Lenkija pagerbė Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo kareivius

Nepaisant karštų diskusijų apie Antrojo pasaulinio karo įvykius, Lenkija pagerbė kareivius, kurie atidavė savo gyvenimą Pergalės vardan.

Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje minėjimo išvakarėse netoli Lenkijos miesto Paslėnk buvo pastatitas  atmintės kryžius su memorialiniu užrašu.

Darbai buvo atlikti finansuojat „Sandraugos ir savitarpio pagalbos fondo“, dalyvaujant iniciatyvinei grupei Paslėnko m. gyventojų ir „Miesto savanorių centro“ aktyvistų (vadovas Mechislav Gancaž).

Kryžius ir obeliskas su atminimo lentele  įrengti anksčiau išmontuoto paminklo, kuris buvo pastatitas vardan žuvusiuju karinių belaisvių stoviklose Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu.

Tai 1054 skirtingų tautybių kareiviai, tarp jų: 809 rusų, 160 rumunų, 46 prancūzų, 21 belgių, šeši italai, trys anglai ir vienas neidentifikuotas kareivis. Vėliau šioje vietoje buvo palaidoti aštuoni Raudonosios armijos kariai, kurė žuvo mūšiuose išlaisvinant Lenkijos iš nacių užpuolikų Antrojo pasaulinio karo metu.

Praėjusio šimtmečio 80-ųjų metų pabaigoje Lenkijos valdžios institucijų įsakymu paminklas buvo išmontuotas, tačiau originali atmintės lenrtele buvo išsaugota ir dėka istorijos ir kraštotiros  mėgėjų iš Palėnkos buvo patalpinta kaip eksponatas vietiniame muziejuje.

Paslėnkos miestas valdžia netrugdė memorialinių objektų restauravimo darbams.  Dabar kiekvienas žmogus gali paprasta diene ar dviejų pasaulinių aukų atminimo diena ateiti į šia kareivių laidojimo vietą ir pagerbti jų atminimą.

 Linda Konecka

Добавить комментарий