Kviečiame atvykti, arba pabėgėliams įeiti draudžiama: griaunanti ES migracijos politika

Rimtą susirūpinimą ES ir Turkijos susitarimu dėl pabėgėlių pareiškė Dalia Grybauskaitė. Jos nuomone, šis susitarimas yra “ties tarptautinės teisės riba”. Gerai, kad mūsų prezidentė turi nuomonę, ji viena iš nedaugelio nuomonę turinčių, kitų ES atstovų nuomonė migracijos klausimu yra panaši į vėtrungę ir keičiasi tos pačios dienos bėgyje. ES vieni migrantus kviečia, kiti uždaro sienas, o didžiausi pokštininkai – migrantus kviečia ir nuo jų ginasi tuo pačiu metu.

Albaniens_Mafia_lotst_Fluechtlinge_nun_ueber_Adria-Millionen_investiert-Story-501145_630x356px_43f008a5c1a4e0bfefaef1f9e7853cd4__fluechtlinge-schnellboote-s1260_jpg

DW rašo, kad šiandien Briuselyje, prieš prasidedant ES ir Turkijos susitikimui, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo suplanuotą sutartį tarp ES ir Turkijos dėl nelegalių migrantų readmisijos. Jos nuomone, siūloma pasirašyti sutartis „labai sudėtinga“, „sunkai įgyvendinama“ ir yra „ties tarptautinės teisės riba“.

Kipras kategoriškai atsisako pasirašyti šią sutartį dėl neišspręstų teritorinių problemų su Turkija, o Olandijos premjeras Markas Riutte tvirtina, kad sutartį galima „pastatyti ant juridinio pagrindo“. Kokie žmonių mainų, pažeidžiant tarptautinę teisę, „juridiniai pagrindai“ Olandijos premjeras nepasakė, nes vargu ar supranta ką kalba. ES lyderiai nuolatos pažeidžia galiojančius ES Dublino ir Šengeno susitarimus, įsileidžia milijonus nelegalių migrantų, kodėl jiems turėtų rūpėti tarptautinė teisė?

Anissa Naouai laida In the Now

Laidos „In the Now“ vedėja Anissa Naouai sako:

Europos politikai jau metai negali rasti išeities iš susidariusios ES migracijos krizės. Angelos Merkel pasiūlyta atvirų durų politika patyrė fiasko, ir dabar durys prieš pabėgėlius, atrodo, užsidaro.

Nuo tada, kai pabėgėlių krizė Europoje tapo nekontroliuojama, praėjo beveik metai. Europos lyderiai patyrė fiasko ir ėmė žaisti į politiką.

„Prezidentas Asadas turi suprasti: atėjo pereinamosios vyriausybės laikas, o jam laikas palikti postą“, – pareiškė Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas.

„Vieną galima pasakyti su įsitikinimu: Bašaro Asado režimas ilgai neišsilaikys“, – pažymėjo Prancūzijos lyderis Fransua Olandas.

„Sirijoje turi įvykti perėjimas prie taikios demokratijos“, – pabrėžė Vyriausia atstovė Europos Sąjungos užsienio reikalams ir saugumo politikai Katrin Ešton.

To rezultate Sirijos tauta nepakeliamai kenčia. Kenčia ir Europos gyventojai. Lyderiai kalba, kad jie turi planą.

Bet vietoje suderintų veiksmų mes matome klaidą po klaidos. Jie nenuoseklūs savo poelgiuose, o jų „vertingumas“ tikrovėje yra niekalu. Iš pradžių jie kalba „Sveiki atvykę“, stato pabėgėlių priėmimo centrus, demonstruodami dalyvavimą…

„Įsivaizduokite sau akimirkai, savo vaiką jų vietoje“, – kvietė vadovas Žanas Klodas Junkeris.

„Britanija neša moralinę atsakomybę už pagalbos suteikimą pabėgėliams “, – tikino Kameronas.

O po to jie stato užtvaras, naudoja ginklus, griauna palapines ir vaiko demonstrantus.

Apsimeta silpnais, tuo metu kai reikia susikaupti ir sukurti bendrą, nepriklausomą, vieningą politiką, kad ištaisyti padarytas klaidas. Kas turi įvykti, prieš tai kai viskas iširs?

c1fa5e90a02aa6923f0c30f9e705dc2c__fluechtlinge-schnellboote_2-s1260_jpg_1388181_470

Albanų mafijos verslas klesti.

Po Balkanų maršruto uždarymo mafija jau ieško naujų maršrutų nelegalių migrantų srautui.

Austrų dienraščiui Krone tapo žinoma iš Austrijos vyriausybės šaltinių, kad albanų mafija jau investavo milijonus eurų į nelegalių migrantų gabenimo į Italiją industriją. Austrija jau ruošiasi migrantų antplūdžiui Italijos maršrutu.

Šiandien Dalia Grybauskaitė Briuselyje pasakė: „Sumažinus srautus per šį Turkijos ir Graikijos kelią mes, be jokios abejonės, turbūt turėsime pripažinti, kad padidinome tikimybę, kad kiti keliai taip pat bus pradėti naudoti“.

Ponia prezidentė pavėlavo, kiti maršrutai jau sėkmingai naudojami.

NATO laivynas Viduržemio jūroje, kol kas, nevykdo jokios ES apsaugos funkcijos, o operacijoje dalyvaujantiems 4 Vokietijos laivams net duotas slaptas nurodymas gabenti migrantus ne atgal į Turkiją, o į Graikiją.

Griaunanti ES migracijos politika tęsiasi ir mažai pragiedrulių ES vadovų galvose.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply