Kazimieras Juraitis. Gegužės 8-oji ar 9-oji ? (video)

Print Friendly, PDF & Email

PRAEITOS SAVAITĖS ĮVYKIŲ APŽVALGA

Pagrindiniai praėjusios savaitės įvykiai sukosi apie Antrojo Pasaulinio karo pabaigą. Tiksliau, apie konkrečią datą, kada gi šią dieną švęsti: gegužės 8 -ą ar 9-ą? Ir kur švęsti?

Kaip pasiūlė viena nuotaikinga skaitytoja – raskite šiuose dviejuose reportažuose 10 skirtumų.

Pirmame – oficialus Lietuvos vyriausybės Antrojo Pasaulinio karo aukų pagerbimas gegužės 8-ą, 13 valandą Antakalnio kapinėse. Prieš tai, 12 val., Lietuvos prezidentė kartu su vyriausybe vainiką padėjoDSC01063 ant Armijos Krajovos paminklo Paneriuose.  Gana skandalingas aktas, turint omenyje, kad Armija Krajova simbolizuoja Vilniaus krašto priklausomybę Lenkijai. Į Antakalnio kapines prezidentė vykti nepanoro.

 Antrame videoreportaže – neoficialus Pergalės dienos minėjimas sekančią dieną karių kapinėse Antakalnyje.

00000_3210Kaip ir kiekvienais metais, didžiulis Pergalės dienos šventimas vyko gegužės 9 -ą dieną Klaipėdoje. Skirtingai nuo kitų metų, šįmet švenčiančių klaipėdiečių nepasveikino miesto valdžia.

klaipeda geguzes 9

Didžiosios Europos valstybės paminėti šios dienos susirinko Maskvoje. Lietuva atstovų į ten nesiuntė, nes, pasak Linkevičiaus „Lietuvai ši pergalė neatnešė išlaisvinimo, o sąlygojo 200 tūkst. žmonių tremtį į Sibirą. Mes nemanome, kad turime be jokių išlygų priimti šitą datą kaip vienareikšmišką pergalę. Tai, kas atėjo po tos pergalės, ne visiems reiškė išlaisvinimą“.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/1945-uju-geguzes-9-oji-ar-lietuva-turi-ka-svesti-maskvoje.d?id=67821754#ixzz3ZslmJApe

Jeigu ministras būtų nuoseklus, tai TSRS subyrėjimą ir ypač stojimą į Europos Sąjungą taip pat turėtų prilyginti gedului, nes įvairiais duomenimis, per 25 metus iš Lietuvos emigravo nuo 700 tūkstančių iki 1 mln. žmonių. Šie žmonės taip pat ne visi išvažiavo “išlaisvinti”. Daugeliui tą išvažiavimą galima prilyginti savanoriškai tremčiai.

Lietuva gyvena laikus, kada sprendžiamas jos, kaip valstybės, likimas apskritai. Bėgdami nuo Rusijos, įstojome į Europos Sąjungą. Manėme, kad tai ekonominė sąjunga, atversianti mums rinkas. O iš tiesų atlapojome savo šalies duris, per kurias išgarmėjo lietuviška pramonė, įvirto svetimas kapitalas, iš Lietuvos šeimininkų pavirtome samdiniais. Dabar gi, kad būtume laimingi samdiniai, o ne baudžiauninkai, mums bando ištrinti bet kokius gerus atsiminimus apie TSRS ir ypač rusus.

Žmonės be savo istorijos pavirsta banda, kuri į “tautos” sąvoką pretenduoti niekaip negali. Į mūsų istoriją įeina ir gegužės 9-oji.

 Šią dieną viešoje erdvėje vienas iš nedaugelio plačiau aprašė signataras Zigmas Vaišvila. Jis priminė, kad gegužės 9- ąją Stalinas pasirašė Vokietijos kapituliacijos aktą, nes išvakarėse į šio akto pasirašymą TSRS sąjungininkai nepakvietė. Ar ši istorija mums nieko neprimena? Signataras Lietuvą prilygino šunyčiams, kurie loja, kaip šeimininkui patinka.

http://sauksmas.lt/zigmas-vaisvila-lietuva-nusipelne-tik-suneko-vaidmens.html

Ką apie gegužės 9 –ą kalba didelės šalys, kurios pačios pretenduoja būti ES šeimininkais?

Zhukov_reads_capitulation_actAnglų visuomeninė enciklopedija Wikipedija pasakoja, kad kapituliacijos paktas buvo pasirašytas gegužės 7-ą 23:01, o įsigaliojo gegužės 8-ą. Ir priedo pasakoja, kaip ir kodėl Stalinas pasiuntė maršalą Žukovą šį aktą pasirašyti gegužės 9-ą.

Vokiečių Wikipedija , tik kitais žodžiais, atpasakoja šią istoriją, ir priduria, kad šią dieną daugelis buvusio Rytų bloko šalių švenčia kaip Pergalės dieną. Taigi ir viena, ir kita enciklopedija pasakoja istoriją, jos aplinkybes.

Ką sako lietuviai? 1945 – Pasirašytas nacistinės Vokietijos kapituliacinis paktas. Daugumoje buvusių Sovietų Sąjungos šalių minima kaip Pergalės diena.

Ar jums toks pateikimas panašus į istoriją? Greičiau – kaip nemalonus faktas. Ir dar išdarkoma lietuvių kalba, žodį “tarybos” pateikiant rusiška “sovietų” versija. Norint darkyti nuosekliai, tuomet reiktų sakyti “sovietų sojuzas”. Kodėl taip niekinama istorija? Juk tai – mūsų praeitis. Nežinosim praeities – neturėsim ateities.

Ar visa lietuviškoji divizija, kuri didvyriškai kovėsi prieš fašizmą, jau tapo nemaloniu prisiminimu, nes kovėsi petys į petį su rusais? Ar įvykiai taip pateikiami todėl, kad Vikipedijos administravimą koordinuoja nepelno organizacija „Wikipedia Foundation“, įsikūrusi JAV, ar tiesiog todėl, jog mes – šunyčiai?

Ko laukti ateinančią savaitę?

Ogi turėtume sužinoti, kiek imigrantų savanoriškai norime priimti į Lietuvą. Gegužės 13 dieną Europarlamentas turėtų pranešti tikslius skaičius

http://ru.euronews.com/2015/04/29/meps-want-eu-wide-asylum-quotas/

Kol valdžia mums neprivežė imigrantų kaip Belgijoj, kur virš pusės naujagimių sudaro nevietinių gyventojų vaikai, branginkime savo tautos atmintį. Tegu valdžia švenčia savo šventę gegužės 8-ąją, o tauta gali švęsti, kaip jai patinka. Nebūkime šunyčiais.

Šauksmas

Leave a Reply