Ką gi mes darytume be Putino?

Print Friendly, PDF & Email

„Jeigu Vladimiras Putinas neegzistuotų – jį reikėtų išgalvoti. Europos interesų labui, suprantama“, – tvirtina austrų laikraščio apžvalgininkas Die Presse Eduard Steiner. „Nė vienas kitas politikas praeityje taip atvirai nenurodydavo Europai jo silpnybių“, – sakoma straipsnyje.

„Putinas darė tai ne todėl, kad jis kietas, o todėl, kad jis stengiasi palįsti į patį mažiausią įskilimą priešininko kūne, kad suplėšyti jį iš vidaus, – rašo žurnalistas. – Pasinaudojimas savo priešininkų silpnybėmis nelaikoma Kremliuje, kaip ir dziudo – kažkuo gėdingu. O jau su dziudo, Putinas susipažinęs gerai“.

put940

Putinas niekada ypatingai neslėpė, kad jo priešininku iš tiesų yra ES. „Šioje vietoje reikėtų ypač pabrėžti: ne atskiros ES valstybės – su jomis jis visada rasdavo bendrą kalbą. O būtent ES kaip vieninga struktūra, esanti Putinui kaip krislas akyje, kadangi vieninga ES buvo pakankamai galima konkuruoti su Rusija“.

„Tačiau Putino apskaičiavimai nepasitvirtino, – daro prielaidą autorius: – kuo labiau Putinas norėjo susilpninti savo europietiškąjį sparingo partnerį, tuo tas darėsi stipresnis“. Pavyzdžiui, Maskvos bandymas neprileisti vieningos ES politikos energetikos srityje, preferencijų pagalba atskiroms ES šalims atvedė prie visiškai priešingo rezultato.

Siekis nutraukti dujų tiekimo Ukrainai diversifikacijos projektus per reversinį tiekimą iš Europos šalių, taip pat nepasisekė ir „Gazpromui“ apsisuko daugiamilijardiniais nuostoliais, o dujos į Ukrainą vis tiek tiekiamos.

„Dėl šios priežasties nevertėtų apskelbti Putino konstruktyviu ir nesutaikomu ES politikos priešininku“, – mano Štaineris. Bet, jeigu jau Putiną Vakaruose vadina „naujuoju rusų šėtonu, tai šioje vietoje galima, truputį pakeitus eilutes iš Getės „Fausto“, pasakyti: „Jis dalis tos jėgos, kuri amžinai nori blogio ir retkarčiais sukuria gėrį“. Pats to nenorėdamas, – prideda autorius.

(„Die Presse“, Austrija)

sarmatas.lt

Šauksmas

Leave a Reply