Italai nusprendė perkelti visą Afrikos žemyną į Europą

Aurimas Drižius

Iš tiesų neįtikėtina britų išmintis – jie laiku pabėgo iš skęstančio Europos Sąjungos laivo, kuris bando savo mokesčių mokėtojų sąskaita apgyvendinti ES Afrikos ir Azijos žemynus.

Šiandien paskelbta tokia naujiena: Prie Libijos krantų išgelbėti apie 6,5 tūkst. migrantų. AFP-BNS pranešė, kad apie 6,5 tūkst. migrantų pirmadienį buvo išgelbėti prie Libijos krantų, pranešė Italijos pakrančių apsaugos tarnyba po vienos iš labiausiai įtemptų operacijų Viduržemio jūroje.

Screen-Shot-2016-08-30-at-08.58.45-640x480

Vienos operacijos vaizdo įraše matomi apie 700 migrantų sausakimšame žvejybos laivelyje. Kai kurie tų gelbėjimosi liemenes dėvinčių žmonių šoko iš laivo į jūrą ir plaukė gelbėtojų link.

Tarp išgelbėtųjų buvo penkių dienų amžiaus kūdikis ir keli kiti mažyliai. Jis buvo išskraidintas sraigtasparniu į vieną Italijos ligoninę, nurodė nevyriausybinė organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF), dalyvavusi operacijose.

„Vadavietė koordinavo 40 gelbėjimo operacijų“ kartu su Italijos laivais, humanitarinėmis organizacijomis ir Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra „Frontex“, sakoma pakrančių sargybos „Twitter“ pranešime. Buvo išgelbėta iš viso apie 6,5 tūkst. žmonių.

Sekmadienį tame pačiame rajone buvo surinkta per 1,1 tūkst. migrantų.

Šiais metais į Italiją atvyko jau 112,5 tūkst. migrantų, nurodė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra. Jų buvo šiek tiek mažiau negu atvykėlių, užfiksuotų per tą patį laikotarpį praeitais metais.

Beveik visi šie migrantai kilę iš Vakarų ir Rytų Afrikos šalių. Jie dažnai masiškai išplaukia iš Libijos, kai jūra nurimsta ir pučia pietų vėjas, greitai nustumiantis laivus į tarptautinius vandenis.

Šiemet per pirmuosius šešis mėnesius Europą per Viduržemio jūrą pasiekė apie 204 tūkst. migrantų ir pabėgėlių, nurodė JT pabėgėlių reikalų agentūra, žemyne tęsiantis didžiausiai migracijos krizei nuo Antrojo pasaulinio karo“.

Šis pranešimas nepasako to, kas jau seniai nervuoja britus – užtenka pilnai juodaodžių sukiužusiai valčiai atsistumti nuo Afrikos krantų ir vienas raštingesnis pabėgėlis skambina pagalbos telefonu. Į pagalbą atskuba netoliese plaukiojantis Italijos pakrančių apsaugos laivai. Tiesa, britai sako, kad tokia praktika skatina afrikiečius sėsti į valtis ir plaukti į jūrą – ten juos būtinai paims italai ir atsigabens į savo gražiąją tėvynę. Tiesa, gelbėtojai kažkodėl neveža pabėgėlių atgal į Afriką, kuri dažnai būna už kelių šimtų metrų ar kilometrų, tačiau kažkodėl veža juos per visą Viduržemio jūrą šimtus kilometrų į Italiją ir Siciliją. Tada juos apgyvendina pabėgėlių stovyklose, iš kurių jie laisvai keliauja po visą ES, ir dažniausiai keliauja į Didžiąją Britaniją arba Švediją, nes girdėjo, kad ten didžiausios pašalpos. Anglai laiku susizgribo, balsavo už išstojimą iš tokio beprotnamio, kaip tolerantiškoji Europa, ir bando apsaugoti savo išorės sienas.

Todėl viso pasaulio padugnės buriasi tokiose stovyklose, kaip vadinamuose Kalė džiunglėse – iš ten sklinda nusikaltimų ir ligų epidemija, nes tolerantiškieji prancūzai niekaip negali tos problemos išspręsti. kas yra Kalė džiunglės, neseniai rašė mailonline:

  • The Jungle in Calais, France, is just 21 miles across the Channel from Kent
  • Migrants arrived at the ferry port when Tony Blair came to power in 1997
  • Many had made journeys from countries such as Iraq and Afghanistan

By SUE REID FOR THE DAILY MAIL

Laisvas laikraštis

Leave a Reply