Jakovas Kedmi: „JAV serga politiniu daltonizmu“

Izraelio televizijos Iton-tv laidoje „Dienos tema“ (2016.02.01), kalbėdamas apie JAV politiką Artimuosiuose Rytuose, buvęs Izraelio žvalgybos Rytų Europai “Nativ” vadovas Jakovas Kedmi pasakė, kad „JAV serga politiniu daltonizmu“. O kokia liga serga mūsų politikai, politiniai apžvalgininkai, kurie aklai seka iš paskos „amerikiečių daltonikams“, o Lietuvos valstybės politiką grindžia ne nacionaliniais interesais, bet užsienio daltonizmu?

maxresdefault (1)

 

Vizito Graikijoje metu Izraelio gynybos ministras Moše Jaalon (‏משה יעלון‏‎‎) spaudos konferencijoje pasakė: „Jau labai, labai ilgą laiką IVIL (Islamo valstybė Irakas ir Levanta) mėgaujasi turkiškais pinigais gautais už parduotą naftą. Aš tikiuosi, kad tai bus nutraukta“. „Tai Turkijos reikalas, Turkijos vyriausybės, Turkijos vadovybės, kad išspręsti šį klausimą, ar jie nori nors kažkaip bendradarbiauti kovoje prieš terorizmą? Router pranešė, kad Izraelio ministras be to sukritikavo Turkijos valdžią už tai, kad ji „leidžia džichadistams kursuoti tarp Europos, Sirijos ir Irako, ir būti Europos teroristinės infrastruktūros dalimi“.

Paklaustas, ką mano apie JAV valstybės departamento pareiškimą dėl Izraelio gynybos ministro kritikos Turkijos valdžiai, apie jo pasisakymą, kad JAV valstybės departamentas „nesutinka su tokiu vertinimu, nes neturi įkalčių, kurie įrodo šį nusikaltimą“, Jakovas Kedmi pasakė:

„Tikriausiai pas amerikiečių administraciją ir žvalgybos tarnybas yra savotiška daltonizmo forma. Kada Irake nėra ginklų, jie juos mato, ir įrodo, o kada visi, išskyrus eskimus, žino, kad Turkija iš IVIL (Islamo valstybė Irakas ir Levanta) perka naftą, tada nemato. O kas dar gali pirkti? Kur ji eina? Nafta, kuri eina iki Turkijos sienos į ją nepatenka? O kur ji eina? Kas perka IVIL naftą? Irakas parduoda?

Kas vyksta Rusijoje jie viską žino, o kada Saudo Arabijoje kapoja galvas, jie šito nemato, negirdėjo. Sako, kad tikslių duomenų nėra, kiek galvų nukirsta duomenų nėra.

Tai vienas iš niekšingiausių bruožų, kuris yra tarptautinėje politikoje abelnai ir amerikietiškoje konkrečiai. Jeigu svoločius, bet savo. Mums reikalingi turkai ir mes nieko nedarysime, nes nepastebėsime, kad turkai bombarduoja kurdus. Nepastebime ir viskas. Gal Rusija bombarduoja vargšus kurdus? Gal Sirai skrenda bombarduoti į Turkiją kurdus? Visas normas politinio trumparegiškumo amerikiečiai senai sumušė. Jie nepastebi prorusiškų demonstracijų Kijeve. To nėra. Niekada nepastebėdavo. Jie turi politikoje daltonizmą. Kas balta, pas juos – juoda, kas juoda, pas juos -balta. O dalies spalvų jie visai nemato. Į tai žiūrėti rimtai nėra prasmės.

Kuo skiriasi mūsų karo ministras? Jis nesivaržo kalbėti teisybės, ką jis galvoja, nesiskaitydamas su politkorektiškumu. Jis buvo Graikijoje, o Graikija – geriausias Turkijos „draugas“, po armėnų. Todėl, ką jis pasakė Graikijoje buvo natūralu. Jis pasakė absoliučią teisybę. O amerikiečiai išsisukinės, jie dar ilgai išsisukinės, kai prasidės konfliktas tarp turkų ir kurdų, daug rimtesnis. Tada jie išsisukinės, taip kaip jie dabar išsisukinėja, norėdami pristatyti legitimia opozicija „Brolius musulmonus“. Jeigu pridengia juos, kodėl nedengia Hamas, kodėl nedengti jų. Tai vienas ir tas pats. Jeigu Broliai musulmonai – legitimi opozicija, tai ir Hamas legitimi opozicija.”

Lietuvoje LRT nemiros pumprickaitės Jakovą Kedmi apšautų “Kremliaus ruporu”ar “Kremliaus agentu”, bet jam pasisekė, jis Lietuvoje negyvena.

Petras Gulbinskas

Leave a Reply