Jakovas Kedmi apie padėtį Sirijoje

Jakovas Kedmi, buvęs Izraelio „Nativ“ žvalgybos šefas, pasakoja apie padėtį Sirijoje, Rusijos kariuomenės išvedimo aplinkybes ir pasekmes.

maxresdefault (1)

 

Jakovas Kedmi Izraelio televizijos „Iton tv“ laidoje pasakė:

Rusijos kariuomenė išvedimas buvo greitas, bet nebuvo nelauktas. Rusijos Generalinis štabas prieš operacijos pradžią skelbė, kad operacija užtruks 2-3 mėnesius ir per tą laiką Sirų kariuomenei pavyks pasiekti persilaužimą kare ir išeiti į tą lygį, kada jie patys galės pribaigti priešą.

Tai, kad tai užsitęsė, kare dažnai taip būna. Buvo neįvertinta Sirijos armija. Paaiškėjo, kad jos vertinimai buvo paaukštinti, o teroristų grupuočių – sumažinti, negu iš tikrųjų buvo.

Iš esmės, jie buvo teisūs. Lūžis karo veiksmuose tapo aiškus jau prieš mėnesį. Ką galvojo padaryti per du mėnesius, padarė per keturis.

Anksčiau buvo 12 vietų, kur vyksta mūšiai – dabar 6. Taikos pasekoje skrydžių sumažėjo 2/3. Sirijos pajėgos, Rusijai padedant, jau sugeba vykdyti 30-35 oro skrydžius per parą.

Rusija palieka dalį lėktuvų, kurie padės Sirams.

Pagrindinis Rusijos tikslas buvo laivyno bazės Tartuso uoste įsteigimas, jis ir liko. Bazę iš oro dengia lėktuvai SU 30 ir Su 35. Šie lėktuvai užtikrina pranašumą ore. Plius 20 nepilotuojamų lėktuvų, RLS, trukdžių sistemos, S-300, S-400, sistemos „Pancir“ ir kiek mažiau bataliono specialaus dalinio karių.

Jų likusios pajėgos atitinka užduotį. Tai pajėgos, kurių gali prireikti Sirijos armijai. Kas buvo neefektyvu – išvežė. Sirijos artilerijos ir sraigtasparnių pilnai pakanka.

Taika buvo reikalinga, kad išgelbėti „opoziciją“ nuo sunaikinimo.

Tie kas manė suskaldyti Siriją, tai svajonės. Mums naudinga, kad Sirija būtų pasaulietinė ir neleisti teroristinių organizacijų į Izraelio pasienį. Rusija tai supranta ir tai neįeina į Rusijos interesus. Pas mus nėra jokių interesų prieštaravimų su Rusija.

Šauksmas

Leave a Reply