Laisvo žodžio laidojimas Lietuvoje

Print Friendly, PDF & Email

Socialistinio Liaudies Fronto pareiškimas ir pranešimas spaudai

2015 metų kovo 19 dieną Lietuvos valdžios specialiosios tarnybos atliko kratas Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių regionuose gyvenančių žinomų visuomenės veikėjų namuose. Ankstų ketvirtadienio rytą kratas atliekantys pareigūnai apsilankė G. Grabausko. M. Bartašiūnaitės, J. Valiukėno, K. Juraičio, V. Lekstučio, Ž. Razmino ir kitų nesisteminės opozicijos veikėjų namuose.
Tyrimą dėl galimos šių piliečių antikonstitucinės veiklos atlieka Klaipėdos apygardos prokuratūra. Kaip teigia jos atstovas, šis ikiteisminis tyrimas atliekamas todėl, kad šiame regione buvo išplatinta daugiausia proklamacijų, kuriomis raginama burtis į grupes ir eiti prieš Lietuvos valdžią, prieš narystę tarptautinėse organizacijose – NATO ir ES, prieš JAV.

humanProkuratūra teigia įtarianti, kad šie teiginiai – tai „prorusiška propaganda ir jos skleidėjus jungia konkretūs saitai – galbūt ir finansiniai.“
Taip pat neatmetama, kad tyrimo eigoje įtarimai gali būti perkvalifikuoti į kitus – dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, viešus raginimus smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, antikonstitucinių grupių kūrimą ir jų veiklą.

Šioje situacijoje matomas paranojiškas mūsų valdžios kompleksas visur ieškoti „tautos priešų“ ir „Kremliaus agentų“, jos susitapatinimas su Lietuvos valstybe ir liaudimi. Nuo kada valdžios ir jos politikos kritika Lietuvoje tapo antikonstitucine veikla? Kur konstitucijoje parašyta, kad Lietuvos piliečiai negali pasisakyti prieš NATO ir JAV? Ar laisvos nuomonės dėl Lietuvos situacijos pareiškimas dabar bus traktuojamas kaip „Rusijos propaganda“ ir už tai bus grasinama kriminaliniu persekiojimu? At taikūs piketai su šūkiais prieš NATO be jokių maidaniškų „Molotovo koktelių“ – tai smurtinių veiksmų raginimas? Ar raginimas burtis ir protestuoti prieš valdžios antiliaudišką politiką – tai nusikalstama veikla? Ar Lietuvoje jau galutinai įsigaliojo vieninga „generalinė linija“?
Deja, mūsų politinis elitas jau senai susibūręs į vienintelę grupę – partiją tik su skirtingais parlamentinių frakcijų pavadinimais. Ši „valdžiažmogių“ klasė saugo savo privilegijuotą padėtį ir nemėgsta kitaminčių bei bijo tikros ir nuoseklios opozicijos. Ji kursto militarizmo ir ksenofobijos nuotaikas visuomenėje, veda Lietuvą į tiesioginę karinę konfrontaciją.

Ko taip išsigando Lietuvos ponija? Nejaugi kažkokie „runkeliai“, „marginalai“ ir „kremlinai“, kaip opozicinius visuomenininkus ir politikus vadina kai kurie valdininkai ir taip vadinamos „nepriklausomos“ žiniasklaidos veikėjai, sugebėjo sudrebinti jų sukurtos valstybinės sistemos pamatus? Netvirti tie pamatai, jeigu taip bijomasi laisvo žodžio ir ryžtingos bei kovingos pozicijos.
Lietuvoje vyksta beprecedentinis puolimas prieš demokratiją ir laisvą žodį, valdžia organizuoja teisminius kitaminčių persekiojimus. Ji bando įbauginti vis gausiau protestuojančius prieš jos antisocialinę ir antipatriotinę politiką žmones bei jiems atstovaujančias politines, visuomenines jėgas, jų lyderius bei dalyvius.
Keista, kad nė viena parlamentinė partija arba parlamentaras nepasmerkė tokio teisėsaugos elgesio ir nepasakė , kad persekioti žmones už jų pažiūras yra neteisėta.

Kviečiame neabejingus Lietuvos žmones bei visuomenines ir politines organizacijas išreikšti pasipiktinimą valdžios bei teisėtvarkos represiniais veiksmais prieš žodžio ir nuomonės laisvę.

SLF prezidiumas
2015-03-20

Версия на русском языке

Leave a Reply