Joseph Hirt kelis dešimtmečius melavo, kad yra buvęs Osvencimo kaliniu ir net tapo nacių nusikaltimų „liudininku“ teismuose

91 metų Adamstauno mieto, Pensylvania gyventojas Joseph Hirt daugiau negu 20 metų melavo, kad yra buvęs Osvencimo kaliniu ir net tapo nacių nusikaltimų „liudininku“ teismuose, apie tai pranešė CBS. Amerikietis ant rankos buvo ištatuiravęs svetimą Osvencimo koncentracijos stovyklos kalinio numerį. Joseph Hirt buvo demaskuotas ir po to viešai prisipažino melavęs. Jis kelis dešimtmečius skaitė viešas paskaitas apie mirties stovyklą, pasiremdamas „asmeniniais“ įspūdžiais.

0915611e1d5f4ebd8cbcf78fba4d70b8

Senas melagis, su kelių dešimtmečių melagystės stažu, pasiteisino: „Aš nebuvau ten belaisviu. Aš nenorėjau menkinti reikšmę įvykių, kurie iš tikrųjų ten vyko, melagingai tvirtindamas, kad buvau šių įvykių dalyviu“.

Apsimetėlį „liudininką“ demaskavo istorijos mokytojas iš Turino (Niujorko valstija) Andrew Reid.

Raid kartu su savo studentais atliko tyrimą ir nustatė, kad eilė Joseph Hirt biografijos faktų skiriasi nuo jo viešų pareiškimų. Vienas iš tokių faktų – kalinio numeris ant jo kūno, kuris priklausė kitam Osvencimo mirties stovyklos kaliniui.

Raid pranešė 25 puslapių apimties laiške apie savo tyrimą visoms MIP, kurios buvo rašiusios apie Joseph Hirt, kaip apie koncentracijos stovyklos kalinį.

Įdomu, kiek iš viso buvo tokių holokausto liudininkų? Gal dėl jų liudijimų aukų skaičius iki šių dienos nuolatos didėja, o dujų kameros atsirado net ten, kur jų karo metu nebuvo? Kitas klausima: ko verta JAV žiniasklaidos platinama „informacija“?

A.L.

Šauksmas

Leave a Reply