Kas užmokės už pabėgėlius?

Aštrėja Vokietijos žemių ginčas su federaliniu centru dėl migracijos krizės finansavimo: miestams ir komūnoms nepakaks tų milijardų, kuriuos pasiruošusi skirti federacija.

-и Шойбле

Migracijos krizės finansavimo klausimas aštrina nesutarimus tarp federalinių žemių finansų ministrų ir Federalinės finansų ministerijos vadovo Volfgangu Šoiblė (Wolfgang Schäuble). Šoiblė skaito, kad 93,5 milijardai eurų penkiems metams yra pakankama kompensacija federalinėms žemėms už migrantų išlaikymą. Berlyno senatorius finansų klausimams Matthias Kollatz-Ahnen pavadino tokį skaičiavimą „suktu ėjimu“: „Galima mėginti įvardinti tokią sumą, bet ją vertinti rimtai neverta. Šis skaičius nėra normali bazė pradėti deryboms“.

Praeitais metais per patį imigracijos įkarštį federacija pažadėjo perimti federalinių žemių išlaidas ir skirti už kiekvieną pabėgėlį po 670 eurų per mėnesį. Berlyno senatorius, kurio žinyba reguliariai lygina realias išlaidas su pažadėta kompensacija tvirtina – šios sumos vienam žmogui nepakanka dabar ir nepakako niekada. „Iš pradžių vieno žmogaus priėmimui tenka išleisti tūkstantį eurų per mėnesį, vėliau, kada atvykėliai ima dalyvauti integracijos renginiuose, išlaidos pasiekia 1150 eurų per mėnesį“, – sako Matthias Kollatz-Ahnen. Kai ką pavyksta žemėms sutaupyti, bet kiti faktoriai – konkrečiai, antplūdis į Vokietiją vienišų nepilnamečių – savo ruožtu padidina išlaidas: visumoje skaičius 1150 eurų vienam pabėgėliui lieka stabiliu.

Šauksmas

 

Leave a Reply