KIJEVAS UŽMINAVO TILTUS KRYMO PASIENYJE

Print Friendly, PDF & Email

Du tiltai per Čongaro sąsiaurį, skiriantį Krymo ir Čongaro pusiasalius, buvo užminuoti. 2015 m. vasario 15 dieną šį faktą užfiksavo rusų pasieniečiai.

Buvo užminuotas tiek senas nenaudojamas tiltas, tiek veikiantis. Pasak Rusijos Federalinės Saugumo Tarnybos atstovo spaudai, po tilto atramomis buvo rastos 42 medinės dėžės su prijungtais laidais, kurie vedė Ukrainos karinio dalinio dislokacjos vietos link.

Atkreipiamas ypatingas dėmesys į tai, kad minavimo metu Ukrainos kariškiai nebuvo sustabdę nei transporto priemonių, nei pėsčiųjų eismo.

Nuo 2015-ųjų metų kovo 1 dienos Kijevas sugriežtino rusų įvažiavimą į Ukrainą. Dabar reikia turėti užsienio piliečio pasą. Tačiau ir turint jį atsiranda problemų pasienyje.

Nuo 2015-ųjų metų balandžio Ukraina faktiškai uždraudė įvažiuoti į šalį šaukiamojo amžiaus Rusijos piliečiams. O dabar net 16-60 metų amžiaus moterims kirsti sieną ne taip paprasta. Tam reikalingas notaro patvirtintas kvietimas, reikia turėti grynųjų, pagal dolerio kursą- 600 dolerių parai.

Iki tol Ukraina uždarė 23 pasienio kontrolės punktus penkiose pasienio srityse. Dabar žmonės priversti gaišti laiką, nors anksčiau galėdavo kirsti sieną po keletą kartų per dieną.

Valdžia aiškina, kad taip užtikrinamas saugumas, nors iš tikrųjų taip tik apsunkinamas gyvenimas ne tik žmonėms iš Rusijos pusės, bet ir saviems piliečiams. Būtent pasienio vietovėse daugiausia gyvena maišytos šeimos, kurios dabar atsidūrė skirtingose spygliuotos vielos užtvaros pusėse.

Šaltiniai:

Šauksmas

Pastaba. Įdomu, kodėl praneša tik dabar, t.y. praėjus jau daugiau kaip dviems savaitėms? Šauksmo redakcija prašo pasidalinti pamąstymais.

Leave a Reply