Kalėdinis Čekijos prezidento Milošo Zemano sveikinimas: Migracijos krizė Europoje – „organizuotas įsiveržimas“

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas Kalėdų proga kreipdamasis į bendrapiliečius griežtai sukritikavo politikus, kurie sąmoningai stengiasi sumažinti nelegalios migracijos problemą Europoje. Jis pasakė, kad migracijos banga į Europą yra „organizuotas įsiveržimas“ (1, 2).

1056911301

Be to, Čekijos prezidentas perspėjo dėl migracijos bangos stiprėjimo ir dėl svetimos europinei kultūrai islamo ideologijos. „ Aš kai kada atrodau kaip Kasandra, perspėjančia neįsileisti arklį į miestą… Bet aš giliai įsitikinęs, kad tai, kam mes priešinamės, yra organizuotas įsiveržimas, bet jokiu būdu ne spontaniškas pabėgėlių persikėlimas“.

Čekijos prezidento žodžiais, didelę dalį atvykstančių į Europą nelegalių migrantų sudaro jauni vyrai be šeimų. “Kodėl šie vyrai neima į rankas ginklų ir neina kovoti už laisvę savo valstybių prieš „Islamo valstybę“ .Jų pabėgimas objektyviai stiprina IV “, – pasakė Zemanas.

1243075618

Savo kalboje Zemanas vėl sukritikavo politikus, mažinančius nelegalios migracijos problemą Europoje, tame skaičiuje Čekijos, išeinančius į aikštes su plakatais, skirtais pabėgėliams: „Čekija-mūsų ir jūsų valstybė“ ir „Čekija atvira visiems“.

Čekija – tai mūsų valstybė ir ji negali būti visiems“, – pasakė Zemanas.

Gruodžio 10 Frontex pranešė, kad ES išorines sienas kirto 1,2 milijono nelegalių migrantų. Tuo pačiu Frontex neteikia jokių vertinimų dėl to, kiek sienų kirtimo atvejų galėjo likti neužfiksuoti pasienio tarnybų. Eurokomisija pareiškė, kad ЕS  susidūrė  su stambiausia migracine krize nuo Antrojo pasaulinio karo.

Europos komisija skaito, kad į Europą iki kitų metų pabaigos gali  atsikraustyti dar 3 milijonai migrantų.

Tenka tik apgailestauti, kad mes neturime savo Zemano, kad Lietuvos valdantieji išduoda valstybės interesus, tarnauja Lietuvai priešiškoms jėgoms, griaunančioms mūsų valstybę, šeimas, kultūrą, papročius.

Paruošė Petras Gulbinskas

Šauksmas

 


 

 

Leave a Reply