūrovams negadinti įspūdžio. Rekordas nemirksėjus – beveik valanda. Dauguma užsienio karinių ekspertų, pamatę šį paradą, manau, liko nemirksėję dar ilgiau.

Kinija, sprendžiant iš progreso ginkluotės srityje, per artimiausią dešimtmetį aplenks JAV ir Rusiją. Tuo nereikia stebėtis, nes Kinijos aukštosios mokyklos paruošia per metus inžinierių 5 kartus daugiau negu JAV.

Matydamas tokią Kinijos karių rikiuotės darną, nejučia jų karių „karo šokį“ ėmiau lyginti su P.I.Čaikovskio „mažųjų gulbių šokiu“ iš baleto „Gulbių ežeras“. Man paradas buvo gražiau. O jums?

 

Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply