JAV turi Betmeną, Rusija Gynėjus, o Lietuva pamiršo net Skomantą

Kodėl Lietuva neturi superherojaus? JAV jų daug. Betmenas, Supermenas, iksmenai ir kt.

Rusija sukūrė Gynėjus:

skomantas-atpildo-streleO kodėl Lietuva, ypač patriotiškiausia partija, kurios reklaminiai filmai jau tokie nesupermeniški, kad koktu, negalėtų sukurti, pavyzdžiui, filmo apie Skomantą?

Skomanto knygų serija, pradėta rašytojo Kazio Almeno, yra apysakos apie XIII a. žemaičių didikų šeimos nuotykius. Kaip teigia vikipedija, idėja sukurti tokius pasakojimus kilo norint sukurti lietuvai herojinį epą, kurio lietuviai niekad neturėjo. Visas pasakojimas yra glaudžiai susijęs su tikrais įvykiais tuometinėje Lietuvoje.

Knygose pasakojami žemaičių rikio Žybarto ir jo žmonos Medeinos 5 vaikų – Daubaro, Jundos, Uvio, Einiaus ir Gailės – nuotykiai. Svarbiausias daugelio serijos knygų veikėjas – Uvis.

Pasakojimai ne tik apima įvairius Lietuvos regionus, bet ir Latvijos, Rusijos, kitų tautų žemes, su kuriomis Lietuvos ir Žemaitijos gentys XIII a. kovojo ir prekiavo.

Tad kodėl Lietuvos kino kūrėjai tesugeba sukurti filmą apie auksinę subinę Tadą Blindą, katras tebuvo plėšikėlis, joks ten herojus? Kur filmas apie Žalgirio mūšį? Jei epo neturėjome anksčiau, gal laikas jį sukurti bent dabar?

ekspertai.eu

Leave a Reply